Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 16:09

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Zemeljske antene
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 24, 2008 15:13 
Kaj je za analogni sprejem programov pomembno katero anteno kupiš, z tem mislim če ima vsaka antena točno določeno na katerih kanalih bo delala?
Katera antena bi bila najboljša za sprejem poptvja ( mislim da je kanal 59 pohorje) in kanala a ( mislim da je 61 kanal boč )?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 24, 2008 18:45 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Jaz A Kanal in POP TV spremljam kar z isto anteno, ki jo imam usmerejno na Boč, ker pa je signal POP TV zelo močan, pa mi odlično lovi tudi POP TV s Pohorja. Ker vidim, da si ti s Ptuja pa pri tebi verjetno ne bo šlo in boš moral imeti kar za vsak kanal posebej anteno, ker je razlika v stopinjah med Pohorjem in Bočem verjetno večja.
Jaz imam Inglarjevo TV 4591.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 24, 2008 23:16 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Obstajajo širokopasovne in ozkopasovne antene. Ti potrebuješ ozkopasovni za peti band kot se temu reče, se pravi od 38 do 69, ter res dobro kretnico. Je pa vprašanje če ima to kak smisel, ko pa je tu digitalna doba z DVB-T-jem.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 25, 2008 8:07 
Odsoten

Pridružen: So Okt 29, 2005 8:28
Prispevkov: 54
Včeraj sem poizkusno preklopil na sprejem digitalne TV. Kupil sem sprejemnik Optibox. Sprejemnik je lepo poskeniral Pohorje in Boč, najprej z anteno Threestar, nato pa sem poizkusil še z logaritemsko. V obeh primerih je bil rezultat zelo pozitiven, do sedaj smo zaradi hriba imeli v sliki odboje, sedaj pa so slike BP. Nobenih sprememb nisem opravil dosedanjem antenskem sistemu, kjer imam več anten združenih, združeni signal pa nato ojačan z Mao 036 ter posredovan do dveh TV preko 25m kabla. Signal pred obema TV razdelim, tako da sedaj preko obstoječega sistema gledamo na enem TV digitalno, na enem pa analogno.
Po praznikoh, ko bo kaj več časa, bom še opravil kakšno spremembo in javim rezultate.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 64 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited