Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 14:14

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 92 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 9 10 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 03, 2009 23:58 
@kokodix
Najprej hvala za posredovano informacijo. Vse je prišlo prav, pa ne samo za Vasvar. Sem še marsikaj uporabnega zbrskal.
Nekateri tukaj vemo, da poslovno spremljaš dvb-t sceno na madžarskem in se sigurno spoznaš na njihov jezik, zato je v tem primeru vsaka razprava o bankomatu brezpredmetna.

Prosil bi pa te še za informacijo o oddajnikih Letenye in Szeged, ker je zgoraj nisem našel. Mi še manjkajo nekateri podatki za mojo FM preglednico.

Dobrodošla bi bila tudi informacija o dobavi dekodirne kartice za programa Atv in Hir Tv, ki sta kodirana v madžarskem muxu A. Morebiti bi koga zanimalo (cena, kje se jo da dobit in podobno). Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 04, 2009 0:52 
[quote="rdarko"]Za K24 iz Nagykanizse ti ni treba anteno kaj dosti obračat. Manjka ti verjetno le 1% kvalite signala. Pa ne vem, zakaj je temu tako, ampak 37% kvalitete je minimalno potrebno, da bi se programi na naših, hrvaških in sedaj vidim še na madžarskih kanalih lahko gledali. Vsaj pri meni je tako. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 04, 2009 7:46 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ti indikatorji kažejo kar kažejo, pri vsakem sprejemniku drugače, pri specialno defektnih ali premočnih signalih pa so sploh neuporabni.
Tako da bi veljalo pri navajanju % navesti tudi sprejemnik, ali pa ga najbolje dati v podpis.
Razlika v pragu pa zna biti zaradi različnih parametrov oddajanja, tako modulacije (ORF 16, mi pa 64QAM) kot FEC (ORF 3/4, mi 2/3). Sprejemnik bi sicer lahko kakovost signala preračunal in prikazal vedno enako vrednost oziroma bi imeli vsi signali enak prag, a to verjetno ni tako.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 04, 2009 9:22 
Citiram:
Ti indikatorji kažejo kar kažejo, pri vsakem sprejemniku drugače, pri specialno defektnih ali premočnih signalih pa so sploh neuporabni.
Tako da bi veljalo pri navajanju % navesti tudi sprejemnik, ali pa ga najbolje dati v podpis.
Imaš prav. Sam sem to meril s sprejemnikom Clarke-Tech C-Tech HD 5000-C, Darko pa kolikor vem tudi z enakim sprejemnikom. Tako, da če že oba lažeta, kar prav gotovo počneta, verjetno lažeta vsaj enako.

Aleš


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 04, 2009 10:36 
Mislim, da CT 5000DH Combo prav nič ne laže. Ali pa je ta morebitna nenatančnost povsem zanemarljiva.

Podatkov ni mogoče primerjati na dveh različnih lokacijah, na nivo in kakovost signala pa vpliva še kar nekaj dejavnikov.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 04, 2009 18:41 
Odsoten

Pridružen: To Maj 12, 2009 17:22
Prispevkov: 149
[quote="rdarko"]@kokodix
Najprej hvala za posredovano informacijo. Vse je prišlo prav, pa ne samo za Vasvar. Sem še marsikaj uporabnega zbrskal.
Nekateri tukaj vemo, da poslovno spremljaš dvb-t sceno na madžarskem in se sigurno spoznaš na njihov jezik, zato je v tem primeru vsaka razprava o bankomatu brezpredmetna.

Prosil bi pa te še za informacijo o oddajnikih Letenye in Szeged, ker je zgoraj nisem našel. Mi še manjkajo nekateri podatki za mojo FM preglednico.

Dobrodošla bi bila tudi informacija o dobavi dekodirne kartice za programa Atv in Hir Tv, ki sta kodirana v madžarskem muxu A. Morebiti bi koga zanimalo (cena, kje se jo da dobit in podobno). Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 06, 2009 2:51 
Citiram:
Doslej je pri meni poleg avstrijskih 32% bilo dovolj tudi za slovenske kanale. Za hrvaške ne bi vedel, še vedno namreč nisem uspel kakšnega uspešno sprejeti. Je pa res, da so pred tem madžarskim K24 vsi dosedanji nekvalitetni signali bili tudi zelo šibki. Ta je pa kar močan.

Morebiti je nižja kvaliteta sprejemljiva pri šibkih signalih, kjer določene stvari bolj ali manj samo manjkajo, pri močnih velikokrat odbitih in prepletenih signalih, kjer se tudi kaj povozi, pa se zahteva nekoliko višja kvaliteta.
Ja, pa smo tu. Nocoj sem si vzel čas, da še enkrat preverim svoje trditve in prihajam do zaključka, da drugi del tvojega odstavka popolnoma drži. Vsaj kar se tiče moje lokacije signal pravgotovo pride precej "utrujen", da po tem "zahteva" dodatno kvaliteto. Malce sem skakal po podstrešju, pa nič hudega, sem pa vmes še nekaj novega videl.
37% kvalitete signala je minimalno potrebno, da bi se na moji lokaciji programi lahko gledali. Velja za sprejemnik CT, ki je v podpisu. Preverjeno na kanalih s Trdinovega vrha, Sljemena in z Ivanščice. Nagykanizso in Ličko Plješivico sem izključil, ker sta trenutno na robu sprejema. Gre sicer tudi z manjšimi % (35-36), vendar v tem primeru signal pride z vsaj 10 sekundno zamudo, a slika in ton vsakih nekaj minut za trenutek naredita "šk", tako da to pri spremljanju kakšne oddaje ali filma ni najbolj prijetno. Programe z Boča in Schoeckla, pa mi je nemogoče preveriti, če prav jih sprejemam z odbojem, ker je kvalteta signalov že itak previsoka.
@tehnični ima prav, ko pravi, da indikatorji pri vsakem sprejemniku kažejo drugače. Še sam sem to ugotovil, ko sem spomladi kupil tašči Homecast-a T-1300 za rojstni dan, da bi lahko gledala "Farmo" na hrvaški NOVA TV (na Siolu je pač ni). Dva tedna sem ga imel doma "na preizkušnji" in mi je bilo prav smešno, kako z nizkimi % kvalitete zadeva laufa. In ne samo to. Kot od šale je sprejemal signale, ki so ob določeni usmeritvi antene štekali na CT-ju. Se pravi, da ima še nekaj % boljši tuner.
In kaj sem videl novega vmes? K68! Skromna kvaliteta signala prihaja v valovih. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 06, 2009 13:13 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
A v Halozah dobiš Vaš kanal iz NM (k41, oddajnik Trdinov vrh), zanimivo! 8) Je gledljiva slika, ali imaš to samo močan odboj signala?

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 06, 2009 16:48 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Vaš kanal nima tako slabega oddajnika, pri meni 10km severno od Kranja bi se ga dalo lepo gledati samo kaj ko ga povozi Nanos.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 06, 2009 17:36 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Nisem čist šur, nekje je menda pisalo, da ima 10 kW oddajnik?! To bo verjetno Homer vedu... Sicer pa bo v celi regiji center viden v DVB-T muxu B (k64), pač ko bo.

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 92 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 9 10 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 76 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited