Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Maj 11, 2024 12:09

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 18, 2004 13:44 
Problem je ker se mi zgleda motor fizično zamika, brez softwera. Kako pa si razlagaš da mi na sprejemniku en čas delajo kanali, potem pa nehajo in moram ali USALS spremeniti iz 15.3 na manj stopinj ali pa vsak satelit ročno vnašati Diseqc koordinate za malo bolj na vzhod? To pomeni, da na isti legi kot je bil motorček prej, ni več, tudi brez softwera.

Ravno to sumim, da se fizično nekaj premika v zvezi s tem, tam zunaj na gavi, ali pa da preskoči zob ali kaj takega.

Lahko pa da ne dojemam problema :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 18, 2004 21:56 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pravi reset naj bi povzročil samo sinhronizacijo softverskega števca in mehanike. Motor se takrat obrne na sredino in števec se resetira. Vse ostale nastavitve ostanejo nespremenjene in vse satelitske lege bi morale
ostati nespremenjene.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 18, 2004 22:40 
Kje pa ima ta SG2100 možnost PRAVEGA reseta?


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Reset
OdgovorObjavljeno: Po Jun 21, 2004 22:50 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
Soft reset v meniju sprejemnika motor postavi v tovarniško nastavljeno ničlo. Pri svojem Motecku sem opazil, da se mi po takem resetu motor obrne na 1°W (Thor), pa čeprav sem mu za referenco prej postavil HotBird. Logično, da so potem zamaknjene tudi vse ostale sat pozicije. Vzrok temu, kar se Jerry-u dogaja, pa je, da prepogosto uporablja velike premike motorja z anteno prek horizonta. Takrat je napaka števca pri Motecku očitno prevelika. In zanimivo, vedno pride do zamika v levo, nikoli v desno. (?) Rešitev: več krajših skokov namesto enega dolgega. :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 21, 2004 23:24 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Tole o daljšem premikanju se mi pa zdi bosa.
Motor se resetira s sprejemnikom, kar bi itak moral biti prvi ukrep po privitju motorja na drog. Šele od tu naprej ima smisel nastavljati satelite.

Kaj pa če se ti včasih izklopi napajanje iz sprejemnika (preobremenitev), takrat se motor nekontrolirano ustavi in lahko pride do zamika.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Logika
OdgovorObjavljeno: Po Jun 21, 2004 23:29 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
Sam druge logike ne vidim. Te dni je pošteno pihalo, pa se mi 1.1m krožnik na vrhu strehe ni premaknil nikamor. Ko pa se 2x, 3x premaknem skrajno levo in desno, takoj opazim zamik v levo. Nekaj s števcem ne štima. :roll:

P.S: Napetosti in s tem hitrosti premika levo - desno sta seveda lahko različni (V-H), mogoče je v tem kakšen štos. Ne bi pa to smel biti problem.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited