Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Maj 12, 2024 18:26

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: začetnik-help me!!
OdgovorObjavljeno: To Nov 16, 2004 21:37 
lep pozdrav!
sem popoln začetnik kar se tiče satelitskih sistemov.Nabavil sem satelitsko anteno(http://www.elsat.si/index.php?id_skupin ... niverzalni lnb(http://www.elsat.si/index.php?id_skupine=13),ter pc kartico1020A(http://www.elsat.si/index.php?id_skupine=47)!!!Rad bi usmeril satelitsko na satelit astra(pa me zanimajo koordinate)!!pa če rabim tud sprejemnik za satelitski internet???Lepo prosim za razumljive odgovore.Bi sploh lahko s tako opremo dobil satelit astra?pa potem še kakšn sprejemnik bi potreboval za ogled satelitske tv kar na računalniku???Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 16, 2004 22:04 
Zadeva je takšna: če nimaš izkušenj kam obrnit anteno bo to zelo težko. najlažje ti bo,če pogledaš pri sosedih! še lažje bi bilo z kakšnim analognim sat. receiverjem! Satelit pa po moje najlažje najdeš s sat-finder-jem.
Satelit astra se nahaja na 19,2° vzhodno (kompas ti tukaj ne bo kaj dosti pomagal, saj pri nas teh 19,2°E ni tak). ko nameščaš drog za anteno pazi da bo pod pravim kotom! potem pa probaj nastavit približno tako kot si videl pri sosedu.

Za kaj več ti pa naj pomagajo še ostali stručkoti tu na forumu jih je več kot preveč!!!


Na vrh
   
 Naslov prispevka: program???
OdgovorObjavljeno: Če Nov 18, 2004 21:23 
Mene zanima če obstaja kak program,...da ti v času downlouda s satelita ni treba imeti pržgane telefonske linije!???nekje sm slišal da se to da izvest!
pa še neki:satelit astra je na 19.2°,na anteni pa mam približke na 5°!!a ga nastavim kar približno???Pa kolikšna je hitrost prenosa podatkov iz astre?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 18, 2004 21:56 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Na anteni nastaviš mislim da 37°, anteno daš na navpični drog in usmeriš par stopinj levo od juga. Sliko pa malo premikaš levo, desno in ponavadi se dobi vsaj nekaj signala, nato pa s pomikanjem levo desno gor dol nastaviš največji signal. Merilec signala ima vsak digitalni sprejemnik.

Za internet sprejemnika ne rabiš, rabiš pa SS2 kartico za v PC


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 18, 2004 21:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Kakšne približke na 5° pa imaš? Satelit moraš nastaviti na kakšno stopinjo natančno, v obeh dimenzijah.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 18, 2004 22:08 
ammm,mam približke odzadaj na satelitski od 10 do 45
kam naj zdaj dam???pa bo uredu če kartica ni ss2,...??kartica je http://www.elsat.si/detail.php?id=54 <---na tej strani!!saj bo lih tako vredu ne??pa še za une programe me zanima,če obstaja kjr?!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 18, 2004 22:24 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Na 37. Na polovico med 35 in 40. Saj se da oceniti. Tako ali tako boš verjetno moral anteno umeriti s satfinderjem, drugače bo šlo bolj težko.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 19, 2004 14:20 
hmmm,kaj pa je sat finder oz. kje ga kupim??Pa še koliko stane??


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 19, 2004 16:35 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited