Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Maj 13, 2024 23:08

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 37 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 06, 2004 10:14 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Se pravi, da je vsaka oddaja (film) problem zase. Probaš, potem pa vidiš, kaj rata iz tega.

Drugače pa toliko probavam kompresijo, ker nimam adsl :( , pa je težje priti do filmov (menjava, žicanje znancev...). Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 06, 2004 22:32 
Vsekakor zanimivo čtivo........divx.pdf

http://balkansat.elitesecurity.org/upload/index.php

Možnih je nekaj izboljšav npr za filme brez surrounda je dovolj
CDEX,ki ima že lame notri (recimo da hočemo normalizacijo).
Ostalo pa gledam in se učim....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 06, 2004 22:52 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Tale divx.pdf je tam objavil gzii. Torej je še živ. Kljub temu da je zapustil naš forum. Mimogrede, zakaj imaš točno tako podobico kot gzii, na Denu? Tu mi nekaj smrdi. In zakaj ima Pevski Zbor tako kot jo je imel prej gzii?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 07, 2004 2:21 
Z gziijem se mava rada ,Pevski Zbor nama pa poje pesmice po želji A ne?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 10, 2004 8:43 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Dr.Divx je napol doktor, divx iz dvd še kar naredi (včasih pač ni zvoka, zamuja ali prehiteva). Ne vem pa, kako vzeti podnapise (slo ali cro-srb) iz original dvd. Rad bi jih imel v posebnem file-u (srt, sub, txt ali karkoli), ne vdelane v divx-u.

Lp Bob


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 23, 2004 11:05 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Buena Vista Soc...., glasbeni dvd, zvok 5.1, je dr.divx naredil navaden stereo, pa cel zvok je bolj potiho. Ali lahko zvok v divx naknadno pojačaš (mogoče v virtualdub?).
Kako se že nastavi frameserver v virtualdub-u, sem porezal dodatno črne pasove (crop), pa mi je direkt odkompresiral, delal do 4GB file, nato error (sem odprl 2 x virtualdub, pa frameserver, samo sigurno nisem pravilno delal Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 23, 2004 14:41 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kaj sploh hočeš narest?
Zakaj frameserver, jaz ga nikoli ne uporabljam - crop imaš v oknu za filtre dodajat, samo moraš met en filter izbran, magari nultransform.

Zvok lahko ojačaš, nekje v audio imaš volum, dat moraš na full procesing, video pa na direct stream copy

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 23, 2004 15:34 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Dal sem nulltransform, pa crop, nastavil obrezovanje :D , pa full processing mode, audio direct stream mode, pa shrani .avi, pa je delal cca. 7 %, pa error. Pogledam v mapo, file je velik 4GB. Se pravi, da bi cel avi zavzel 60GB. Kako je to mogoče?
Nato sem isto ponovil, nastavil frame server, pa odprl nov virtualdub, pa štartal prejšnji job. Sem mislil, da bo program naredil crop, shranil navidezno, drugi program pa shranil dokončen avi, da bo velikost ostala ista 700MB.
Sem pa že problem rešil, še enkrat sem z dr.divx komprimiral original dvd, ročno nastavil crop, izdelek je ok.
Sem pa razočaran glede zvoka, pri Buena Vista... filmu mi dr. ni ohranil 5.1 zvoka. Ali ga sploh podpira? Najbrž bi moral zvok prej odstraniti iz dvd-ja ročno, pa ga nato dodati pri komprimiranju.
Ok, kar je ratalo (navaden stereo 128kbit), pa igra bolj potiho. Kako torej v dubu ojačati zvok?

Že vnaprej hvala za pomoč.
Bob


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 23, 2004 16:44 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
A si v VirtualDubu nastavil video kodiranje??
Pa ja ne misliš da ti bo delal crop in to brez prekodiranja.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 23, 2004 17:32 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Sem dal divx 5.1.1, pa je bil error po 7 %, file velik 4GB. Torej nastane iz 700MB > 60GB file? Ali ga nato ponovno komprimiraš, ali pač vse narediš naenkrat? Zato sem nekaj poizkušal z frameserver, da bi se kao prelilo preko dveh programov v končni 700MB avi, saj je tak že v začetku. Tako nekako sem enkrat delal iz avi > mpeg.

Oprosti tehnični za moja mogoče trapasta vprašanja, sem še bolj začetnik na izdelavi avi-jev, saj imam pc-dvd enoto šele dva tedna.

Lp Bob


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 37 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited