Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Maj 23, 2024 8:06

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 483 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 549 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 26, 2004 11:58 
Na začetku vsi prav lepo pozdravljeni.
Sicer se v debati na forumu pojavljam prvič, sicer pa že več časa sledim raznim forumom o SAT TV. Izredno je zanimiva tema o EX Yu kanalih oz. predvsem Slo kanalih na Satelitiu, ki se je sprožila v zadnjem obdobju, pobudnik debate pa je sigurno bila opevana TV Pika. Sam prihajam iz dela SLO, kjer razen SLO 1 in 2 ne vidim takorekoč nobenega SLO kanala :oops: , tako, da seveda smatram pojavljanje SLO kanalov na satelitu kot nujno potrebno; seveda, da mi je biti pri denarju bi bil ta prvi, ki bi zagriznu v to; torej kot se govori SKY Slovenia ali kaj podobnega; oz. vsaj sodeloval pri temu z nekim deležem,... kajti vidim priložnost za dober biznis. Menim, da bi ljudje, kot si ti VITO, ki si tukaj "doma" še s kom, ki je ambiciozen in SAT zanesenjak lahko dosti naredili, četudi denarja osebno nimajo; siguren sem, da se da dobiti ljudi, ki imajo denar in bi v to vložili denar, če jim na koncu dokažeš možnost dobrega zasluška, le komercialno oz. tržno aktiven je treba biti; fantje bomo dobili enkrat pogum za akcijo!?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 26, 2004 16:25 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
ma jst sm spet za :)

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka: SLO šopek
OdgovorObjavljeno: Če Feb 26, 2004 18:22 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
Ideja Zvezdana o SLO šopku je dobra in bi se gotovo prijela. Samo nikar izbrati za kodni sistem Irdeto 1, potem pa jamrati, da vsi gledajo, nihče pa nič ne plača. SKY-ev Videoguard, pa bo :!:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 26, 2004 18:44 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
SKY-ev Videoguard je najdražji sistem kodiranja, poleg tega pa Že TV SLO oddaja v Viaccessu, torej bi bil le ta sigurno najboljši. Viaccess 2 seveda.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: NDS/VideoGuard
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 27, 2004 12:32 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
Naj bosta SLO1 in SLO2 v Viaccess 2, ostalo pa v VideoGuard, pa bomo videli, kateri bo dalj časa zdržal. Seveda so za slednjega poleg kartic potrebni tudi ustrezni CAMi :!:

PS: Pravkar sem to-le prebral na MontSat-u: "Sky Digital i Sky Italia popuštaju pod piratima? Sa interneta vam prenosimo jednu interesantnu vijest - britanski paket SkyDigital, koji je kodiran u do sada od strane pirata ne probijenom sistemu kodiranja NDS/Videoguard, postao je dostupan piratima. Prema najnovijim informacijama SkyDigital je moguće pratiti pomoću hardverske modifikacije Philips risivera, pa je poslije takvog zahvata moguće pratiti SkyDigital paket bez pretplatničke kartice."

Kaj naj rečem, še VideoGuard ni več to, kar je včasih bil. :roll:


Zadnjič spremenil Cefizelj, dne Sr Mar 03, 2004 14:46, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 27, 2004 12:57 
Fantje od besed, kot sem reku bi morali k dejanjem in to je moj življenski moto. Upam da bi se ta pravi ljudje lahko zbrali in začeli resno o stvari razmišljati; torej začnimo resno razmišljati; in dajmo riskirati, kajti brez rizika ni nič; torej, odpiram debato a smo za; za začetek akcije SKY or SPACE EX Yu na način kot sem to predlagal oz. vsakeršna druga dobra ideja je dobrodošla.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 27, 2004 13:53 
" moj " paket bi izgledal takole :

POP TV viaccess2

A KANAL viaccess2

NET TV Maribor delno viaccess 2

PIKA TV nekodirano

ANIMAL P. , NACIONAL G. CH., DISCOVERY ( vsi trije s slovenskimi podnapisi ) viaccess 2

OBN Bih nekodirano

NOVA TV Hrvaška nekodirano


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 27, 2004 15:35 
Začeti na način, da se skupina nekako zber, ponavadi se določi vodjo projekta in določeno št. čalnov, ki mora biti vedno neparno ( nepisano pravilo ), ki sem se ga v službi naučil; projektna skupina si določi cilje, način dela, pripravi terminski plan dela oz. terminske plane dela z odgovornimi osebami za določene stvari. Menim, da je to ta pravi začetek; pot do zastavljenega cilja je pač potrebno profesionalno načrtovati! Izrednega pomena je po mojem tukaj odločitev na kateri satelit, menim, da je vmesno izbirati med HB in Astro, zakaj, zato, ker sta to satelita na katerih se nahaja največ programov, ki so v jeziku, ki jih ljudje iz naše širše okolice razumejo, to pa sta Nemški in Italijanski jezik, torej človek nebi potreboval motorčka za premik antene zato, da bi spremljal t.i. SKY or Space Ex Yu paket in pa njegove trenutne priljubljene programe, ki pa so v največji meri kot sem omenil ITA ali NEM. Torej HB, Eutelsat ( manj primeren, ker bi verjetno že rabil rotor ) ali Astra, ki pa jo nobeden kaj dosti nikdar ne omenja. Mogoče so res drugi Sat cenejši vendar potrebno je gledati na stvar bolj kompleksno, kot to nekateri delajo "Beri TV Pika - Hellas"! Se čujemo spet na forumu v Ponedeljek, pa lep vikend vsem!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 27, 2004 16:27 
Seveda najboljši bi bil HB. Vendar menim da ljudi ne bi motil niti HELLAS SAT ( če ne bi šlo drugače ) , lnb+parabola so smešni stroški.

Vse je možno. Problem je le najti FIRMO ki je pripravljena iti v to.
Provajderjev je kot listja in trave , kar se mene tiče lahko izbirate :

Asco d.o.o. Ljubljana
RTV Slovenija
OIV Zagreb
Globecast Pariz
Hayat Sarajevo

:wink: Vito


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 483 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 549 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited