Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 8:00

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 92 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 810 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 29, 2009 16:26 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
Hmmm, ne, nisem ravno spremljal hrvaške MUX-e, ker ponavadi nastavim kar 44, 42 ali oba. Je dejansko dva tedna , od kar sem bil pri zadnji taki stranki. Ampak , od SLO2 na 46 kanalu ne duha ne sluha, šele, ko sem anteno obrnil praktično v smeri 90 stopinj na Ivanjščico ali Sljeme, se pojavi slika SLO 2, pa še vedno zelo motena.

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 01, 2009 0:56 
Citiram:
Na madž. strani MinDigTV piše da s 01.12.2009.
http://www.mindigtv.hu/Hol_mikor.aspx

S te lokacije naj bi oddajala dva muxa, drugi na k24.
A so na kanalu 24 morda že začeli oddajati? Tam namreč po novem zaznavam kar močan signal (60-61/0-36), ki pa je premalo kvaliteten, da bi videl, kaj točno je. Je pa res, da nimam nobene antene obrnjene proti Nagykanizsi. Tole sprejemam na anteni povsem nekje iz boka.

Aleš


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 01, 2009 1:35 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Na SF pravijo, da K24 že dela.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 01, 2009 11:30 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Ja, k24 so Madžari vključil včeraj na "Noč čarovnic" :wink: , evo info iz Hr. sat foruma:

"... danas je proradio MTV 1 HD, MTV 2 HD, ATV, Hir Tv sa MUX A iz Nagykanizse na 24 kanalu, ja sam iz MeĂ°imurja, signal je jak kao i kvaliteta (85/86), pa tko ima MPEG4 reciever, nek proba... Uglavnom, ATV, Hir Tv su kodirani!"

BTW: Dela tudi Madž. mux A z oddajnika Mecsek-Pecuh na k52 uhf. Hrvati poročajo, da ima zelo močan signal...

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 01, 2009 12:23 
[quote="R@v3Sp@c3"]Ja, k24 so Madžari vključil včeraj na "Noč čarovnic"

K24 so Madžari vključili že v petek, kar sem na sf tudi napisal.

Isti dan je vključen tudi K58 Vasvar, ki je še nekoliko bolj severno, vendar ga zaenkrat ne morem spremljat, ker nimam anetno obrnjeno v tisto smer, določeno kvaliteto signala pa mi je sprejemnik zaznal.
Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 02, 2009 12:27 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Menda do decembra oddajajo testno z manjšo močjo, "na ful" pa šele po 1.12.2009.

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 02, 2009 16:19 
Citiram:
Isti dan je vključen tudi K58 Vasvar, ki je še nekoliko bolj severno, vendar ga zaenkrat ne morem spremljat, ker nimam anetno obrnjeno v tisto smer, določeno kvaliteto signala pa mi je sprejemnik zaznal.
Pa res, meni tudi. Je pa signal slabši kot pri tebi in tudi slabši kot je pri meni iz Nagykanizse, čeprav mi je Vasvar precej bližje, vendar so vmes hribi. Proti Nagykanizsi pa imam razmeroma odprto dolino. No, tudi proti Vasvarju nimam obrnejne nobene antene, to kar zaznavam, mi pride sedaj v anteno skoraj točno od zadaj.
Citiram:
Menda do decembra oddajajo testno z manjšo močjo, "na ful" pa šele po 1.12.2009.
Hmm, zdaj pa ne vem ali bi se ukvarjal z obračanjem anten ali pa raje počakal en mesec in bo potem pri dvignjeni moči morda šlo tudi z narobe postavljenimi antenami ... ;-)

Aleš


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 03, 2009 0:55 
[quote="acasar"]

Hmm, zdaj pa ne vem ali bi se ukvarjal z obračanjem anten ali pa raje počakal en mesec in bo potem pri dvignjeni moči morda šlo tudi z narobe postavljenimi antenami ...

Za K24 iz Nagykanizse ti ni treba anteno kaj dosti obračat. Manjka ti verjetno le 1% kvalite signala. Pa ne vem, zakaj je temu tako, ampak 37% kvalitete je minimalno potrebno, da bi se programi na naših, hrvaških in sedaj vidim še na madžarskih kanalih lahko gledali. Vsaj pri meni je tako. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 03, 2009 18:22 
Odsoten

Pridružen: To Maj 12, 2009 17:22
Prispevkov: 149
Malo informacij o objektu Vasvar:

Ps upam samo, da tisto o bankomatu ne misliš res:)

http://images.google.hu/imgres?imgurl=h ... 0%26um%3D1

Lp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 03, 2009 19:27 
Bankomat serekeš, če ga imaš na računu. Brez dvoma.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 92 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 810 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 56 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited