Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 20:44

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Če Dec 27, 2007 21:27 
Lep pozdrav vsem,
nekaj časa že brskam po slovenskem internetnem prostoru in moram priznati da nisem našel nobenih oprejemljivih informacij, na LJ Kabel pa mi tudi niso znali pomagati.

Lastim si namreč Sonyjev X3500 LCD TV, ki ima vgrajen DVB-C sprejemnik. Rad bi prešel iz obstoječe analogne kabelske televizije na digitalno, vendar z uporabo vgrajenega DVB-C sprejemnika v televizorju (dodatni setup box me absolutno ne zanima). Televizor ima poleg vsega tudi t.i. CI razširitveno mrežo, glede na pogovor z operaterjem na LJ kabel pa sem dobil informacije, da lahko uporabljam svoj obstoječi (vgrajeni) DVB-C tuner, v kolikor le-ta podpira C onax.

Na madžarski Sony strani sem našel nekaj več informacij (bolj slik, ker ne razumem kaj pretirano madžarščine :P), kar mi nekako daje občutek da večjih težav pri vzpostavitvi tega, kar želim, ne bi smelo biti.

Torej, rabim CI/CAM kartico za C onax sistem. Težava je, da nisem prepričan:
a) če naj bi vsaka tovrstna CI kartica delovala z televizorjem
b) kje jo pravzaprav kupiti, nekako ne bi naročeval iz tujine, da lahko blago vrnem, v primeru da zadeva ne deluje

Ima kdo morda kako idejo, kje zadevo kupiti in na kaj pri tem paziti? :)

Edit: iz meni neznanega razloga forum filtrira besedo c o n a x, tako da sem vmes urinil en presledek :P


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 28, 2007 9:10 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Kolko jaz vem, se ta con*x modul z kartico uporablja za dekodiranje plačljivih kanalov.

Brez dekoderja bi morali delat brezplačni programi brez problema.
Si že sprobal kak se v praksi obnese vgrajen DVB-C sprejemnik ?
Zanima me tudi če veš še za katerega drugega proizvajalca ki vgrajuje DVB-C sprejemnike ?

Ă

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 28, 2007 9:34 
Citiram:
Edit: iz meni neznanega razloga forum filtrira besedo c o n a x, tako da sem vmes urinil en presledek :P
to je filter, ki ga nastavis, ker dolocene besede niso zazelene zaradi zakona , ki prepoveduje piratstvo .......

samo modul je za kanale, ki so kodirani in z digitalno televizijo nimajo nic skupnega ... razen kodiranih seveda ....
ce sem pravilno razumel bi ti rabil dvb-t tuner ...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 28, 2007 10:06 
DognerDJ, nekako tako to razumem tudi jaz, ampak ker brezplačnih kanalov pri LJ kabel ni, nimam kaj poizkušati. Trenutno sem naročnik analogne kabelske, če želim digitalni sprejem moram zamenjati naročniški paket in v sklopu tega dobim svojo con ax kartico, s katero dobim potem dostop do naročenih kanalov. Na pamet žal ne vem, kateri proizvajalci še vgrajujejo DVB-C tunerje v TV, vem pa da ga imajo nekatere, če ne vse, nove serije Sony LCDjev.

sidney70, nisi me prav razumel. :) Pri LJ kabel moraš digitalno kabelsko naročiti, trenutno sem naročniki analogne kabelske. Ko naročiš digitalno dobiš c o n a x kartico, ki ti omogoča sprejem naročenih kanalov (torej, očitno oni kodirajo vse kanale). Tako so mi to razložili na LJ kabel, ko sem želel izvedeti če bo delovalo brez da kupim "njihov" setup box. :) Odgovor tehnika je bil namreč, da "če vaš DVB-C tuner podpira Con ax kartice, potem bo delovalo".

Ker v sam televizor nimam kam vtakniti c o n a x kartice, rabim seveda razširitveni CI modul za televizorjev DVB-C tuner. Sam tuner pa je vgrajen v televizorju. :)

Kar nekaj takih kartic sem našel na internetu, ampak ker nisem prepričan, če bo delovalo bi raje kupil zadevo v Sloveniji, da lahko v primeru nedelovanja blago vrnem. :)

DVB-T deluje, čeprav moram priznati da sem dobil SLO1,2 in 3 samo prvih nekaj dni, od takrat dalje pa mi ne uspe več ujeti signala. Sicer pa se ne obremenjujem pretirano, ker je bila meni slika grša (sprane barve) kot na z uporabo tunerja za analogno kabelsko, pa še kockalo je. Verjetno je to bolj problem v našem ponudniku kabelskega sistema oziroma bloku. Sam namreč nimam antene niti dostopa do nje, tako da to je bilo nekaj, kar sem našel na kabelskem priključku v stanovanju. ;)

Anyway, zanima me DVB-C. :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 28, 2007 11:21 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Pri trieri so programi v osnovnem paketu ( okoli 80 programov ) brezplačni ( potrebuješ samo DVB-C tuner in jih lahko brez predhodnega naročila na digitalno televizijo tudi gledaš ).

Drugo pa je , če želiš sprejemati plačljive pakete ( MTV mux, HBO , erotični paket, ... ). Tam pa res rabiš con*x dekoder + kartico.

Nevem, kaj bi ti oni na kabelski sploh spremenili ( digitalni kanali se oddajajo v klasičnem frekvenčnem prostoru - rabiš samo DVB-C kanalnik da jih odkompresira ).

Npr.: jaz se nikoli nisem naročil na digitalno kabelsko - od triere sem dobil na test njihov sprejemnik in dela vse brez problemov. Enako je delalo tudi v treh drugih kabelskih omrežjih, ki dobivajo signal od triere.

Problem je lahko samo, če so v vašem kraju prastari ojačevalniki, ki ojačujejo signal samo do 300 MHz ( tak problem ima oče v Slivnici ).
Tudi pri njemu se je dalo spremljat digitalno kabelsko, vendar samo 1/3 programov ( programi, ki oddajajo v nižjem frekvenčnem območju )

Možno je, da nimaš nastavljenih pravilnih parametrov na samem kanalniku. Najbolje, da pokličeš tvojega operaterja za te podatke ( so pa verjetno isti kot pri nas v Mariboru - kolko sem seznanjem smo zdaj vsi v isti skupini UPC )

Javi, če bo delovalo - tudi sam kupujem novi LCD in bi bilo fino, če bi imel vgrajen DVB-C.

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 28, 2007 12:24 
Hm, zdaj sem se šele zamislil. Praviš da na Trieri vsaj za osnovni paket ni treba nič doplačevati? Vem da sem ob prižigu televizorja uporabil funkcijo "Auto Tuninga", ampak je med digitalnimi kanali našel samo SLO1, 2 in 3 (preko DVB-T).

Glede na odgovor, ki sem ga na LJ-Kabel dobil, sem pač predvideval, da potrebujem CAM modul za Conax preden bom lahko sploh videl kak kanal preko digitalne kabelske.

Poizkusil sem tudi z "Quick scan" v digitalnem tunerju, ampak ni našel nič, "Full Scan" pa (če se prav spomnim) tudi ni uspel ničesar najti, samo v tem trenutku res nisem prepričan, če sem pustil iskanje do konca, ker je zadeva blazno dolgo trajala (čeprav, mislim da sem naknadno poizkusil še full scan).

Gledam navodila televizorja in vidim da naj bi imel nekje "malce skrito" možnost nastavljanja naslednjih parametrov pred iskanjem: frequency, network ID, symbol rate. Verjetno si te parametre omenjal?

Bom ko pridem domov ponovno poizkusil Full scan na auto vrednosti, pa še malce poklical na LJ-kabel. Ampak tam na tehnični podpori mi delujejo precej neizobraženi...

Sporočim popoldan. Najlepša hvala za informacije!

Edit: aja, drugače pa sem blizu centra LJ - ~20 let star stanovanjski blok, napeljavo za kabelsko televizijo pa so nam menjavali nekaj let nazaj, tako da z malo predrznosti predvidevam, da naj bi bilo vse napeljano tako kot je treba :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 28, 2007 16:56 
Damn, sem neumn. Evo, quick scan ni našel nič, je pa zato full scan našel 161 kanalov preko DVB-C sprejemnika. Seveda pri kodiranih ni slike in zvoka, ampak večina jih deluje. Nisem pa še uspel preveriti, če delujejo vsi iz našega naročniškega paketa ali ne. :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 28, 2007 17:49 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Koliko pa hočejo za sprejemnik?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 28, 2007 17:53 
Za kater sprejemnik?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 28, 2007 17:58 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Sadjevc verjetno misli con*x dekoder !?

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited