Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 12:45

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 41 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 23, 2012 20:43 
Moram reči, da mi je generalno večina stvari všeč. Moti me le glasba, ki ni primerna za informativno oddajo ampak bolj za uspavanko. Grafika je prav tako všečna, razen pri vremenu kjer je (še vedno) porazna. Pohvalno, da so se končno zmigali. Za ODMEVIH se bo kot predvidevam miza spremenila v okroglo kot je na slikah na tej povezavi:
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042525274


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 23, 2012 21:31 
Odsoten

Pridružen: To Feb 08, 2011 20:25
Prispevkov: 1140
Kraj: Ravne na Koroškem
bomo videli čez dobre pol ure


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 23, 2012 22:26 
Odsoten

Pridružen: So Sep 25, 2004 1:03
Prispevkov: 327
Posnetki iz novih studiev so "čudni". Najprej sem misil da je problem Telemacha in DVBC pa je čudna slika tudi na DVBT. SD slika iz studia je slaba, slabša kot prej.
Nisem pa preveril HD slike.

Pa zanimivo, prej so vedno pazili, da je bil Dnevnik primeren tudi za ogled v 4:3 (vsi pomembi elementi znotraj 4:3 škatle, pri obrezovanju ne manjkajo najpomembnejše informacije), kar me je s stališča truda fasciniralo, danes so prilagojeni samo na 16:9, saj so grafični elementi razporejeni za 16:9, tudi sogovorniki recimo sedijo bolj narazen kot prej in so tudi aktivni govorci posneti tako da padejo iz 4:3 škatle. Občasno so te "sergioleone wannabe" široki posnetki kar bodli.

Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 23, 2012 23:04 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Grafika je koooončno digitalna in ne več obični video (niti S video ne), kar so presegli lokalni programi pred 10 leti.
Ampak kamere ali nekaj vmes je pa bogo, Bergant je imel rameni krepko obrobljeni s črnim robom, kar je znak boge kamere ali nekega ekstra ostrenja, kar bi bilo čist noro. Skratka ena žalost.
A niso govorili o HD????

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Apr 24, 2012 6:42 
Pa tudi njihov blue screen je migetal ob predstavljanju podrobnosti o francoskih volitvah.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Apr 24, 2012 12:43 
Kljub takšnim napak(ic)am je vse skupaj še vedno svetlobna leta pred prejšnjno podobo, ki je bila od samega začetka ena velika napaka. Verjamem, da se bo slika izboljšala.

Tudi umirjena glasba je meni osebno všeč, saj mi gre zlajnana "da-dam" udarna melodija 24ur in že precej na živce.

Mimogrede, miniaturni oz. korigirani (tako pravi PR) logotipi so povezani z uvajanjem HD-programov.

Trenutno naj bi bilo to aktualno na prvem in drugem programu, ostali programi pa "bodo predmet nadaljnjega razvoja celostne podobe".


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Apr 24, 2012 13:13 
meni je tudi vsec ta nova podoba informativnega programa :D
Koncno lahko samo recemo.
Je pa res da resno oddajajo v pravem 16:9 formatu.....jz gledam prek hotbirda in seveda prek satelita ne oddajajo v 16:9 codecu samo 4:3 .
In slika v 4:3 je malce odrezana iz obeh strani, opazim to tako, ker sem prek MMC pogledal ali je to res pa (zau) je.
Ali kdo ve, zakaj RTVSLO ne oddaja na HOTBIRDU z popolnim 16:9 codecu?!
Ze vec ko 1 let ga "biksajo" in je taksna zramotna slika.... da se o kvalitete slike sploh ne zacnemo govoriti. -.-

lp iz nĂĽrnberga


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Apr 24, 2012 22:25 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kot vem gre slika po analognih linkih v Zagreb in od tam na satelit.

Glede logota je pa izgovor na HD neumnost, kot da je tak problem imeti dva logota, eden za SD, drugi za HD izhod.
Itak je pa svetska glupost delati HD program in ga nespremenjenega oddajati v SD, ki ga gleda 95% ljudi.

Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Apr 24, 2012 23:05 
Odsoten

Pridružen: To Feb 08, 2011 20:25
Prispevkov: 1140
Kraj: Ravne na Koroškem
Na RTVSLO ni nič prav. Na SLO 1 in 2 sta premajhna, na SLO 3 in K-C sta kar užitna, na tele m pa gremo v drugo skrajnost.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 20, 2012 9:27 
RTV oddaja na satelit iz Hrvaške - Deanovca ja.

Še mozaik iz novih prostorov informativnega programa. Menda je samo vsak stol stal reci in piši 7000 € !!!

Vsi pa sedijo gor " kot teleta " Menda ne moreš stola nikakor " poglihat " da bi normalno sedel - obup.

Tisti ki je take stole naročil že ve zakaj jih je....... :roll:


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 41 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited