Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 14:02

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 02, 2008 11:59 
@tomsic: jest sem s tem satfinderjem nastavljal 16e ... in ce opazujes ti signal od astre proti hb pada potem pa se ti zacne dvigovat ... no to je napisal sadjevec .... ampak ce res dobro gledas se ti vmes na digitalni skali malenkostno poveca signal nekje vmes ...in to je 16e tocno ....
primer: slo 1 ima signal 82% , tv 3 pa 78% ....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 02, 2008 18:21 
Odsoten

Pridružen: To Feb 03, 2004 9:22
Prispevkov: 392
Jaz imam za take zadeve enga humaxa va-fox, potem pa kumunikacija z mobilnim telefonom, več kot 30sekund ne traja.

_________________
Panasonic viera TX-P42G20E-VU+Solo-CCcam 2.2.1-Linksys WRT54GL Firmware: DD-WRT v23 SP2 Client Bridge


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 02, 2008 19:36 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Na grobo je res na minimumu 16E, če je vmes en skromen max, je to na grobo 16E, je pa vplivov sosednjih satelitov preveč, zato ni nič od tega točno, a še evdno povsem azdosti, da dobimo močan signal. Po moji izkušnji je edino pametno najti optimalni sprejem pri naslabšem transponderju, kar lahko storimo z merilnikom signala na sprejemniku ali dragem instrumentu. Je pa vse odvisno od premera antene, bočnih snopov...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 03, 2008 7:26 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
Torej mislite, da s prenosnikom nekje v neposredni bližini antene nebi šlo? Ker se mi le zdi, da lažje nastaviš anteno, če neposredno spremljaš kvaliteto signala, kot pa če ti to nekdo pripoveduje, skozi okno ali po mobitelu...
Kateri transponder na 16E pa mislite, da je najšibkejši?

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 03, 2008 20:28 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Odvisno kaka antena je (od premera do brezhibnosti..), kako jo imaš nastavljeno... Najbolje da pogledaš vse pomembne signale in na najslabšem nastaviš u nulo, od usmerjenosti, fokusa, do nagiba LNB-ja.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 04, 2008 8:54 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Ne vem kaj komplicirate, s tega se samo lahko človek smeje koliko idej!!
Indikator signala na sprejemniku je čisto dovolj! Saj sem jaz brez težav tako nastavil HB, W2 in ASTRO. O kakih milimetrih pa pri meni sploh ni bilo problema, nekaj časa sem celo s 6 stopinjskim monoblockom sprejemal HB in W2.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited