Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 17:55

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 19, 2009 12:46 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Pri nas smo se pa srbo-hrvaščine naučil že pred šolo, med gledanjem TV, tko kot zdaj tisti srbski otroci slovenščino... Do konca 80ih smo imeli samo 4 programe (TVLJ1, TVZ1, TVZ2 in TVKP), torej pol z juga. :wink: Sam sem bral še stripe, ki so bli večinoma v srbo-hrvaščini. V šoli sem se v 5. razredu nauču samo še cirilice in njihove slovnice. Nekaj besed smo pobral pa tud od sosedov, sploh ker smo živel v večjem blokovskem naselju, t.i. "NM fužinah". :mrgreen:

Angleščino oz. "amerikanščino" sem se pa nauču valda največ iz ameriških filmov, šola je bla koristna samo za slovnico oz. nepravilne glagole in čase. :lol: Zdaj lahko rečem, da angleško razturam vsaj tok kot srbo-hrvaško, če ne še bolš. Na gimnaziji so nas "posiljeval" z nemščino, ki pa jo nisem nikol preveč maral (mogoče je bla kriva zajeb... učitlca v stilu SS :twisted: ). Pa itak mi je prou prišla sam ob gledanju analogne Astre v 90ih, ko so bli programi SAT1, PRO7, RTL, RTL2, VIVA, itd. še "zakon". 8) Zdaj, v 3. tisočletju :P , ob večji dostopnosti angleško govorečih programov (sat. & ipTV), niti ne prešaltam več na Nemce...

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 19, 2009 13:28 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Mi smo v mladosti imeli na razpolago 2 slovenska, 2 hrvaška in 2 avstrijska programa in na podlagi zadnjih 4 sem se naučil ( razumeti ) 2 dodatna jezika. Nemščine se nikoli nisem učil vendar zaradi gledanja avstrijskih programov nemce in avstrijce skoraj vse razumem ( problem mi dela le slovnica ).

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 19, 2009 14:07 
Nekateri so se pa učili najmanj 5, večina tudi 9 let, vendar so se obnašali, kot da tujega jezika ne bodo nikoli potrebovali. Tudi z dobrim znanjem nemščine in odličnim obvladovanjem svoje stroke je človek lahko velik djek.


Zadnjič spremenil tmurgel1, dne Po Okt 19, 2009 14:21, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 19, 2009 14:19 
Pomota!!!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 29, 2009 18:08 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
@R@v3Sp@c3,
Citiram:
Homer, zanimivo tole, če veš kako, povej kaj več. Ker mi ni jasno, tud če se Kočevje napaja s signalom z Nanosa (k6, TVS1), je sprejemna antena na pretvorniku obrjena čisto v kontra smeri Kozare. Ali so imeli zato samo interference v sliki? Razen če si mislu k27 (TV Koper), pa da je šlo za pretvornik Ortnerk pri Ribnici? Ta prevzema Koper verjetno z Nanosa (na k27 kot je bla nekdaj TVSA2)?
Se oproščam, sem spregledal vprašanje.....
Zadeva sega v konec 70ih, morda začetek 80ih.
Kolikor se spomnim je bil sprejem 6K (Nanos) z interferenco (črte). To so potem reševali z več horizonzalno montiranimi yagicami. Kljub različni smeri ni bilo mogoče z eno anteno izločiti motnj, več anten pa je interferenco omililo. Za tedanje Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Okt 30, 2009 9:03 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Zanimivo... hvala za odgovor. 8)
Sklepam pa, da so kasneje ta problem (motenj na TVS1) rešili z napajanjem kočevskega pretvornika s Krima ali Krvavca, kjer se kanali ne pokrivajo s Kozaro?! Al je še isto z Nanosa?

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 77 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited