Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Apr 29, 2024 0:02

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: pretvorba .pva -> karkoli ?
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 25, 2007 11:01 
Pozdravljeni

Rad bi pretvoril .pva video posnet s SkyStar-1 kartico v obliko, ki bo berljiva za PC in DVD player.
Zdi se mi, da je do sedaj stvar delovala s Pvastrumento ali pa s Technotrandovim programom PVA2Mpg, sedaj pa opažam, da enkrat na DVDju/PCju dela, drugič pa ne.
Ali obstaja kak ENOSTAVEN način, kako pva pretvoriti v format, ki ga bo DVDplayer sprejel(nedelujočih in kompliciranih načinov pa vem da je veliko)? Kjer bi demuxan audio in video stream samo združil v eno datoteko?
Opazil sem, da pretvorjen mpeg file lahko "šteka" ali pa je kockast, če pa narediš pva demux potem vsak zase avdio in video na PCju tečeta brezhibno gladko.
Imam dve SkyStar-1 DVB-S kartici. Dokler mi ni pregorela, sem uporabljal starješo verzijo(rev. 1.3) in zdi se mi da so .pva posnetki iz STARE verzije vedno tekli gladko, z novejšo verzijo pa so težave.
Dogaja se tudi, da se pva file(predvsem iz TV-SLO) enkrat prevori v pravokoten format(4:3 ?), drugič pa se mi ISTI file pretvori v kvadraten (1:1) format.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 25, 2007 20:15 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Jaz bi probal še z mpeg-vcr-om http://www.womble.com/ čeprav pojma nimam ali sploh prebavi ta format. Gre ap s .ts (od AltDVB-ja), kar bi moralo biti isto.
Sicer pa raje snemaj v mpeg2


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 03, 2008 20:02 
Ja pva = ts (brez teletexta) in enim samim avdijem


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited