Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 0:53

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 20 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 03, 2009 9:55 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kako je sedaj z Litijo, je na K53 na Jevnici oziroma s kakšnim signalom (znižanim?).

PS: Moram poiskati novo optimalno lego antene za Učko, saj od montaže krožnika za Telemachov kabelski Krim Učke ne sprejemam več. Takrat sem anteno malenkost znižal in je takoj pod parabolo, kar gotovo ni OK. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 03, 2009 10:20 
Nič ne deluje, vsaj v smeri proti Ljubljani in Gorenjski ne.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 03, 2009 11:08 
Včeraj zvečer definitivno delovala, preverim danes in pripopam sliko...
lokacija Orehek, Kranj.

Humaxboy


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 03, 2009 11:21 
Definitivno ne deluje že skoraj pol leta. Sem zelo zelo blizu oddajnika. Pa se večkrat na dan sprehodim od 21. do 69. kanala tako analogno kot v dvb-t.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 03, 2009 12:40 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
So oddajnik morda prestavili kam drugam.
Humxoy ali imaš enak signal kot pred pol leta?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 03, 2009 16:02 
Mene niti ne zanima od kod prihaja ta signal, ampak na K53 je TV Litija, smer KUM gledano iz Kranja.
Kot rečeno, preverim pa javim. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka: "Skrivnostni" kanal 53 ;)
OdgovorObjavljeno: So Dec 05, 2009 8:53 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
Definitivno ne deluje že skoraj pol leta. Sem zelo zelo blizu oddajnika. Pa se večkrat na dan sprehodim od 21. do 69. kanala tako analogno kot v dvb-t.
Bo držalo, ker tudi pri stari mami v mirenski dolini že nekaj časa ni signala na tej frekvenci. Je pa prej dobila solidno sliko (za oceno 4) ATV Signala s pretvornika "Gabrovka" (Laze pri Gobniku), in to cca 20 km JV od tega pretvornika (proti Sevnici). Morda so signal drastično zmanjšali in omejili na smer proti SZ oz. Litiji?! Gorenjci pa dobite signal (ali pa ne?) s pretvornika Jevnica 1, isto na kanalu 53 uhf.

Slika
vir: APEK.si

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 05, 2009 9:23 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Skratka dva pretvornika na istem kanalu, zanimivo. So morda uporabili kako finto in zagotovili natančno enako frekvenco ali pa tako kot pri Vašem kanalu in Slo2 na Nanosu, kjer imajo natančno razliko frekvenc kar povzroči bistveno manjše interference (sode in lihe vrstice se "izravnajo" - če se prav spomnim).

Kakorkoli že, Jevnica bo kot kaže grenila življenje vsem, ki bodo v osrednji Sloveniji lovili Učko na K53. Poleg tega pa ne vem če je sploh na vidiku rešitev za programe kot je TV Litija.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 05, 2009 9:35 
Pri meni ta program nič več ne ogroža Učke. Sicer pa bodo tudi ostali rešeni te nadloge z ugasnitvijo analognih oddajnikov.

Jevnica 1 pa proti Ljubljani definitivno ne oddaja nobenega signala. Sam na oddajnik vidim in lahko mi že enkrat verjamete. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 05, 2009 10:54 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Torej so očitno omejil signale proti vzhodu, jugu in zahodu. Ă

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 20 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 84 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited