Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Maj 23, 2024 9:02

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 21 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Po Nov 22, 2004 12:47 
imam kar nekaj izkušenj z programom premiere, ki marsikateri televiziji v sloveniji služi za digitalno montažo.Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 22, 2004 14:43 
Daj Lovrenčan 2 potrudi se malo in napiši kaj več... npr. kako se ga sploh lotiti? kje ga dobiš, možnosti, kaj v bistvu vse omogoča...
Zdaj si spal pol leta zdaj se pa zbudi!!!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 22, 2004 15:02 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Fajn bi bilo prebrat kakšna dobra navodila za začetnika za štart s Premierom :D .


Na vrh
   
 Naslov prispevka: premiere
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2004 6:45 
najlažje je če se vsedeš za računalnik in začneš sam nekaj delat in preizkušati kot sem začel jaz. Je pa res da je v samem premieru zelo veliko nastavitev.Za priklop digitalne kamere je potrebno imeti firewire vmesnik.v samem programu je funkcija za snemanje materjala v računalnik.V mojem primeru je rač sam prepoznal kamero sony.Jaz sem moral samo nastaviti v obcijah kateri model sonyjeve kamere je.Za tem pa je možno že zajemati materjal.Pri takšni montaži ni potrebno imeti scsi diskov ali pa kakšne video kartice,saj sama montaža obremenjuje procesor.Zato je dobro imeti pri tem čimj hitrejši računalnik in pa po možnosti pentium 4 procesor.Sam imam P4 2,8GHz in sem z delovanjem izredno zadovoljen.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2004 7:20 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
A bi bil pripravljen za Telstar - seveda za honorar - napisat začetniški vodič po tem kompleksnem programu.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2004 11:13 
Program je ,kot vsi adobeji, kompleksen,zato se veselim kakih napotkov.
Ob njem sem zapravil že 2 popoldneva,nato sem odnehal.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2004 11:51 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Za take kot si ti in jaz je veliko boljši Pinaclov DV Studio 9 (ali nekaj podobnega)
Da sem sliko inportiral in odrezal nepotrebno, rabiš par minut klikanja.

Video sem nato obdelal z VirtualDubom pa je.

Seveda pa lahko s Studiom narediš še vse kaj drugega in to menda bistveno enostavneje. Gre pa za cel CD dolgo stvar.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2004 11:59 
Najlazje je z MAGIX programi - vsebujejo veliko efektov, lahko naredis menije-vse kar hoces-potem pa vseskupaj zapeces na DVD oz. kamor hoces-vcd, svcd-se pretvori ti v dolocen format ki ga izberes in to v zelo kratkem casu....progam pa se imenuje Magix Music on DVD and CD-men je ta boljsi, potem pa mas se Movie on DVD and CD ;)
Bye


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2004 12:03 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Ali je Pinacle 8 kaj lažji za začetek, ga sploh še nisem zalaufal?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2004 17:32 
Sedaj sem govoril z enim ki oblikujejo video za na DVD in ki montirajo filme-pa so rekli da je Adobe Premiere Pro dober, pa tudi Sony Vegas menda ni slab-naj nekdo tadva programa proba-pa povejte kater je bolsi :D


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 21 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited