Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 16:15

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 36 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 17, 2008 12:02 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Obstajajo lokalni in ne ravno ilegalni oddajniki. So pa neuradni. Zahvala njim je da se lahko marsikje v tistih rovtah spremlja privatne in lokalne programe. Včasih so prek njih tudi SLO1 in SLO2 oddajali :lol:

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 17, 2008 12:08 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Žal pri nas na Dolenjskem ni takega lokalnega (neuradnega) pretvornika (če kdo ve, naj javi? 8) ), da bi npr. v NM, pa še kje, dobro lovili npr. TV3. :roll: Ok, imamo zato pa prek optike... :lol: Vse kar je folk dosegu je, da so s pretvornika Žužemberk skinl TV Koper in dali gor TVNM (uradno).

BTW: Na Štajerskem in v Prekmurju pa je spolh problem z TV3, niti ni analognega signala, da bi ga pretvarjali na kak drug kanal, tko da edina rešitev zanje je DVB-T.

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 17, 2008 12:18 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Taki pretvorniki pokrivajo zelo majhen omejen prostor. Kakšen kvadratni kilometer ali spoznanje več. V bistvu pa pokriva le manjše dolinice in so zato praktično nemoteči. Zato ne primerjat teh grap z obljudeno dolenjsko oz. okolico NM.
Ker tudi jaz južno od Nove Gorice TV3 niti voham ne :( Da o kakšni optiki niti ne govorimo. Je pa res da imajo nekateri možnost IPTV, ki pa je marsikje zgodba o maltretiranju uporabnikov.

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 17, 2008 12:33 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
Taki pretvorniki pokrivajo zelo majhen omejen prostor. Kakšen kvadratni kilometer ali spoznanje več. V bistvu pa pokriva le manjše dolinice in so zato praktično nemoteči. Zato ne primerjat teh grap z obljudeno dolenjsko oz. okolico NM.
Ti pa poznaš gričevnato in tudi hribovito Dolenjsko samo z avtoceste?! :wink: Tudi tle je nešteto majhnih zakotnih dolinic in "grap", kjer lahko le sanjajo o lokalni TVNM, kaj šele o TV3, Pop-u itd... Zato bi kašn "neuradni" pretvornik prav prišel, tudi potem ko bo DVB-T. :lol: V okolici Dol. Toplic npr. postavljajo TV odbojnike (mislim, da to samo odbija signal na istem kanalu?), ker slabo lovijo POP in kanal A...

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 17, 2008 13:49 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 14:09
Prispevkov: 385
Oddajnik, ki ga vidim je nad Desklami in je uradno voden kot oddajnik Kanal http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod ... 1151930903
Zakaj, ker so ga pred leti preselili iz prejšnje lokacije sem a ime je ostalo.
Drugo lovim preko "ilegale", ker drugače komercijalk ne bi videl nikoli. :?
Vse je v isti smeri, praktično sta oddajnika eden ob drugem.
Za italijanske muxe pa bom moral opraviti meritve iz katere smeri so najboljši odboji od hribov.
Torej rabim en "mešalec" (ne me linčat za ta izraz :lol: ) in naprej razdelitev.
Torej kaj konkretno bi rabil:
- kakšen mešalec
- kakšne delilce (eden ali več je tudi dilema)?

Mojstri na plan s predlogi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 17, 2008 13:57 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Naj se KS kjer imajo tako slab signal malce pozanimajo v KS po posočju. Ter naj rezervirajo nekaj sredstev (nekaj tisoč €) za financiranje projekta.
Ă

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 17, 2008 23:21 
DR.1M, daj razloži mi, ali ima prednost prehodna vtičnica ali delilnik, saj o tem je debata, pa prosim brez "brihtnežov" ker to ni moj stil. Predlagam ti da se naučiš kaj je prehodno slabljenje, kaj je odvzem, kaj je presluh, pa še lahko kaj rečeva, pa brez modrovanja.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 17, 2008 23:45 
Mr:NO, čimprej naredi meritve, naredi selekcijo kaj bi rad gledal, če je tehnično izvedljljivo ti bomo pomagali. Mixerji ti lahko naredijo veliko štalo, o tem je pisal Matjaž.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 18, 2008 9:06 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Citiram:
DR.1M, daj razloži mi, ali ima prednost prehodna vtičnica ali delilnik, saj o tem je debata, pa prosim brez "brihtnežov" ker to ni moj stil. Predlagam ti da se naučiš kaj je prehodno slabljenje, kaj je odvzem, kaj je presluh, pa še lahko kaj rečeva, pa brez modrovanja.
Tukaj ni govora o prednosti, ker ima vsak način svoje. Vendar v primeru novogradnje priporočam uporabo delilnika(lahko tudi odcepnika (odvzemnika) če je to komu ljubše) nekje v centru in od tam do vsake vtičnice posebej kabel. Mogoče je res ta način nekoliko dražji, a je veliko bolj prilagodljiv za morebitne modifikacije sistema. Pa oprosti izrazu brihtnež :wink:
Kaj je to prehodno in odvzemno slabljenje dobro vem, zato mi ni tega ni potrebno razlagat. Ă

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 24, 2008 9:59 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 14:09
Prispevkov: 385
P****ta banda sp.-jevska, 2x sva se zmenila za meritve, vzamem fraj 2 uri in ga ni. :evil: :evil: :evil: :evil:


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 36 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 65 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited