Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Sr Maj 08, 2024 19:00

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 183 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 112 13 14 15 1619 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: So Maj 03, 2014 22:22 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Imajo tudi rdeči znak "oddaja se arhivira", pa v arhivu ne najdem nič od tega.


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 04, 2014 16:54 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
V glavnem, niti sprejemnik s kartico mi nebi nič pomagal - sem se 2 uri zajebaval z iskanjem 16E in nič od signala ( 13E in 19,2E mi lovi, vendar pri določenih frekvencah je signal na meji kockanja ). Sem zmeril - imam 80 cm krožnik, tak da je verjetno tu problem.

Kaj mi priporočate za Novaljo ( Pag ) ? 100 cm + tisto glavo ( 3 v enem ) ?

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 04, 2014 17:32 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Še vedno stojim za tem, čeprav se marsikateri z menoj še vedno ne strinjajo, da je PENTA 85 vrhunska satelitska antena. Z njo ni nobenih težav, nasprotno odlično dela. Zaradi konstrukcije antene, širina parabole, dolžina roke, so na njej razporeditve LNB drugačne kot na offset 85 cm anteni, zato ti monoblok izvedbe za njo ne priporočam. Na njo enostavno daš gibertini šino z LNB in vsak satelit posebej umeriš v piko.
Seveda pa ne smeš zanemariti da na sprejem vplivajo tudi ovire, slabi kabli z ovoji, konektorski spoji in živčne roke ...

_________________
Matjaž »»»»»


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 04, 2014 20:47 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Apr 29, 2014 22:50
Prispevkov: 1006
Citiram:
Še vedno stojim za tem, čeprav se marsikateri z menoj še vedno ne strinjajo, da je PENTA 85 vrhunska satelitska antena. Z njo ni nobenih težav, nasprotno odlično dela. Zaradi konstrukcije antene, širina parabole, dolžina roke, so na njej razporeditve LNB drugačne kot na offset 85 cm anteni, zato ti monoblok izvedbe za njo ne priporočam. Na njo enostavno daš gibertini šino z LNB in vsak satelit posebej umeriš v piko.
Seveda pa ne smeš zanemariti da na sprejem vplivajo tudi ovire, slabi kabli z ovoji, konektorski spoji in živčne roke ...

A obstajajo tudi kabli brez ovoja? :hvala:

_________________
ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB
EDISION OS MIO+ 4K COMBO

SONY KD55XE7096BAEP


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 04, 2014 22:29 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Matjaž, hvala za odgovor ( sploh nebi bil problem, če montažerji tam doli nebi bili tak neresni - ni mi problem plačat, da mi nekdo nekar porihta ).

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Po Maj 05, 2014 3:15 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Glava 3 v enem ne paše kar tako na vsako anteno - zaradi različne razdalje LNBjev od antene.

Če z 80 komaj loviš Astro in HB, potem imaš nekaj hudo narobe, zanju je zadosti 40cm.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Po Maj 05, 2014 3:18 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Penis captivus@ . Koaksialni kabel ima bakreno ali železno prevodno jedro in kovinsko mrežico ali oplet, ki poskuša čimbolj absorbirati elektro–magnetne motnje in presluhe z vzporednimi koaksialnimi in drugimi žičnatimi vodi. Potem imamo pri koaksialnem kablu še izolant med jedrom in opletom ter zaključni plastični ali iz česa podobnega narejen zunanji plašč. Te zaščite nekateri imenujejo tudi oklop, izraz ovoj kot si ga imel ti v mislih pa pri koaksialnem kablu monterji in literatura ne uporabljamo.
Sam sem pod ovojem imel v mislih ovoj kot je to pri transformatorju ali pa pri novem kablu, ko je le-ta lepo zvit z ovoji v kolut. Sploh pri višjih satelitskih frekvencah je višek kabla navit okrog špirovca ali pa višek lepo skrbno na milimeter natančno zvit in skrit, v duhu dobrega gospodarja za težke čase, v kolut za omaro, lahko hudo usoden za sliko. Nič kolikokrat sem prišel k stranki in pomagalo je že samo, da sem kabel razvil, brcnil po podstrehi ali pa kar je najbolje spravil na točno dolžino.

_________________
Matjaž »»»»»


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Po Maj 05, 2014 6:51 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Apr 29, 2014 22:50
Prispevkov: 1006
Matjaž, hvala za odgovor, čeprav nisem prepričan, da sem dobil, kar sem želel. Starejši kabli so imeli samo "pletenico" iz drobnih žičk, pri novejših pa vidim poleg tega še "ovoj" iz alu folije. Tega pri montaži lahko kaj hitro zarežeš tako, da odpade. Sicer me pa bolj od tega zanima, kateri kabli so zares dobri in jih priporočaš. :hvala:

_________________
ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB
EDISION OS MIO+ 4K COMBO

SONY KD55XE7096BAEP


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Po Maj 05, 2014 10:01 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Citiram:
Glava 3 v enem ne paše kar tako na vsako anteno - zaradi različne razdalje LNBjev od antene.

Če z 80 komaj loviš Astro in HB, potem imaš nekaj hudo narobe, zanju je zadosti 40cm.
Če bi videl, kak mi je prejšnji monter vse skupaj naredil, bi se križal. Bom dal par slik gor ko pridem domov.

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Po Maj 05, 2014 10:14 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Apr 29, 2014 22:50
Prispevkov: 1006
Citiram:
Citiram:
Glava 3 v enem ne paše kar tako na vsako anteno - zaradi različne razdalje LNBjev od antene.

Če z 80 komaj loviš Astro in HB, potem imaš nekaj hudo narobe, zanju je zadosti 40cm.
Če bi videl, kak mi je prejšnji monter vse skupaj naredil, bi se križal. Bom dal par slik gor ko pridem domov.


Monterji znajo biti kar pravi pocarji, še posebej pri montiranju vrtljivih sistemov.

_________________
ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB
EDISION OS MIO+ 4K COMBO

SONY KD55XE7096BAEP


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 183 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 112 13 14 15 1619 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited