Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 20:08

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: WinTV-USB2
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 25, 2006 13:30 
Pozdravljeni! Zanimam se za nakup omenjenega tunerja firme Hauppauge.Gre za analogni tv sprejemnik,nameravam pa ga uporabljati na prenosniku.Glede na to da imam kabelski priključek,me zanima,ali bom sploh lahko spremljal tv preko tega tunerja? Namreč,na spletni strani proizvajalca me je zmotila opomba da je za sprejem tv signala potrebna "antenna tv connection" (enaka opomba stoji zraven vsakega usb tunerja istega prozvajalca).Hvala za morebitna pojasnila ; Luka.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 25, 2006 14:51 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
KLIK

Moralo bi delati:
Citiram:
WinTV-USB2 is an external device with a 125 channel cable-ready TV tuner.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 25, 2006 17:34 
Hvala za odgovor Sadjevc! Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 25, 2006 22:33 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Danes pa res nima ne vem kakega smisla kupovati analogni tuner, sploh če že imaš ali še boš v kratkem dobil digitalne signale. Ponekod že gledajo ca 100 digitalnih kabelskih programov. Za to pa potrebuješ DVB-T kartico.

PS: Pa mislim, da bi si lahko izmislil kako drugo ime, tale a- spredaj je mal mem.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 27, 2006 12:29 
Tehnični,tudi o digitalnem tunerju sem že premišljeval.Problem je v tem da za sprejem dig.tv signala potrebujem zunanjo tv anteno,vsaj jaz sem tako razumel navodila s proizvajalčeve strani.Sam imam namreč samo kabelski priključek.Govorim o WinTV-NOVA-T-USB2 sprejemniku firme Hauppauge,ki spada v skupino digital terrestrial tv sprejemnikov.Moji dvomi so naslednji: 1) nisem siguren ali je sploh možen sprejem preko Telemacha s tem tunerjem -ali ima to kaj opraviti s standardi oddajanja dig.signala? (dvb-t / dvb-c ) ; 2) ne vem kaj vse sploh potrebujem za spremljanje dig.kabelske tv na prenosniku? Za odgovor bi bil zelo hvaležen. P.S:kar se tiče mojega imena,tudi iz zgoraj omenjenega je razvidno moje (ne)obvladovanje zadev ,zato tudi tisto a- v imenu. :oops: :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 27, 2006 23:38 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
:) OK, če je pa ta a v bistvu anti, potem ti naj pa bo :)

DVB-T je zemeljska digitalna TV iz oddajnikov , DVB-C pa kabelska, samo da menda prevzvišeni Telemach obogaten s tujim znanjem in kapitalom tega menda ne bo ponudil še vsaj eno leto, "siromašna konkurenca brez znanja" pa že ponuja cca 100 kanalov, kot vem večina brezplačnih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 28, 2006 11:52 
Tehnični,upam da nisi alergičen na podvprašanja! Še vedno nisem siguren kaj vse rabim za sprejem dig.kabelske tv na laptopu.Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 28, 2006 23:03 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kabelsko digi ponudbo loviš z DVB-C kartico ali USB2 napravico, zemeljsko oddajniško pa z DVB-T kartico.
Problem so kodirani kanali, pri njih je pa najboljša varianta digitalni sprejemnik (SetTopBox) in grafična kartica z video vhodom ali tuner kartica.

Ljubljanski kabel ja.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited