Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Mar 29, 2024 0:12

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Sat. internet
OdgovorObjavljeno: Če Apr 27, 2006 14:25 
A mi lahko kdo pomaga, kje in kako si urediti Sat. internet. Imam sattv z humax reciverjem. hvala za pomoč

lp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Apr 27, 2006 14:33 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Tako enostavno pa ne bo šlo.
Potreboval boš ustrezno opremo in naročnino pri katerem od providerjev.
Bi rad sprejemal preko satelita in oddajal preko telefonske linije, ali oboje preko satelita?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 21, 2007 20:41 
am mene pa sam neki zanima...pr nas ni mogoče met adsl-ja zarad tega ka telekom ne razšir centrale...pa me zanima za setelitski internet če s e to slučajn da tuki na dolenskm :D?? po radiju sm slišala za lastavko tv pa so neki rekl da je tut net če vidš trdinov vrh!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jun 23, 2007 13:55 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
preberi kle vse piše http://forum.sibila.si/viewtopic.php?t=80 -če pa ne pa pol ko boš vse prebrala vprašej kaj ti jasno ni :wink:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Apr 30, 2008 12:43 
Pri nas ni in še ne čas ne bo mogoča ADSL internet, zato sem se odločil za satelitski internet. Pri nas prodaja opremo in posreduje pri sklenitvi naročnine satelitskega interneta podjetje ELSAT Radenci d.o.o. Pogodbo se pa sklene z nemškim podjetjem Filiago Gmbh. V telefonskem pogovoru so mi dejali, da se ta internet lahko primerja z ADSL-om in da si pri prekomernem prenosu podatkov pridružuje ponudnik pravico do omejitve hitrosti prenosa, kar počno tudi ADSL ponudniki interneta, samo da tega oni ne povedo.

Cena tega satelitskega interneta je precej visoka, 400 € oprema, 100 € montaža, 100 € priključnima in 40 do 50 € mesečna naročnina, odvisno za koliko časa v naprej se plača (cene so zaokrožene na nekaj evrov). Torej precej visoka in vsak upravičeno pričakuje, da bo zadeva delovala brezhibno z naročeno hitrostjo, to je 1024/128 kbit/s.

V praksi pa delovanje satelitskega interneta zgleda tako, sam priklop je zelo hiter. Od naročila do zagona je trajalo samo en teden. Hitrost prenosa je bila na začetku odlična, a kaj ko kar eksponentno pada, pri prenesenih komaj nekaj GB. Pritožil sem se na ELSAT Radenci d.o.o., posredovali so pritožbo v Nemčijo providerju Filiagu. Sporočijo, da sem prekoračil mejo 5 GB. Nič jasno, kakšna meja, od kod, kje to piše!? Pravijo, da se enkrat mesečno števec porabe resetira. OK. Nekako sprejmem teh 5 GB na mesec, čeprav je to komaj za en dan aktivnega srfanja po internetu.
Naslednji mesec je že pri 2 GB hitrost prenosa bistveno padla. Pri prenesenih 3 GB pa je v večernih urah uporaba satelitskega interneta praktično neuporabna. Hitrost prenosa je od 0 (nič) do 7 kB/s.

In mi lahko pomagate kaj v tem primeru naredit, na koga se obrnit.
Hvala in lep pozdrav!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Apr 30, 2008 14:08 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 12:49
Prispevkov: 748
Citiram:
kar počno tudi ADSL ponudniki interneta, samo da tega oni ne povedo.
Ne bluzi neumnosti. Pred 8 leti sem imel satelitski internet in je bil eno veliko drago sranje in je še vedno. ADSL pa je če plačaš 1 Mb tudi 1 Mb. Izjeme so le če je kaj z linijo narobe.Da bi mi pa namerno zapirali povezavo tega pa nisem nikoli opazil.

_________________
MONA ne rataš MONA se rodiš. Tako da ne se preveè sekirat nisi sam kriv vse to je že v genih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Apr 30, 2008 14:46 
uTorrent ima na voljo kriptiranje podatkov, s tem se zaobide
omejevanje prometa pri nekaterih xdsl ponudnikih.

Na portih mule pa sem pri uploadu celo sam opazil cca 20% omejevanje.

Pri downloadu, na muli tega ni mogoče opaziti, ker vsi omejujejo upload.
Tako je težko doseči max hitrost downloada.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Apr 30, 2008 14:50 
Citiram:
Naslednji mesec je že pri 2 GB hitrost prenosa bistveno padla. Pri prenesenih 3 GB pa je v večernih urah uporaba satelitskega interneta praktično neuporabna. Hitrost prenosa je od 0 (nič) do 7 kB/s.

In mi lahko pomagate kaj v tem primeru naredit, na koga se obrnit.
Hvala in lep pozdrav!
Vladni urad za zaščito potrošnikov, ki pa je skoraj neuporaben, odkar je Janša na oblasti.

Zveza potrošnikov.

Tržni inšektorat (priporočeno pismo z povratnico).


Na vrh
   
 Naslov prispevka: ..
OdgovorObjavljeno: Sr Apr 30, 2008 19:56 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Ne Mar 14, 2010 23:53, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Apr 30, 2008 20:30 
Citiram:
Pri nas ni in še ne čas ne bo mogoča ADSL internet, zato sem se odločil za satelitski internet.

V praksi pa delovanje satelitskega interneta zgleda tako, sam priklop je zelo hiter. Od naročila do zagona je trajalo samo en teden. Hitrost prenosa je bila na začetku odlična, a kaj ko kar eksponentno pada, pri prenesenih komaj nekaj GB. Pritožil sem se g. Poredušu (ELSAT Radenci d.o.o.), posredoval je pritožbo v Nemčijo providerju Filiagu. Sporočijo, da sem prekoračil mejo 5 GB. Nič jasno, kakšna meja, od kod, kje to piše!? Pravijo, da se enkrat mesečno števec porabe resetira. OK. Nekako sprejmem teh 5 GB na mesec, čeprav je to komaj za en dan aktivnega srfanja po internetu.
Naslednji mesec je že pri 2 GB hitrost prenosa bistveno padla. Pri prenesenih 3 GB pa je v večernih urah uporaba satelitskega interneta praktično neuporabna. Hitrost prenosa je od 0 (nič) do 7 kB/s.

In mi lahko pomagate kaj v tem primeru naredit, na koga se obrnit.
Hvala in lep pozdrav!
Žal mi je, da si padel v to sranje.....tudi sam sem v podobni situaciji (glede ADSL-a)
in sem tudi razmišljal, o "nabavi" dvosmernega SAT interneta, ker pa sem še do
nedavnega uporabljal enosmerno povezavo(mobitel+Sat) in vem kakšno drago
sranje je to, ko ti provajderji "zapirajo" hitrost prenosa, me ja kar hitro minilo.....
pa bi ga verjetno še uporabljal, če ne bi imel skozi probleme s plačilom, stalno sem jim
pošiljal mail-e, pa je bilo kakšna dva meseca v redu, potem pa spet isto (ruski SATGATE).

Da ne bom nakladal o svojih "problemih", ti priporočam, ko se boš izmazal iz te "godlje",
da si omisliš kakšen "instant internet" prek GSM, za brskanje doma po forumih
in podobno, zraven si pa lahko tako kot jaz, nabaviš kakšnega Asus-a Eee 701( cca. 300€) za priklop
na kakšno Wlan omrežje, kadar se nahajaš v kakšnem bolj urbanem okolju :)

Glede rešitve "obstoječega" problema pa verjetno ni veliko več možnosti,
kot tiste,ki ti jih je "gerr" priporočil...


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited