Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Maj 10, 2024 20:31

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 31 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 08, 2005 18:29 
trenutno so brez zvoka.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 08, 2005 22:54 
:nono: Zgleda, da je nekaj :o . Nimam namena nikogar vleči za nos, ampak resnično nimam problemov s Prvo TV. V forumu sodelujem pač, da bi nekako pomagal z razčiščevanjem težav, ki jih pač imamo pri teh yugokanalih. Humoristično priznanje pa boš lahko odnesel s seboj, ker jaz ga nebom zaslužil. Pri meni Prva TV dela trenutno 76%, zjutraj pa je bila na 82%. Tehnični, vabim Te, da se prepričaš na lastne oči. Hotel pa sem že prej predlagati, da določimo neko uro in vidimo koliko signala ima kdo (glede na položaj v katerem delu Slovenije se nahaja), ker signal ob določenih urah niha. Pri nekaterih tako, da zgubijo sliko, nekateri pa samo nekaj procentov.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 08, 2005 23:14 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Drago imaš popolnoma prav, da signal niha samo to mi ni jasno da imaš pri Prvi največ signala, ker jaz sem ga zmeraj imel najmanj. Kaj je pa Tehnični mislu s humorističnim priznanjem pa pojma nimam :idea:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 08, 2005 23:21 
Tudi jaz moram reči da mi super deluje tako PRVA,NOVA kot OBN.

NOVA je seveda najboljša ,signal pa je odličen med 12-14 dB. PRVA TV ter OBN pa nihata med 8,5 - 9,5 dB. Za primerjavo : Slovenski transponder ima 9,6 dB takorekoč konstantno, HRT pa ima okoli 12 dB.

Sprejemnik XSAT 430

( prejšni modeli XSAT 410 imajo nekateri slabši tuner ,tako da občasno prekinja trojico iz Amosa )

LNB LaS 01 ( šum 0,5 )

Zanimivo da z boljšim LNB šum 0,4 trojica iz Amosa nikakor noče delati. preverjeno na 3. lokacijah.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 08, 2005 23:39 
Mogoče zato meni ne dela, ker sem Amos vedno lovil z Inverto pro .3 :?


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Nova
OdgovorObjavljeno: Po Maj 09, 2005 6:53 
Odsoten

Pridružen: To Jun 01, 2004 15:06
Prispevkov: 258
Odkar sem se naveličal pritoževati in zamenjal pento z rabljeno 125cm "Gibertini" :oops: , nimam več problemov z Prvo.Kaže mi med 8,5 in 11dB.
Lnb je ozki Alps v centru.
Mimogrede, kaj mi priporočate za levo in desno od njega? :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 09, 2005 11:08 
:D Pred kakim mesecem ali dvema sem imel najmočnejši signal na Novi, ko pa se je priključila OBN je signal malo padel. Še vedno pa mi je Nova delala brez problemov, kakor tudi danes. Prva TV pa mi je v tem času res nagajala cccccccc pa sem popravil longitudo in latitudo. Od takrat naprej nimam problemov. Zdaj, ko to pišem imam spet najmočnejšo Prva TV pri 80%, sledi Nova pri 76%, najslabša pa je OBN pri 68%. Vse imajo AGC 100%.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 09, 2005 12:36 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Drago zdej si me pa zdražil in sem vklopil dobro staro zaprašeno Nokio 9600 in dobil sledeče rezultate pri oblačnem vremenu:

Prva TV - 13,9 dB
Nova - 13,9 dB
OBN - 10,6 dB

Meril sem na vsakem kanalu 1 minuto in vzel srednjo vrednost.
Ja Drago imaš kar prav :D

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 09, 2005 16:14 
Hvala, nas je vsaj nekaj :D


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 09, 2005 16:40 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Ja, bistveno so izboljšali signal, na vseh treh. Pri meni je na Dreamu na Prvi 83%, na Novi 86% in na OBN71%.
SS2 pa pravi na Prvi 8.4dB (64%), na Novi 9.5dB (71%), na OBN pa niha med 3.5 in 4.0dB (37-40%). Nerelevantni podatki, nekaj pa le pokažejo: razmerje.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 31 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited