Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 0:31

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 98 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 510 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 14, 2011 23:57 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
iz zgornjega linka...
[quote]Digitalni programi se nahajajo v frekvenčnem področju med 506 MHz in 674 MHz. Ă

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Feb 15, 2011 8:59 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Je že kdo na Braviah uspel naložiti te programe? Signal imam v redu nikakor pa mi ne uspe niti ročno kot oni priporočajo naložiti programe. :?:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Feb 15, 2011 19:16 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Matjaž zgleda da maš isti problem kot jaz z WindowsMediaCentrom ... določiš državo in bla bla bla, ne najde niti enga digitalnega kabelskega programa pa čeprav DVB C kartico zazna :twisted:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 16, 2011 7:40 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Še preden sem jih poklical v njihov SOS PRESS center sem normalno vse države spremenil.SONY ima še možnost (črtica) da izklopiš vse države in tudi v tej verziji pri Full search ničesar ne najde, čeprav iskanje traja morje morje časa. Kje se kakšna modulacija določa mi pri Sonyu ni poznano ravno tako ne vem kaj bi pod ID network vnašal ko pa imam kar nekaj pičic na voljo.Ali z vodilnimi nulami ali kako.
No v njihovem centru pa vedo samo to da je (pri sebi imajo Philipsa in LG) da menda zagrabi le pri Finski in Nemčiji . :roll:
Odkar so 14 prešli na te spremembe je razen nekaj hudih motenj pri določenih programih, HRT 1 npr, analogna slika boljša.Pometal pa sem stran vse slabilnike, ki smo jih prej obvezno rabili.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 16, 2011 7:49 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Matjaž če imaš telekomovo optiko potem ti svetujem, da slabilnike vrneš nazaj, saj ima konverter zelo močan izhod, kar gotovo veš. Si prej lovil zgornja 2 kanala brez problema?
Sicer pa če imaš sedaj boljšo analogno sliko to pomeni, da imaš prešibak optični signal in zato nimaš dovol visok EVM. Tipično naj bi bilo signala čez glavo, zato je bil potreben atenuator, šuma je bilo pa pod 5odB (razmerje torej >50dB), kar je vrhunsko. Sicer pa 1dB šibkejši optični signal pomeni 2dB manj električnega. Pomeri nivo analognih programov.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 16, 2011 9:36 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Na izhodu konverterja kjer običajno njihovi monterji pustijo kakšen slabilnik, itak nisem imel ničesar, saj sem takoj dušil z večvejnim odcepnikom, sem pa na dveh vejah imel slabilnik kar na vhodu v TV in tu sem ju sedaj odstranil. Drugače je vse isto tudi na teh priključkih kjer se trudim z DVB-C. Nivoji so , če me spomin ne vara, morda res pri analogni nižji kot so bili dve tri leta nazaj ko smo stvar zagnali. Ampak ne vidim da bi bilo sedaj kaj narobe saj imam povsod analogni del na vhodu TV od 70 -84 dB , digitalne na zgornjem UHF področju pa od 69-71 dB.
Že 14 takoj ob štartu sem na isto pomislil kot ti in priključil tako direktno na konverter kot tudi preko - 20 dB variabilnega atenuatorja. tako da sem preizkusil vse možne variante in nivoje. Kakšnega dobrega DVB-C analizatorja pa nimam pri roki.
Imam pa njihov konverter, ki ga že zdavnaj ne montirajo več (moj je črn)In so mi ga že enkrat zamenjali (z rabljenim). Sicer mislim, da to nima veze ali pač. Zdaj dobim DVB-C sprejemnike in bom preizkusil še z njimi.
Včasih je pa najbolje stvar prespat.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 16, 2011 10:05 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 12:25
Prispevkov: 659
Citiram:
Še preden sem jih poklical v njihov SOS PRESS center sem normalno vse države spremenil.SONY ima še možnost (črtica) da izklopiš vse države in tudi v tej verziji pri Full search ničesar ne najde, čeprav iskanje traja morje morje časa. Kje se kakšna modulacija določa mi pri Sonyu ni poznano ravno tako ne vem kaj bi pod ID network vnašal ko pa imam kar nekaj pičic na voljo.Ali z vodilnimi nulami ali kako.
No v njihovem centru pa vedo samo to da je (pri sebi imajo Philipsa in LG) da menda zagrabi le pri Finski in Nemčiji . :roll:
Odkar so 14 prešli na te spremembe je razen nekaj hudih motenj pri določenih programih, HRT 1 npr, analogna slika boljša.Pometal pa sem stran vse slabilnike, ki smo jih prej obvezno rabili.
Pa Sony sploh podpira QAM 256 ?

_________________
T2 na Telekom optiki


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 16, 2011 10:14 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Evo tip na tspodnjem forumu ima isti model TV in iste probleme
http://www.avforum.si/index.php?topic=1436.0


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 16, 2011 11:55 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Konverterje delamo mi in so znotraj vsi enaki, enak konverter iz optike na RF. Njihova kvaliteta je zelo dobra, edini problem so bili slabi f konektorji - slab kontakt.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 16, 2011 12:50 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Ugotovljeno. TV modeli 4000 in 4500 so potrebni posodobitve.Z novim firmwareem dela.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 98 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 510 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited