Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 14:10

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 19 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 11, 2014 9:09 
Odsoten

Pridružen: Sr Jan 21, 2004 21:18
Prispevkov: 163
Citiram:
mislim da imaš to postajo tudi na satelitu
Citiram:
Zunanje antene ne bi dal da mi ne pridejo tezit za kaksno narocnino......
Naslednji vikend bom malo preizkusil zgornje nasvete.

_________________
Dreambox 7000 in Humax 5400


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 11, 2014 9:46 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kar se tiče kupljenih anten se z bobom povsem strinjam, večje antene so morda smiselne visoko nad streho.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 11, 2014 10:13 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Resda višje = bolje, ampak karšnakoli zunanja antena, pa čeprav nizko na strehi, je bolje kot raznorazne žičke v stanovanju, ali neke "fancy" notranje FM antene s 30 dB ojačevalcem!


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 11, 2014 13:02 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Meni Radio študent najbolje lovi žička v kuhinji in pod jablano v vrtu. Probal sem sistem dveh 6 elementnih cca 3m nad slemenom, pa je bil sprejem slabše kakovost. Problem je odboj od hribov, so potrdili RTVjevci z merilnim avtom.

Enkrat sva se s kolegom mučila na balkonu bloka z usmerjeno in se je izkazalo, da je bil žični dipol za omaro boljši in to ne poravnan.

Žičko z veliko truda lahko postaviš v točko, kjer je sprejem direktnega vala dober, odbiti so pa dobro zadušeni, vsekakor bolje, kot z usmerjeno anteno.

Če je pa v zraku zelo malo signala, sta pa seveda višina in usmerjena antena ponavadi zakon.

Kako je na Krku je vprašanje, lahko da bo pomagala visoka usmerjena, ali žička, še najverjetneje pa 3 elementna na specialni lokaciji magari samo meter od tal.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 11, 2014 15:19 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
To kar pišeš so bolj izjeme kot pravilo.
Odbiti signal je nepredvidljive polarizacije, zaradi multiplih odbojev, pa na kvaliteto signala (popačenje) bolj vpliva razmerje med odbitim in direktnim signalom, kot pa jakost signala.

V tem primeru pa je predvsem problem premalo signala.
Res pa se ta tako kot vsi signali spreminja po višini. Tako lahko imaš smolo in padeš v minimum, ali pa veliko srečo in imaš maksimum. Ne pomeni pa to, da mora biti maksimum signala višje nad streho


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 09, 2014 22:05 
Odsoten

Pridružen: Sr Jan 21, 2004 21:18
Prispevkov: 163
Slika
Ta vikend sem koncno resil sprejem z to anteno za radijo na podstresju, sedaj imam cist val 202 in prvi program.
Me pa hudo zajebava TV signal. Na podstresje sem dal dve anteni podobni kot na sliki spodaj.Obe imam obrnjeni nekam proti Crikvenici ,edino proti tja ulovim signal in tudi po sosednjih strehah vidim da so antene v tej smeri .Samo z eno anteno ni slo ker ce sem lovil Hrt 1,2,rtl in novo na 28 kanalu ni delal Hrt 3,4,rtl2 in doma na 53 kanalu... ce sem anteno zamaknil za 15 cm levo pa je bilo kontra zato sem kupil se eno enako anteno ter ojacevalec v katerega sem priklopil obe anteni. Sedaj imam 28 kanal OK kanal 53 pa mi signal stalno niha ,slika kocka...precej zavisi tudi ali je vreme lepo ali pa megleno dezevno....
Verjetno so te entene ki sem jih kupil tam v prvi trgovini slabse kakovosti ...zato bi rad kaksen nasvet katero anteno naj za 53 kanal kupim da bo zagotovo delala.
Kot govori sosed on ima tudi cmc, ritv, tv istra...nevem pa na katerem kanalu to dobi.
Antene sedaj imam priblizno take kot na spodnji sliki...kaj naj kupim da izboljsam signal ?
Slika

_________________
Dreambox 7000 in Humax 5400


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Po Nov 10, 2014 8:01 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Antena je pač logaritemska in ne more biti slabša kot kaka druga logaritemska.
Če ti je sosed povedal, da sprejema še kaj, pa ga vprašaj na katerem kanalu in s kake smeri.

To, da dva MUXa iz iste lokacije oddajnika dobiš z zamaknjenimi antenami, ni neka velika posebnost. Tudi jaz jo imam. Oddajnik celo vidim, pa en MUX sprejemam tako kot ti z zamikom 15 stopinj (morda tudi več). Nekomu sem ta problem rešil, tako, da sem dve anteni združil in zamaknil. Pri sebi se nisem še lotil reševanja tega problema.

Tu imaš v pomoč karto z oddajniki OiV:
http://www.oiv.hr/broadcasting/tables/dtv_hr.aspx


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: To Nov 11, 2014 1:07 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kakšen ojačevalec? Biti mora selektiven, zate lahko IV in V band oziroma K21-37 in K38-68, še bolje pa kanalni K28 in k 53.
Glede kota ti pa morda kaj leti iz Italije in z obračanjem antene izločiš italijana. Rešitev je pa še veliko, bi moral točno poznati mikro in makro situacijo.
Dodatni programi so na Učki na K29

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: To Nov 11, 2014 10:53 
Odsoten

Pridružen: Sr Jan 21, 2004 21:18
Prispevkov: 163
Nevem kaksen ojacevalec so mi prodali...neka polska rec.
Z linka od Homerja razberem z katerega oddajnika sprejemam, kot vidim so se dodatni kanali na oddajniku Kras na Krku ampak sem ocitno toliko nizko da ga ne ulovim ceprav je veliko blize moji lokaciji.
Slika

_________________
Dreambox 7000 in Humax 5400


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 19 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 75 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited