Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Sr Maj 15, 2024 5:44

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 718 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 972 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 14, 2008 15:28 
Ej, kakšna je pa slikana RTS srbija, al kje bodo srbi prenašali , ker slovenska slika je itak sranje, drugega sprejemnika pa nimam aktivnega, da bi gledal na kakšnem nemškem kanalu.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 18, 2008 19:16 
No, da ne bomo samo čez nacionalko... pri njej bi pohvalil da imajo pri nanizankah, ki jih predvajajo 16:9 super urejeno s podnapisi.
Medtem ko mi v enakm slučaju pri Pop-TV moj TV avtomatsko preklopi razmerje slik na 16:9, ampak se spodnja vrstica podnapisov malenkost skrije, tako da so neuporabni :roll:
Enako je pri TV1000, tudi opažam da čedalje več predvajajo v širokem formatu, tudi logotip se takrat premakne v sliko, ampak tudi nimajo podnapisov poštimanih.
Ni mi pa jasno, kako da RTV še vedno ne premika logotipa znotraj slike... kr neki no, pa taka malenkost....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 20, 2008 21:22 
Kaj naši režejo sliko prenosa Eurosonga ?

če koga zanima ima danes prenos Eurosonga v 16:9 na NDR (19,2E)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 21, 2008 15:33 
jaz sem raje gledal eurosong na NDR ker je bla vsaj normalna slika. pri nas pa očitn raje režejo potem pa sploh nisi mogel prebrati teksta v vmesnih špicah. žalostno zakaj sploh plačujemo naiconalko. kot da nas imajo za popolne bebce!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 28, 2009 18:05 
Ni za verjeti, toda bimboti butlji so danes na 2 programu
kodirali lansko zmagovalno pesem evrovizije - 3 minute.

Kot vsi vemo je bila evrvizija lani nekodirana na zastonlj
kanalih.....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 11, 2009 0:31 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Citiram:
Zakaj potem pišeš DVB-T, saj je analogna enaka.
Analogna je boljša, tako da ni škandalozno slaba, je pa vsekakor slaba.

edit: Malo menjam kanale in zagledam SLO3 z dobro sliko! Nekaj so pred kratkim (včeraj?) morali spremeniti, ker kar naenkrat slika SLO3 ni več zmazek kot 1 in 2. Hoho, to pa je presenečenje. Najbolj se to vidi pri studiu in na grafiki, ki ni več neostra in z barvnim pridihom (npr. podnapisi, beli del logotipa, ...). Slika s terena (npr. tiskovka SDS) je bila manj ostra kot studio, ampak vseeno boljše kot prej. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 11, 2009 0:59 
Odsoten

Pridružen: Sr Jul 27, 2005 13:36
Prispevkov: 589
Pri tej zadevi se mi bolj poraja vprašanje, zakaj so šli digitalizacijo tretjega programa, uporabljajo pa klasičen format. A ne bi bilo bolje, da bi šli že takoj na začetku s 16:9 ? Upam,da so vsaj toliko pri pameti, da imajo vsaj lastne posnetke v širokem formatu.

_________________
Sony Bravia 46W3000, Philips DVP720SA/02, Sony QS780, WD TV Live, ZX Spectrum
-----------------------------------------
Najbolj uĹľivam ob televizijskem programu, ko zmanjka elektrike. Program se popravi 1000%.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 11, 2009 1:22 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Ja, to je nekoliko čudno, vendar niso edini čudaki. V Avstriji imaš recimo Puls4, ki je dokaj nova TV, pa imajo primarno 4:3 (studijske oddaje, serije). V 16:9 vrtijo samo reklame, avstrijski in nemški top model in zadnjič sem opazil celo nek film. Veliko filmov imajo v letterboxu, ne vem, kje je logika tega početja.

Potem npr. ATV, ki tudi vrti ogromno stvari v letterboxu. Brezveze res. Sliko imajo na nivoju SLO1, 2, vsebine pa na nivoju Kanala A, ampak to je že druga zgodba.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 11, 2009 7:25 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Značilne pikice ob horizontalnih barvnih robovih so posledica "inteligentnega" ločevanja barvne informacije od svetlostne (C od Y) in jasno pričajo, da se signal nekje na poti prenaša po eni žici. Navadni "neumni" sistem ločevanja povzroča druge artefakte, kot recimo barve v finih črtastih vzorcih in znižanje ostrine.
Je ap tale logo na trojki res lep, s čem si pa tole "poslikal" in kje, na DVB-T?

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 11, 2009 9:02 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
4:3 sliko imajo zaradi starejših ljudi, ki imajo še vedno klasični format TV ekranov - se ne spomnite jamranja zaradi premalih podnapisov na POP-u ?

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 718 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 972 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited