Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Maj 23, 2024 8:51

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Satelitska antena se zamika
OdgovorObjavljeno: Če Jun 17, 2004 0:18 
Nekaj čudnega se mi dogaja... Imam motorček SG2100 in vsakih 14 dni se mi zamakne malo proti vzhodu... Začel sem s pozicijo 15.3 za Ljubljano, potem sem moral nastaviti na 14.0, danes po nevihti že na 10.3 stopinj... Kar pomeni, da 0 stopinj zdaj ni 0 ampak 5... Saj jaz lahko v USALS to spreminjam, samo dejsnko to pomeni, da je nekaj čudnega v zvezi z motorčkom, kot bi preskakoval zobnike, kar verjetno ni mogoče...

Vmes sem že dvakrat resetiral motor, kar pomeni da sem dal na 0 stopinj (upošteval sem zamik in naredil reset), kar je pomagalo, ampak vsake toliko, zdi se da po slabem vremenu mi spet "uide" :-(

Do kam bo to zlezlo? V čem je lahko problem? Da mi ne pade antena dol!

Jerry


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 17, 2004 0:50 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
hehe...ta tazadn del mi je najbl usec...da ti ne bo antena dol padla :D... lol

ej ne vem...men moj stab nc ne preskoci..nej ti pove kdo, ki ima ta motor...

kaj pa ce mas sraufe premau zategnjene pa drsi? nemogoce ane...:D

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 17, 2004 7:15 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pri ta pravem resetu - ne recalc ali kaj je že, se motor postavi na njegovo fizično določeno lego - pri SG2100 je to sredina vrtenja. Le na ta način se lahko njegov števec resetira oziroma uskladi z realnostjo. Naredi to in poglej, ali se ustavi na sredini.

Kaj bi blo narobe? Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 17, 2004 9:06 
Jaz sem mislil da je treba dati ročno na 0 stopinj iz izvesti reset in takrat si motor spet zapomni kaj je "nula" :-/

Skratka kot razumem, nekaj je z motorčkom narobe, to ni nekaj, kar bi se smelo normalno dogajati in tudi senzor obratov motorja ne morem verjetno kar tako nastaviti...

Se mi pa zdi da se to zgodi po slabem vremenu, takrat skoči za 1.5 stopinje približno, se zamakne. Pri slabem vremenu kot je bil včeraj tako skoraj nič ne lovim, ko se vreme izboljša pa tudi ne več. Potem grem v SS2 gledati max signal in vidim, da je zamaknjeno za kakšno stopinjo vse skupaj.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 17, 2004 17:36 
Odsoten

Pridružen: Ne Feb 08, 2004 12:35
Prispevkov: 90
da nimas kake teške antene gor :twisted:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 17, 2004 17:40 
90cm :-/


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 17, 2004 21:35 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Sej ima motor skalo in po njej se bo prav lepo video ali je napačno pozicioniran ali pa se je kaj drugega premaknilo.

A si že probal zares resetirati. Ko to narediš, se motor odpelje na sredo in zopet vrne na satelit kjer si bil (za to zadnje nisem čist ziher).

Senzor je pa en magnetek na osi motorja in hall senzorček v obliki tranzistorčka, ki je v magnetovi bližini. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 17, 2004 21:40 
Ne pri resetu se motor nikamor ne zapelje, ampak postavi nulo. To je tam kjer je stal ko si ga resetiral. To je preikušeno, ker ga tako resetiram. Ko sem se zmotil v nuli sem imel pol astro na zahodu že skoraj :-)

Skale žal ne vidim, ker visi čez okno in sem v precej visokem nadstropju...

Glede garancije pa ne bi izgubljal besed, ker... tisti ki mi je prodal (in spremlja ta forum) že ve zakaj ne...

Sklepam pa da ko se bo dovolj dolgo zamikal se bo zgodilo naslednje:

1. Nehal se bo zamikati ker bo prišel do "ograje" :-)
2. Nič več ne bo našlo :-)

Zadeva ni tako humorna kot se sliši :-(

Pozdrav


Na vrh
   
 Naslov prispevka: @Jerry2
OdgovorObjavljeno: Če Jun 17, 2004 22:29 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
Jerry2, to, kar se ti dogaja z motorjem, je normalno. Rešitev: prestavi vse skupaj nekam, kjer bo manj izpostavljeno vetru. Ko zapiha, parkiraj anteno tako, da bo površina krožnika, glede na smer vetra, čim manjša. :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 17, 2004 23:20 
Pri tebi pa nikoli človek ne ve, ali se zafrkavaš ali misliš resno...

J


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited