Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 8:01

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 19 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 07, 2014 0:31 
Odsoten

Pridružen: Sr Jan 21, 2004 21:18
Prispevkov: 163
V vikendu na otoku Krku imam zelo slab sprejem vala 202 in Kopra zadaj na Hifi sprejemniku imam prikljucke za anteno pa sem poskusil ze vse zivo z kabli,zicami...kak dan se da poslusati vecinoma pa ne... Zunanje antene ne bi dal da mi ne pridejo tezit za kaksno narocnino.....ali se te sobne radijske antene obnesejo ? Ali naj dam kaksno anteno in kaksna naj bi bila na podstrese ? streha je lesena.

_________________
Dreambox 7000 in Humax 5400


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 07, 2014 2:18 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Internet ne pride v poštev?

_________________
The planet is fine. The PEOPLE are fucked. Ne tm****izmu!


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 07, 2014 7:13 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Če je sprejem tako šibek, potem pozabi na vse variante, razen usmerjene zunanje antene.
No ja, recimo za silo še podstrešje, če je to leseno......
Ne pozabi pa, da je za FM področje antena precej velika.

Usmerjeno anteno pa ti priporočam zaradi tega da izločiš signale, ki prihajajo iz smeri Italije.
Če si na delu otoka, kjer teh problemov nimaš, toliko bolje.

Neznanka je še polarizacija......
Ker sprejemaš tudi Koper, sklepam, da loviš signal iz Nanosa. Tam je uporabljena "eliptična polarizacija" z močnejšo horizontalno komponento. To pa pomeni, da bi ti najbrž sprejem bil boljši s horizontalno postavljeno sprejemno anteno.


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 07, 2014 13:27 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kje na Krku si, verjetno nimaš pogleda na Nanos. Kaj pa ovire v smeri Nanosa. Ti vletavajo Italijani?

Velikokrat je tako, da daje najboljše rezultate ure in ure iskanja najboljše točke za HiFi in lege žice ali na vse načine zveriženega dipola, ki ga dobiš ob radiu.
Če nimaš nič od tega bi sobna lahko bila rešitev, sploh ker jo lahko premikaš. Lahko jo pa sam narediš, koaksialni kabel, da dosežeš vse potencialne točke - tudi skozi okno, na koncu kabla pa mislimda 75cm dolga žička, ki jo polagaš na vsemogoča mesta in načine.
Zunanja antena zahteva ogromno prostora in višino, pod streho je ponavadi slabša kot žička.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Če Maj 08, 2014 23:14 
Odsoten

Pridružen: Sr Jan 21, 2004 21:18
Prispevkov: 163
Sem na vzhodni strani otoka proti celini...italiani mi ne motijo le signal je svoh in stalno sumi en dan bolj drugi manj, bom poskusil se malo poigrat kot je napisal tehnicni,odzadaj na stolpu je par moznosti priklopa anten sedaj sicer ne vem kaj pise ,ko pojdem dol bom pogledal,poiskusil sem sicer ze vse moznosti.Interneta po kablu se ni tam,bomo pa z anteno poskusili dobiti dovol mocan signal obcinskega wifi.

_________________
Dreambox 7000 in Humax 5400


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 09, 2014 0:54 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Citiram:
Sem na vzhodni strani otoka proti celini...italiani mi ne motijo le signal je svoh in stalno sumi en dan bolj drugi manj.
Uf to je pa čisto drug par čevljev. Jaz bi uporabil enako tehniko, le da se je treba med poizkusi premikati za kak m, torej najprej sem pa tja po bajti in izven nje, na balkonih, žička enkrat visi, drugič vodoravna v dve, tri smeri na vsaki lokaciji, oziroma tam kjer imaš dovber občutek probaš vse smeri žičke - morda anteno na palco...
Ena finta je dipol na ograji lesenega balkona, tam je že lahko nekaj homogenega signala in je iztegnjen dipol lahko učinkovit, v stanovanju pa je ponavadi zvit, zloman oziroma žička boljša. Kriza je narest dipol, morda ena lesena palica dolžine cca 1,5m in iz bakrene žice narediš ovoj okrog nje, v centru pa feritni simetrirni člen. Verjetno je kje na netu kak entuzijast to naredil in dobiš mere. Probaj poguglat home made FM antenna ali kaj podobnega.
Drugače pa imam doma eno sobno FM anteno z ojačevalnikom, če nimaš kakega močnega lokalnega radia bi morda veljalo probati, samo jo moram najti.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: So Maj 10, 2014 17:01 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: Po Jan 19, 2004 20:30
Prispevkov: 485
mislim da imaš to postajo tudi na satelitu

_________________
Alergičen na športne kanale


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 11, 2014 0:58 
Odsoten

Pridružen: Ne Dec 02, 2012 10:40
Prispevkov: 61
A to govoriš o sprejemu na 95,3 MHz?


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 11, 2014 7:00 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Jaz bi probal s kakšnim dipolom od radijske antene.
Postaviš ga v sobo ali na podstrešje (tam bi sprobal celo anteno)
Odvisno od velikosti in prostora...

Slika


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 11, 2014 7:01 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
[quote="Bob"]Jaz bi probal s kakšnim dipolom od radijske antene.
Postaviš ga v sobo ali na podstrešje (tam bi sprobal celo anteno)
Odvisno od velikosti in prostora...

Slika

Slika


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 19 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited