Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 22:10

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: [Freeware] AVIAddXSubs v7.1
OdgovorObjavljeno: To Maj 13, 2008 17:11 
Citiram:
Slika

No pa smo dočakali program, ki enostavno omogoča vstavljanje podnapisov poljubne velikosti v DIVX filme in to do 8 za en film in vsi so v datoteki. Nič več zamudnega kodiranja in izgubljanja kvalitete ter časa. Nič več nalaganja raznih firmwareov, ki potem niso več kompatibilni z naslednjimi proizvajačevimi posodobitvami. Ta program to opravi v minuti. Pa še zastonj je in ne bo potrebno pri uporabi dajati povezice čez oko.

Več podatkov o programu in sam program dobite na tem naslovu:

http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php

Sam sem sprobal na GOM playerju in Windows Media playerju ter na svoji Philipsovi komponenti DVP 5980. Na spletni strani je tudi podatek s katerimi playerji je program preizkušen in uporabniki Philipsov bodo lahko zelo veseli. :-D
Citiram:
Mislim, da nam je možakar s psevdonimom DHMK dokončno rešil težave z velikostjo podnapisov in našimi krilatimi znaki v filmih DIVX in XVID. Nobenega pacanja s firmwareom ali pa prekodiravanja filmov z zapečenimi podnapisi več. Sam sem čisto slučajno naletel na ta programček in ko sem prebral kaj zmore, nisem mogel verjeti.

Potegnil sem ga s tega naslova in seveda takoj stestiral. V prvem poizkusu mi je uspelo.

Pa opišimo postopek, čeprav je podrobno opisan na že omenjeni spletni strani.

Program enstavno razširite v poljubni direktorij in si do njega odprite bližnjico na namizju (ne potrebuje nikakršne instalacije), saj ga boste tisti, ki ga potrebujete velikokrat uporabljali.

Določite si mapo, kjer boste predelovali filme in tja preselite poljuben film in njegov podnapis. Imenovati morate tako: Neki film.avi Neki film.srt. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 13, 2008 19:50 
Nič ne štekam......kaj naj bi bilo tu revolucionarnega.Očitno sem zmotno mislil,
če si npr. zapekel na CD/DVD film Matrix in mu zraven dodal podnapise Matrix.srt ali pa sub,
da to vsak player prebavi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 13, 2008 20:43 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
To bo najbrž dobro za tiste, ki so pred več leti kupili hude dvd ploščkosuke in hišne kinote ala soni za 60.000sitov, pa niso podpirali podnapisov.

Nato jim je bilo kao hudo dati 13.000 sitov za eno Yamado ali podobnen divx player, kjer so podnapisi delali kot šus. :?

Zdaj to stane povprečno manj kot 40 eurotov....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 13, 2008 23:29 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Kaj ta programček sploh naredi? Jih "zapeče" v sliko ali rukne podnapise v container skupaj s filmom?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 14, 2008 7:23 
Bitmape integrira v avi brez prekodiranja.
Zraven še lahko odpakira eventuelno pakiran bitsrteam,
ki povzroča "cukanje" na nekaterih predvajalnikih.
Tudi tistih za 40€.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 14, 2008 17:20 
rukne podnapise v container skupaj s filmom... avi -> divx
torej mora player podpirat divx kontainer


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited