Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 17:26

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 152 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 112 13 14 15 16 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Okt 10, 2010 16:26 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Na Telemachu je na vseh 3 programih ista slika !

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Okt 10, 2010 22:11 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Včasih se res zgodi, da sta 1 in 2 ista, 2 in 3 sta pa vedno identična, saj imata isti video PID.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 12, 2010 20:22 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
V teh dneh mineva dve leti odkar imam SiOL TV. Zadeva je delovala bezhibno brez najmanjšega kockanja, kaj šele drugih težav. Zdaj pa že nekaj časa (kakšna dva meseca) slika zmrzuje. Slika zamrzne in je včasih kakšno slabo minuto zamrznjena, potem pa dela spet naprej in čez nekaj minut ista zgodba, zamrznitev. Včasih pa moram prestaviti na drug program in potem spet nazaj, da lahko človek nazaj spremlja program.
Ker TV komunikatorja sploh ne rabim (spremljam samo preko SiOL TV), sem mislil, da mi kaj šteka na računalniku, danes pa poskušam zadevo preveriti na TV komunikatorju in težave so tam enake.
Seveda sem o težavah obvestil SiOL, napake niso zazanali, so pa ugotovili, da imam še star modem. Prišel je tehnik, menjal modem in težave se niso odpravile.

Skratka, vedno, ko sem kje zasledil težave uporabnikov, sem se samo nasmejal. Zdaj pa imam te težave tudi sam. Kar pa je najbolj čudno je to, da mi je dve leti zadeva delala brez najmanjše greške. Očitno je preobremenjeno omrežje, drugo mi ne pride na glavo.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Nov 13, 2010 0:15 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pri teh rečeh je lahko karkoli, tudi kaj, za kar bi šel staviti, da ni.
Verjetno imaš modem z routerjem, si morda dodajal kak račuanlnik ali sedaj poganjaš kak torrent ali eMulo. Te reči lahko zabašejo router.
Si probal kako dela v času blokade internet?

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Nov 13, 2010 10:14 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
V teh dneh mineva dve leti odkar imam SiOL TV. Zadeva je delovala bezhibno brez najmanjšega kockanja, kaj šele drugih težav. Zdaj pa že nekaj časa (kakšna dva meseca) slika zmrzuje. Slika zamrzne in je včasih kakšno slabo minuto zamrznjena, potem pa dela spet naprej in čez nekaj minut ista zgodba, zamrznitev. Včasih pa moram prestaviti na drug program in potem spet nazaj, da lahko človek nazaj spremlja program.
Ker TV komunikatorja sploh ne rabim (spremljam samo preko SiOL TV), sem mislil, da mi kaj šteka na računalniku, danes pa poskušam zadevo preveriti na TV komunikatorju in težave so tam enake.
Seveda sem o težavah obvestil SiOL, napake niso zazanali, so pa ugotovili, da imam še star modem. Prišel je tehnik, menjal modem in težave se niso odpravile.
Podobno men zmrzuje slika na T2, včasih samo za cca. 20s do pol minute, pol se "odmrzne" in gre naprej... kocka pa nič. Pomaga isto, če daš en kanal višje in se vrneš, pa se "odmrzne"... Sem opazu, da ponavad to šteka samo na zečetku po vžigu STB-ja in pri slo. programih. Sam ker se isto ustavlja preko kompa (VLC), pa tud pri frendu, ki je na isti vdsl centrali, je očitno problem pri T2, in ga očitno ne "znajo" odpravit. Njihova rešitev je, naj grem na optiko. Sicer ne laufam nobenih torrentov, VDSL linijo imam zlo dobrro, cca. 500 m od centrale, prepušča do 30 mbs, tko da bi lahko imel tud HD programe. Sam ni ful moteče, vsaj pr men, k ne gledam velik tv. Parkrat med šaltanjem programov se se to nardi, pol pa dela ok... Kašn dan pa dela brez problema in nič ne zmrzne.

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Nov 13, 2010 13:40 
Odsoten

Pridružen: To Maj 20, 2008 17:25
Prispevkov: 87
bbenci2 ali si preveril kako hitro ti dela internet? http://www.speedtest.net/?s=1148


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 14, 2010 0:17 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kolikor se spoznam, VDSL modem ali dela ali ne, ne more brzina pasti na recimo 2Mb, kar je premalo za TV. Torej če ti dela internet, ni kriv modem.
Znanki se je slika na VDSL-u zatikala in so jo preklopili na optiko, pa pravi, da je sedaj še slabše, je pa prej kritikaster kot kaj drugega.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 19, 2010 21:54 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Kar se tiče mojega problema je bilo nekaj narobe na centrali, namreč kljub menjavi modema se je napaka ponavljala.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Feb 22, 2011 18:46 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Telekom Slovenije uvaja SiOL BOX S. TV komunikator Amino se poslavlja

To verjetno pomeni, da se ukinja MPEG-2 stream.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 09, 2011 15:33 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Siol TV: mrk TV programov
Citiram:
Tiskovni predstavnik Telekoma Slovenija Boris Ziherl je za zurnal24.si dejal, da v zadnjih dneh pri prenosu nekaterih programov prihaja do manjših motenj zaradi nadgradnje strojne opreme sistema, "ki bo v prihodnosti omogočila veliko boljše in zanesljive storitve, uporabnikom na optičnem omrežju pa tudi polni prenos TV signala".

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 152 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 112 13 14 15 16 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited