Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 19:09

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: RTV SLO Video na zahtevo
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 08, 2007 0:12 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Na spletu sem staknil programček WM Recorder ver 11.2, ki naj bi mi omogočil kulturno gledanje oddaj iz RTV Slo arhiva in se lotim probavanja. Kulturno v smislu, da se posnetek shrani na lokalni disk. Na dveh drugih spletnih straneh je stvar delovala super, na RTV Slo pa kar nekaj težav.
Na nekaterih oddajah se števec procentov posnetosti začne s kar konkretnimi odstotki (tudi preko 20%). Na koncu mi pa redno odbije droben košček oddaje, kar sicer ni tako moteče.

Sem pa opazil dve čudni lastnosti same spletne strani RTV-ja. Ko kliknem na kako oddajo se le ta najprej začne predvajati na okencu v aplikaciji, po parih sekundah se pojavi program Real Player, slika v spletni strani (aplikaciji) se pavzira, nato pa se začne video znova predvajati n Real Playerju.
Pa to še ni vse, slika v spletni strani je po vertikali znižana in zamegljena, v Real Playerju je pa v originalni velikosti brez resizanja zelo ostra. Zanimivo je, da sta po horizontali obe sliki enako široki.
Svašta, še bolj svašta je pa format slike, 400 x 300, vsaj tako piše v imenu fajla. A ne vejo, da ima PAL 288 vrstic v eni polsliki in če bi oddajali njo, ni potreben noben resize po vertikali - pa kaj bi te malenkosti, če lahko Hribarja oddajajo z 288 vrsticami preko satelita in oddajniške mreže, lahko mirne duše snemajo arhiv s 300-timi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: RTV SLO Video na zahtevo
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 08, 2007 9:10 
Citiram:
Na dveh drugih spletnih straneh je stvar delovala super
Daj "linke" če ti ni pretežko,da vidim če imajo gor kaj pametnega :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 08, 2007 16:22 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Seveda imajo, vse živo. Pojdi na rtvslo.si in nekje zgoraj je gumb v stilu video na zahtevo ali nekaj podobnega. Se mi mudi iz službe.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jun 09, 2007 0:58 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Po raziskovanju sem ugotovil, da Real Player okno pokliče WM Recorder. Naslov RTVjevega strežnika je pa http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rplayer

SlikaSlika
Levo slika iz spletne aplikacije, desno iz RealPlayer okna.
Kot kaže oddajajo v formatu 320 x 256, kar seveda ni proporcionalni format, zato spletna aplikacija sliko zniža do proporcionalne velikosti 240 vrstic, zato temu primerno manj ostra slika. 256 je povsem nestandarden format, je pa lepo binarni.

Se pa tudi na desni sliki lepo vidi, kako mojstri pevci ljubljanski 288 PAL vrstc krčijo na 256. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jun 09, 2007 8:57 
Nisi me dobro razumel.....misli sem na linke do onih dveh strani,za katere si napisal,
da "stvar" deluje dobro(rabim video posnetke iz teatra in sodobnega plesa)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 10, 2007 2:41 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Nič takega ni bilo in Bog ve kje je sploh bilo.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited