Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Maj 09, 2024 22:05

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 21 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: premiere vs sony vegas
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2004 6:47 
No te variante programa sony vegas ne poznam.Vem pa da je premiere zelo dober program, ki je bil namenjen za profesionalno uporabo.Zaradi tega ker pa premiere ne potrebuje podpore od kakšne vidro kartice kot so matrox in kanopus, pa ga lahko uporabljamo tudi mi doma, kar pa mogoče pri sony vegas ni mogoče.


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2004 6:50 
z lovrenčanom sva se pogovarjala o tem da bi naspisal nek enostaven članek o premiere in odločil sem se da ga bom napisal.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2004 8:27 
Ej a drugac potem lahko direktno iz kamere oz. tv kartice snemas na disk v tem programu-a moras to drugje nareditri?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2004 9:01 
Direktno iz kamere seveda gre.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2004 9:20 
Jaz preko TV kartice vedno snemam-SVIDEO vhoda :D


Na vrh
   
 Naslov prispevka: kako zajeti materjal iz kamere
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2004 10:22 
najboljše je digitalno kamero priklopit na računalnik preko firewire vhoda.Računalnik prepozna kamero in potem še v premierotu, kjer je opcija capture nastavimo katera kamera je, kam naj se materjal shrani na disku in v kakem kodeku naj kompresira materjal. Najbolje je uporabit avi kodek.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2004 10:32 
Jah jaz imam Hi8 kamero :) ki ima samo video in audio izhode :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: hi8 ali miniDV
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2004 10:42 
ja v tem primeru je pa to malo težje ker bi bilo potrebno imeti kakšen analog-digital pretvornik.Nekatere tv kartice podpirajo te zadeve ali pa grafične kartice, ki imajo vivo vhod in izhod.Ampak teh zadev še nisem preizkušal.Dobijo se tudi takšni eksterni pretvorniki ki imajo Svideo vhod in izhod.Najbolje pa je kupit kakšno video kartico od matroxa ali kanopusa, samo so pa zelo drage vendar imajo največjo kvaliteto in sam program ne obremenjuje računalnika, ker ima kartica svoj procesor in zato tudi več efektov dela v realnem času.Jaz bi na tvojem mestu menjal kamero in bi kupil kakšno miniDV kamero. Te pa se dobijo že za zelo mali denar.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2004 10:44 
Lovrenčan 2 mi je obljubil, da se bo razpisal o adobe premiere, baje tudi za revijo, jaz sem mu ponudil pomoč upam, da se bo "zmuval" čimprej, ker bi ga jaz tudi rad začel uporabljat. :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2004 10:52 
Sedaj se nismo razumeli :D Jaz drugace snemam v DVD kvaliteti sliko iz kamere-samo zanimalo me je, ce ima ta premiere vgrajen snemalnik-ali bom moral recimo s tem k zdej snemam - windvd recorder posnet :D Sej to men ni problem-samo sm mislu da bom imel vse v enem :)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 21 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited