Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 1:38

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 28, 2010 9:07 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Pol se kao na RTV sajtu "lažejo" za dve leti (?), saj naj bi TVLJ1 na tem oddajniku začela oddajat šele 1986 leta! Morda je bil pa '84 leta postavljen samo začasen oddajnik za zimske OI? Točne info glede štarta T. vrha bo vedu povedat samo kdo iz OIZ. Za TVLJ2 pa vem, da je na Gorjancih začela oddajat šele konec 80ih, ker sem se ravno takrat začel z antenam ukvarjat oz. prvič skenirat frekvence... Prav zaradi 2. programa smo nabavl prvo uhf anteno in se "odcepil" od skupinske. :mrgreen:

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 28, 2010 9:22 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Satelitski link iz vrha gore, a ni ta mal močna. Sicer je nek strokovnjak iz RTVSlo trdil, da bodo iz Trdinovega vrha oddajali RTVSlo programe na satelit, kar se mi je zdelo čisto noro - morda so pa mislili na neko skupno točko med Slo in Hr, na pol poti. Pa vseeno, v take vremenske pogoje tlačiti tako opremo, izpostavljeno snegu, vetru in streli??


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 28, 2010 9:36 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Ni bilo mišljeno uplink na vrhu gore. Takrat uplinki niso bili postavljeni v vsakem malo večjem nakupovalnem središču. Ne vem kateri je takrat davnega 84 sprejemal sliko iz Sarajeva in jo pošiljal na orbito. Al je bilo to v Italiji ali kje drugje , nimam pojma. Dogajalo se pač je to in Trdinov vrh, vsaj takrat sem jaz to tako razumel je zaradi svoje ugodne lege bil tisti vmesni ali eden izmed nekaj oddajnikov, ki so ta uplink nekje v zahodni evropi oskrbovali s sliko iz Bosne. Lahko, da se pri vsej tej stvari motim, in da me spomin hudo zapušča , dejstvo je da je bil stolp postavljen leta 84, začetek delovanja RTV SLO na njem in ostalih programov pa za za neke izredne prenose kot je OI pa nima veze.
http://sl.wikipedia.org/wiki/Trdinov_vrh


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 28, 2010 9:52 
Odsoten

Pridružen: Ne Mar 14, 2010 16:34
Prispevkov: 109
Mogoče neumesno vprašanje:
Kdo je postavil, oziroma financiral stolp?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 28, 2010 10:05 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Pravijo, da ga je tudi JLA gradila in takole v stilu ludske "ena gospa je rekla" so mi prišle na uho normalno absolutno nepreverjene od sumljivih poznavalcev informacije, da ni bohve bil kako trden tale naš stolp, ker je tam pa tam kakšna hruška betona zalila kakšno plato na oficirskih vikendih. Tako nekako kot primer Ravbarkomanda in podobni betonski velikani, ki jih že najmanjši ščepec soli ali veter razjeda kot švicarski sir. Upam da v teh tračih ni preveč resnice. Ali pač ..


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 66 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited