Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 9:33

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 48 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: KAJ PRIPOROĂ
OdgovorObjavljeno: Po Nov 29, 2004 16:15 
l.p.

Zanima me kaj je najbolje kupiti ta hip v denarnem rangu 35.000 sit da podpira divx podnapise v slovenščini. da je dobra kvaliteta slike, regisko odprt itd.

Imel sem sposojenega kissa 1000 pa me je in ni zadovolil kvaliteta slike in zvoka OK vse ostalo tako tako (razni problemi okrog štekanja, zelo dolgo čakanje pri zagonu novega cd, podnapisi pri divx ni šumnikov pa še oblika mi ne ustreza zaradi čudnih mer same koponente)

kissa lahko dobim za 28.000 seveda z kup problemi ki pa ne vem če se dajo odpraviti. Zato bi tudi prosil vse tiste ki imate to stvar da mi napišete kaj več, kako to dela z drugim softverjem in na sploh kaj kupiti!! :cry:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 29, 2004 17:24 
Jaz ti pa samo neki priporocam:

Slika1. Kupi DVD player Aiwa ali Pioneer-cene se gibljejo nekje od osnovnih modelov 30000SIT naprej tako da....(dokaj dobri za svoj denar) Doma imam tahudo Aiwo in enega boljsih Pioneerjev seveda potem se AV Receiver in zvocnike......samo moram reci da me je Pioneer zelo presenetil glede kvalitete in da je res vec kot ODLIĂ


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 30, 2004 6:40 
L.P.

nejc0!

Hvala za tvoje svetovanje.

ja tudi pekač mi gre po glavi ampak 18000 dobiš slab računalniški pekač.
Omenil si Pioneer in dobro kvaliteto se bom verjetno odločil za Pioneerjev model moram pogledat kaj je na dometu moje denarnice, ker nebi rad preveč dal za to stvar.

po tvoji oceni kiss 1000 NE!!

če ima še kdo kaj za povedat o divx komponentah prosim.

vsem skupaj lep pozdrav
staher


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 30, 2004 7:27 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
To da ima nek DVD player slab zvok se mi zdi total lovska. Za zvok skrbi ojačevalnik, playerček pa ga le posreduje in če bi to delal slabo, ojačevalnik sploh ne bi deloval oz. bi prekinjal.

Kar se pa slike tiče pa tudi ne vem če bi lahko bila kaka razlika. Kot poznam današnjo elektroniko je vse perfektno. Kdo bi si pa dovolil narest čip, ki bi imel slabo sliko, pa zakaj bi naj jo sploh imel, ko je pa vse digitalno in do pičice enako. No ja, kak MPEG2 dekoder bi lahko bil mal slabši, ampak da bi to kar tako opazil??

Po moje gre za religijo.
Razlike se začnejo, ko Playerček opravlja deinterlaceing za 100Hz TV, kar je pa že rang 1000 in več €.

Sicer pa zaenkrat se ti najbolj izplača kupit enega od treh poceni playerjev za 15 do 19 kSIT o katerih tule teče beseda. Podnapisi kolikor toliko dobro delajo, s šumniki ni problema, zvok gre itak digitalno v ojačevalnik, slika je pa tudi boljša kot to lahko prikaže današnji televizor.

Je pa problem ja, ker so prepoceni in človek ne more verjeti, da to dobro špila - torej religija.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 30, 2004 7:51 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Citiram:
L.P.

....

ja tudi pekač mi gre po glavi ampak 18000 dobiš slab računalniški pekač.

...
Za moje pojme NEC-u 3500AG za ta denar nič ne manjka.
Je pa res, kot pravi tehnični, da nismo navajeni, da je nekaj lahko poceni, pa da dobro dela :D

Za moje oči so že povprečni divx-i (kvaliteta ~600x400) na navadnem TVju dobra slika. Monitor pokaže pač vse napake.

Zvok je pa itak odvisen od zvočnikov.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 30, 2004 8:41 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ko srečaš človeka, ki je "loči" kopijo od originala pri super dragem CD kopircu, ti pa veš, da se kopija ne razlikuje od originala že pri 10 jurjev poceni CD pekaču, začneš na te stvari gledati drugače.

Ljudje smo pač religiozna bitja, s pametjo tko mal za povrh.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 30, 2004 10:03 
Jaz pa vem da drugega kot DVD ne bi kupil-ker divxi itd. mi smrdijo, pa itak sem zgoraj nastel veliko prednosti :D


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 30, 2004 10:08 
Zivjo!
Priporocam ti tegale Pioneerja DV-360-zelo dober za svoj denar( no sej ga je kr veliko :) )-sam ga imam tudi doma-pa ti moram povedat da je zelo dober-pri nas je bila pred dvema mescoma cena nekje 60000SIT jaz bi ga pa lahko dobu pomojem za ene 20000SIT ce ga hoces-ti ga lahko zrihtam-je pa iz nemcije uvozen-ce pa kaj crkne pa nazaj prnes pa se zrihta :D Drugace pa tudi rabljene prodajajo tele DV-360 nekje od 20000sit do 30000sit

Evo se slikca (velika je 30kb tako da ne bi smeu bit problem ker je kr nalimana na forum):
Slika

Aja se nekaj sem ti pozabil povedati-glede presnetih dvdjev-pioneerji in sonyi zelo zelo zelo dobro berejo kopije-preverjeno! Aiwe pa so zelo izbircne pri kopijah, tako da moras kupiti kar bl drage medije pa se to pol vcasih malo pojamra-stekne :) . Drugace so pa sonyi dokaj dragi-pa kvaliteta se mi zdi slabsa od Pioneerja-ker sem sonya imel doma en teden-k ga je en narocu-pa pol ni prsov iskat-pa sm sprobal ce vse dela pa mal u dnevno prklopu pa se mi zdi po kvaliteti tega ranga najbolsi Pioneer, Aiwi bi dal drugo mesto-zato ker noce brat lepo kopij pol pa sele Sony pride (predrag za kar ponuja-pa se razocaran sm bil nad kvaliteto)
Ne priporocam ti pa tistih pleyerjev ki se prodajajo "na veliko" po reklamah po 15000sit-ker so mi frendi povedal in mam od takrat s tistim "skart robam" zelo slabe izkusnje.
Lep pozdrav


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 30, 2004 10:31 
Tehnicni-prej si reku da zvok ne more biti slabsi-recimo med playerji :? Ko imam priklopljeno Aiwo ali Pioneerja na AV receiver je zvok veliko boljsi kot pa ce priklopim gor en poceni Player za 15000SIT-sem ze probaval pa je bila res velika razlika-samo nevem kje je sedaj kle fora da je zvok pri poceni DVD playerjih slabsi :? Mam povezano preko digitalno opticnega izhoda-player in AV receiver

Tkole pa zgledajo oticni kabli :D samo potem imajo nekateri DVDji malo drugacne konektorje na koncu-Pioneer,Aiwa in Sony imajo enake-sem pa imel ene leve playerje-pa sploh ni notr pasov kabl :( tako da je veliko izvedb teh opticnih kablov-tale kabel sem najdu nekje na googlu tako da :) pa tud nisem cist ziher ce je enak kot ga imamo v dnevni
Slika
Lep pozdrav


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 30, 2004 11:11 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Na ploščku je komprimiran prostorski zvok in playerček to le posreduje brez - vsake obdelave - ojačevalcu. Ă


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne To Nov 30, 2004 11:19, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 48 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited