Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 10:17

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja

Koliko imate originalnih DVD-jev?
Glasovanje se je zaključilo dne Pe Avg 06, 2004 15:23
1-5 20%  20%  [ 3 ]
5-10 20%  20%  [ 3 ]
10-15 7%  7%  [ 1 ]
15-20 7%  7%  [ 1 ]
20-30 7%  7%  [ 1 ]
30-xxxx 0%  0%  [ 0 ]
Niè-ker ne kupujem DVD-jev 40%  40%  [ 6 ]
Skupaj glasov: 15
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: hmm
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 09, 2004 6:59 
dvd je postal ze najcenejsi medij dvd-+ glede na to, da jih dobis ze pod 200sit
pa ima kapaciteto 4.7gb kapo dol pred navadnim cd-r, ki ima le 700mb.

:wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: hmm
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 09, 2004 19:17 
Odsoten
F1 Expert

Pridružen: To Jan 27, 2004 19:23
Prispevkov: 250
Citiram:
dvd je postal ze najcenejsi medij dvd-+ glede na to, da jih dobis ze pod 200sit
pa ima kapaciteto 4.7gb kapo dol pred navadnim cd-r, ki ima le 700mb.

:wink:

Pa dosti manj časa porabiš za presnet DVD kot pa naredit en DivX.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jul 31, 2004 16:29 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 14:09
Prispevkov: 385
Evo tu je how to:
Kaj rabite :

DVD Decrypter 3.20 – za odstranitev regijske in macrovision zaščite, po domače dekodiranje
DVD Shrink 3.14 ali Instant Copy 8 – za stiskanje DVDja na 4.7GB, da ga lahko zapečemo na DVD-R/+R medij
Subtitle Workshop 2.51 – za sinhronizacijo podnapisov in pretvorbo v .srt format,ki ga rabimo pri Srt2sup programu
Srt2sup a4.03 – pretvori .srt v sup format, ki se ga potrebuje pri združevanju posameznih delov v celoto
VobEdit 0.6 – za razdruževanje DVD *.VOB ( Video Objekti ) datotek v posamezen video ( *.m2v), zvok (*.ac3 )
IfoEdit 0.96 – za združevanje videa, zvoka in podnapisov nazaj v *.VOB datoteke ( authorizacija DVDja ) ter za to,da snamemo poglavja z DVD/DVDR-a
Program za peko DVD/DVDR.
Lahko pa tudi preko DVD Maestra, ki se mi zde še boljša izbira....saj vemo,da ima IFOEDIT težave z NTSC formatom...

Kakorkoli že ...

3. Prvi korak - DVD Decrypter 3.20 – za odstranitev regijske in macrovision zaščite po domače dekodiranje

Večina DVD filmov je zaščitena s kodiranjem CSS ( Content Scrambling System ), ki preprečuje neposredno kopiranje. Druga znana zaščita je CPPM ( Content Protection of Pre-Recorded Media ) , ki je novejša različicaa zaščite od CSS. Nato poznamo še t.i. regijsko zašlito, ki zagotavlja, da so kopije uporabne v za to določenih delih sveta. Zaradi lastnosti zapisa vsebine DVDja ni mogoče kar tako presneti na trdi disk ali drug medij. Potreben je program za kopiranje vsebine ali ripanje...

Eden takih univerzalnih je DVD Decrypter 3.20 ( http://www.dvddecrypter.com)

4. Drugi korak – kopiranje originalnega DVDja na disk in podnapisi - DVD Shrink 3.14 za stisnjenje 7-8GB na 4.7GB DVDR

Filmi na DVDjih so ponavadi tudi nekoliko predolgi, da bi jih spravili na doma zapisljiv DVD medij, in so navadno zapisani na medijih dvojne gostote ( DVD-9 ). Določeni progami nam omogočajo odstanjevanje balasta v obliki vseh mogočih fotografij, kratkih filmov, vseh mogočih podnapisov ( ki je znamo brati ) in še razni dodatki bi se našli. Tisto kar nas dejansko zanima je v nekaterih primerih že prave velikosti. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jul 31, 2004 22:53 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ali bi lahko o tem pripravil članek za revijo - seveda če tole zgoraj ni samo copy paste oziroma da to obvladaš.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 01, 2004 9:16 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 14:09
Prispevkov: 385
He, he itak je copy in paste, ker nimam potrpljenja, da bi pisal how to, pa še časa žal ni (študij, delo, družina, pa še kaj).
Bom pa poskušal na dopustu kaj zvarit skupaj. Ne pa me za besedo držat. Sem pa tale how to testiral na lastnem DVD-ju in je OK.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Dodajanje podnapisov na DVD
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 01, 2004 13:04 
Zivjo!
Zdaj sem se malo igral s podnapisi in sem najdu resitev z samo 3 programi in svar se naredi v pol ure! Drugace pa jaz lahko clanek spisem-tehnicni, tako kot sva bla zmenjena!
Lep pozdrav


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 01, 2004 13:09 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 14:09
Prispevkov: 385
Daj napiši kako, s čim, vsaj okvirno. Ker je gornja metoda malce okorna, to priznam.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 19, 2004 11:31 
sem se lotil dela z dvdlabpro9b

imam dreambox in sem zato iz satelitske posnel film in ga porezal v Dvrstudio (začetek in konec brez reklam) in nato v istem programu prevedel tako, da sem ločil video in audio.
Nato sem oboje prenesel v dvdlabpro9b in z drag in drop prestavil v okno od movie1 in naredil compile dvd.
Nato sem iz slodivx strani potegnil podnapis v sub obliki in ga vnesel v worksubtitle program, kjer sem enostavno nastavil sinhronizacijo podnapisov.Zagnal sem en začeten sub, katere sem prej ustvaril z compile dvd, predvajal do enega značilnega začetka govora(da prej odpre usta kot izgovori),dal pavzo pred glasom, pogledal fps in fps v podnapisu, odštel fps, tako da je bil pri tekstu isti kot pri filmu v pavzi in nato (v meniju) prestavil vse frame za prejšnji rezultat.
nato sem podnapise shranil kot subrip, da sem dobil file s srt končnico, ki sem ga lahko importiral v dvdlabpro, ko sem kliknil na sub1 in dal import.Potem sem jih tam pretvoril z generate subtitle stream.
Nato samo še burn dvd.
Stvar sem pogledal z windvd programom in je vse lepo delalo tudi podnapisi.

Problem pa se je pojavil na dvd player komponenti.Film in zvok je v redu, podnapisi pa so se takoj ustavili, podvojili in utripali.Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 16, 2004 12:38 
Hja, že dolgo nisem bil na forumu in me je ta tema zelo razveselila. Jaz imam nekoliko drugačen problem, namreč posneti stelitski mpg, PVA ali TS film npr., ki bi ga rad posnel na DVD medij. Sam sem že nekaj sprobaval pa je blo ogromno zajebancije, ker pri teh posnetkih pride do različnih deformacij (ni isto kot DVD, kjer vse štima). Kot prvo sem si pomagal s PVA strumento ali pa z ProjectX-om. S tema dvema sem razdelil posneto datoteko na audio in video. Ta dva sem potem uporabil v IfoEdit-u in dodal še podnapise, ki sem jih konvertiral s Srt2Sup. Vse skupaj je skrajno poenostavljeno, glavni problem pa je časovna sinhronizacija podnapisov, ker redko pašejo skupaj (večinoma je treba pomaknit začetni čas nazaj ali naprej). Probal sem tudi izvorno posneto MPG datoteko, ki sem jo pognal z BSPlayerjem in potem dodal podnapise, kot pri DIVX-ih vendar prihaja do razhajanj. Pri previjanju se sinhronizacija popolnoma zgubi, tako da ne morem niti natančno urediti podnapisov. Ali ima kdo takšne izkušnje in če naj se prosim malo razpiše.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 16, 2004 13:14 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
ze v prejsnji temi sm vam napisal programje, ki je najbol priporocljivo...

vobedit -- za demux vob fajlov (dobis m2v, ac3 in sup fajle)

subrip -- najlazje je podnapise spet pretvorit v txt obliko, ker ce so na dvdju podnapisi potem so verjetno usklajeni

subtitle workshop -- s tem sinhroniziramo nase podnapise z npr. angleskimi iz orig. dvdja, ki so v sync s filmom (edit-->timings-->adjust-->adjust to sync subs) in jih pretvorimo v *.srt

srt2sup -- s tem pretvorimo *.srt v zaporedje slicic *.sup

ifoedit ali rejig, ce je film NTSC -- za ponovno muxanje

seveda je pa par trikov...barve morate vedno ujeti v ifo fajlih, ker drugace se podnapise ne prikazujejo, ali pa so barve le-teh cudne...

upam, da sem kej pomagal :) to je zame naj resitev, verjetno pa ni najelegantnejsa...to naj oceni vsak sam

@rudebwai

glede filmov iz satelita pa se moras preprosto igrati dokler ne najdes prave sinhronizacije...druge poti tu zal ni. Pa ne pozabi spremenit fps v 25.

_________________
In and Out


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited