Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 22:04

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 57 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 6 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Feb 02, 2010 21:22 
Citiram:
Upam,da nisem kupil ponaredka...?
..ker mi je vihar Emma anteno kar precej razj......Kar nekaj časa sem porabil,da je spet vse v redu...
Ponovno sem ji moral priviti vse vijake,nastaviti vse LNBje,kljub temu,da je bila zelo dobro privita in nastavljena! :oops:
Malo sem pregledal forum,pa že doooolgggooo ni bilo komentarja o WF antenah.Saj tudi niso potrebni!
Zgleda,da so nas ujme in drugi vremenski pojavi nekaj naučili!
Mene so,sem jo prestavil v varno zavetje pred nevihtami,na srečo sem imel to možnost!
Od tedaj je nisem več nastavljal in imel dela z njo razen rednega vzdrževanja in čiščenja,predvsem snega :lol: :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 04, 2010 15:29 
Ja men dela kot urca že od takrat ko smo nehali nastavljati... kolk let je že to? Enkrat vmes sem imel sicer filing, da je neki vetr podru, ampak sm sam zjebal vse čim sem kaj premaknil :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 04, 2010 16:02 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Jaz jo imam na strehi na odprtem, pod milim nebom. In še nikoli nisem čistil ne snega ne kaj drugega in vedno je signala dovolj za nemoten sprejem. Do zdaj je preživela hudo točo, veter, neurja in še marsikaj :wink:

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 04, 2010 19:53 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 12:49
Prispevkov: 748
Jaz jo tudi nisem več tikal od taktar, ko sem jo postavil. Edino kar je slabo na njej so vijaki. nekateri so zarjaveli. Moram nabaviti inox in jih spomladi zamenjati. Sem pa zamenjal nekaj lnb-jev.Navadne za dvojne. Prejšni mesec sem eno montiral na novo in dal 16 stopin v center. dela total ko raketa.

_________________
MONA ne rataš MONA se rodiš. Tako da ne se preveè sekirat nisi sam kriv vse to je že v genih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 04, 2010 20:57 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Jaz tudi imam center 16E :D

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 04, 2010 23:07 
Citiram:
Jaz jo tudi nisem več tikal od taktar, ko sem jo postavil. Edino kar je slabo na njej so vijaki. nekateri so zarjaveli. Moram nabaviti inox in jih spomladi zamenjati. Sem pa zamenjal nekaj lnb-jev.Navadne za dvojne. Prejšni mesec sem eno montiral na novo in dal 16 stopin v center. dela total ko raketa.
Drži,ta antena je zakon in je ne bi menjal za noben dnar.Trenutno 6 satelitov,nobenih težav,(razen seveda s 16ko prejšnji teden...hehe),me pa zanima po združenju z DVB-T signalom,ki ga planiram dodati,kako se bo obnašal DiSEqC 8??Za njim bom dodal združilnik/razdružilnik,2x!Upam,da bo laufalo! :lol: :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 05, 2010 8:37 
Jaz imam tud 16E v centru, že od nekdaj... dela k šus jasno.. se mi pa zdi da je 1W slabši kot včasih, nordic beam mislim.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 05, 2010 16:10 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 12:49
Prispevkov: 748
jaz sem takrat sebi dal 10E v center. Mi prime proti zahodu do 12.5W. izdelal pa sem še podaljšek in lovil en čas 15W. N.geografic. Zdaj pa že en čas nimam tam več LNB-ja.

_________________
MONA ne rataš MONA se rodiš. Tako da ne se preveè sekirat nisi sam kriv vse to je že v genih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 05, 2010 21:16 
Odsoten

Pridružen: Če Jul 17, 2008 11:20
Prispevkov: 470
Jst mam tud 16E v centru, pa tudi sam sem opazil slabši 1W signal.
Sem pa par dni nazaj odstranil 5E sat in ga nadomestil z 39E. Ga lovim, ampak je LNB čisto čisto na koncu.

Antena je carska, samo težavna za nastavit. Porabiš dosti časa. Je pa nakoncu res faj zadeva, pa še zgleda carsko ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 12, 2010 20:00 
Kako spojiti 16LNB-a na T90

Slika

Slika

linki:
Koda:
http://www.emp-centauri.cz/products....ateg=45&id=284
User manual:
Koda:
http://www.emp-centauri.cz/pdf/Profi_line_S16-1.pdf
Instruction manual

Connection

* Product S 16/1 PCP-W3 is a multi-mode satellite DiSEqC switch, designed for connecting of up to 16 satellite converters (LNBs) and terrestrial antenna to 1 user.
* Before installation, remove the product from plastic shield and connect coaxial cables from each LNB into satellite input ports (“SAT1 IN” to “SAT16 IN”).
* It is recommended to write down assignment of inputs for receiver's setup and future reference.
* If required, connect cable from terrestrial antenna into port “TERR IN” and use appropriate wall socket or frequency splitter to separate satellite and terrestrial bands on user end of coaxial cable.
* Note: there is no DC feed provided on terrestrial input.


Modes of operation

Set desired operation mode by means of DIP switch - located on rear side of metal housing.

There are four modes of operation available:

1. DiSEqC 1.0 (committed switch - position/option A to D, available inputs 1 to 4)
2. DiSEqC 1.1 (uncommitted switch 1 to 16)
3. Combined DiSEqC 1.0 & 1.1 (committed switch - position/option A to D, uncommitted switch 1 to 4)
4. DiSEqC 1.2 (16 motor positions)


Mode selection guide

* Use DiSEqC 1.1 mode, if your receiver supports uncommitted switch parameter 1 to 16.
* Use DiSEqC 1.0 & 1.1 mode, if your receiver supports uncommitted switch parameter 1 to 4 only.
* In this case set committed switch as well. If the receiver doesn't support DiSEqC 1.1 mode at all, use DiSEqC 1.2 mode and carry out configuration procedure for motorized antenna.
* See product sticker located on plastic shield for detailed information on DIP switch levers positions (ON position is set when the lever is pressed down) and required DiSEqC parameters.
* Note: mode setting change (DIP switch levers positions) will take affect only after reset is performed.

---------------------------------------------------------

Po podacima to je izvanredno rješenje!

* Radi u 4 moda koja se prebacuju preklopkom.
* Podržava DiseqC 1.1 mod rada sa 16 ili 4 uncommitted switcheva.
* Kad radi sa 4 uncommitted switch (mod 3) -> podešava se kao i SPAUN SUR420F u Mode1, ali joj nisu potrebne još 4xDiseqC 4/1 sklopke!

* Kad sklopka radi u mod 2 teoretski se na nju može spojiti 64 LNB-a, jasno na svaki uncommitted port bi tada trebala ići po jedna DiseqC 4/1 sklopka.
* Jasno, tu treba tesitrati brzinu rada i možebitne probleme sa prebacivanjem ulaza...


Već se pojavila u prodaji ali u susjednoj Italiji:
Cijena je 62EUR -> 450kn
Ako se uzme u obzir da nisu potrebne dodatne sklopke za 16 satelita -> to je OK cijena...

Link:
Koda:
http://www.mondotec.it/product.asp?ProdID=13671
Velika zahvala kolegu njezicu


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 57 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 6 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited