Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 19:08

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 23 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 08, 2007 22:41 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kaka rupetina na brdovitom Balkanu smo lepo kažejo dogajanja okrog vezave xDSL na ISDN. Blizu (menda) 100.000 ljudi je oziroma družin je moralo za bistveno zmoglivejšo in hkrati cenejšo povezavo (ADSL) kupiti še že takrat zastareli ISDN in to samo zato, da bi se Telekomu uvedba ISDN-ja izplačala.
APEK je potreboval cca 2 leti, da je odločil, da mor Telekom na zahtevo naročnika vzpostaviti prvotno stanje. Telekom se dela norca in bebca, menda ne vejo kako naj to anredijo, sploh pa ne obveščajo ljudi, da imajo to pravico.
Za povrh je pa tu še Agencija za preprečevanje monopola (ali kaj že je), ki še evdno (2 leti) tuhta ali je bila ta odločitev v nasprotju z njihovimi pravili, zato ljudje ne vedo, ali lahko zahtevajo vračilo vsega preveč plačanega denarja za višjo naročnino in ISDN opremo.

Pa bi oboji lahko odločili v dveh dneh, mnogim je bilo namreč kristalno ajsno, da Telekom samo izsiljuje. Samo ker smo država bratovščin in ker vrana vrani..., se delamo norca iz samih sebe.

Sodrga


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 08, 2007 22:47 
Kolikor sem jaz razumel, morajo brezplačno uspostaviti analogni telefon nazaj tistemu (meni recimo), ki je plačal ISDN, da je lahko dobil ADSL. Majku jim jebem za ovu. Ocurili so me 40 k sit takrat samo za ISDN + to, da sem leta plačeval za dve številki kurčevega ISDNja, ki ga itak nisem rabil + ADSL, vse skupaj je bilo LETA in LETA 12-13 k sit/mesec.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 09, 2007 11:33 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
nisi edini-jaz sem totalno znoru, ko so potem novi naročniki vse dobili za 1 SIT, pika na i je bilo pa dejstvo, da so plačevali za isti paket manj kot jaz-oz. za isti denar so dobili več....pol sem pa samo spokal na T2...in kaj zdej moram jim pisat da bodo kaj vrnili :roll:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 09, 2007 12:38 
Boš dobil kaj nazaj, yes, yes...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 09, 2007 16:12 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 12:49
Prispevkov: 748
meni je nevihta zjeba... modem adsl pa mi je prijazni strokovnjak od telekoma rekel (drugi modem se ni hotel sinhronizirat pa več ur , če se pa je pa je kmal spet padla sinhronizacija) ) da naj uzamem picikato pa bo delalo ker sem predaleč proč. In da tko smo sam po vezah takrat dobili adsl tako daleč od centrale.
do sedaj pa mi je 5 let delal internet brez problema.
Sem mu rekel da sem preveč dal takrat za to pizdarijo od adsl-ja da bi zdaj prešaltal na picikato cela pizdarija me je koštala cca 80.000 SIT

_________________
MONA ne rataš MONA se rodiš. Tako da ne se preveè sekirat nisi sam kriv vse to je že v genih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 09, 2007 17:07 
Kaj pa če na siol pokličeš in rečeš naj te dajo na ip-ban?
Pričakuj, da bo preteklo kakih 15 dni, preden te telekomovc
pokliče domov. Ali je zdaj vse v redu. Pa kako uro boš brez neta.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 09, 2007 17:43 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Kar se razdalje tiče, ni med ipBANom in navadnim starim BANom nobene bistvene razlike. Obstajajo pa res ene izvedbe, ki delajo na nekoliko večjih razdaljah, samo vprašanje je, če ima Telekom kakšno tako enoto.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 09, 2007 20:41 
Men je par let delal ko šus, pol so pa začel neki švrljat in pogosto ni delalo. Kar naenkrat sem kot neuradno pojasnilo dobil, da sem predaleč od centrale... kdo to razume..


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 09, 2007 20:55 
Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 09, 2007 22:40 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kar se tiče komunizma je kapitalistično-Vatikanski T2 dosegljiv na 1km, kar je očitna prednost pred komunajzarskih 8km.

Je pa normalno, da sčasoma kvaliteta povezave pada, saj v te uboge kable tišijo vsemogoče in čisto možno je, da ti je nek kapitalistični naročnik sesul komunajzarsko povezavo. xDSL-i se med sabo motijo, vse pa je odvisno od konkretnega kabla, razporeda paric... Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 23 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited