Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 23:37

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 84 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 13 4 5 6 79 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Apr 14, 2007 0:02 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ni ravno zaključno poročilo, olja pa verjetno ne bomo več kurili.
Letos smo ga porabili 170 litrov + klima dobrih 200kWh. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Apr 14, 2007 3:29 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Škoda, da ne znaš pretvarjati energije nazaj v fosilna goriva.

Delaš kaj na tem? :roll:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Apr 14, 2007 9:51 
Kaj pa spreminjanje odvečne energije v elektriko in oddajanje v sistem?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Apr 14, 2007 23:05 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pri tako nizki temperaturi delati karkoli drugega je zlo težko. Edina varianta je Stirlingov motor pa še ta je pri teh temperaturah praktično neuporaben. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 25, 2007 23:22 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Danes se je začela kopalna sezona v 3m bazenčku. Slab mesec sem ga počasi polnil z vročo vodo iz bojlerja, da mi ni vrelo v kolektorjih. 2 dni nazaj se je napolnil, priključil sem še gretje bazenčka in danes ob 15h je bila temperatura 32°C, kot nlašč za prvo kopanje.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jun 16, 2007 21:40 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Nekoga je po mailu zanimal filter bazenske vode:

Najprej je ena stara nepreluknjana nogavica, v katero se lovijo večje smeti. Na cca 14 dni jo očistim.
V mislimda 50l sodu (morda je tudi 100l) je na dnu lesena mreža visoka cca 6cm, da se lahko voda odsesava iz soda. Na njej je aluminijasta mreža (od stare plinske peči), čez je vata za akvarije (groba plastična modra). Na njej je pol vreče (12,5kg) finega peska za filtre, čez pa cela vreča (25kg) grobega peska za filtre.
Voda prihaja od zgoraj in na izhodu vhodnega priključka (1" koleno), je z žico privezana stara nepreluknjana nogavica, v katero se lovijo večje smeti. Na cca 14 dni jo očistim.

Na vrhu soda je še mali radiatorček, skozi katerega se s pomočjo sončnih kolektorjev greje bazen.

Ob koncu sezone sem pesek opral in istega uporabil še to sezono, le na dno sem dal preostale pol žaklja finega peska. Pesek se dobi kjer prodajajo bazenske stvari.

Mimogrede, s pomočjo samodejnega mešalca vode za tuširanje, starega ventila za pralni stroj in radijskega daljinskega vklopa sem realiziral tuš, ki je na koncu kar dolge cevi za zalivanje vrta, ki se ob izklopu vode splošči. Na ta način se cev na koncu tuširanja skoraj povsem izprazni in ob vklopu ventila tudi zelo hitro napolni z vodo, kar krepko skrajša čakanje na toplo vodo. Pa še cev ni nenehno pod pritiskom.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jun 16, 2007 22:59 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
zasluženo uživaš ni kaj :lol:
a da bi v elektriko spreminjal res ni nobene druge variante...teta mi je zadnjič pokazala južno streho enega soseda, ki je pokrita v celoti s kolektorji in menda pol dela elektriko iz viška....zadeva je bila menda nekih 70.000€... :roll:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 17, 2007 0:07 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Za to ceno narediš skromno bajto, gre pa verjetno za direktno pridobivanje elektrike, kar je čista kraja davkoplačevalcev. Elektriko takim tičem država odkupuje po slabih 33 centov, nam pa prodaja po dobrih 9. Razliko plačamo preko davkov.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 17, 2007 12:03 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
A celo tako je to-maš kak podatek kolko jo bi pol recimo lahko na dan ustvaril in zaslužil-se pravi se ti sploh ne splača da bi sam uporabljal-ta ti je močna-to da je vse skupaj samo za lastno uporabo neizplačljivo je pa itak jasno...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 17, 2007 23:03 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Jaz na to nič ne dam, Podobnik vstane na levo nogo in reče: "nič več subvencij za solarni štrom, ga bomo raje dali za manjvredna drva, da se gozdovi počedijo" in solarna elektrarna se ne bo nikoli izplačala.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 84 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 13 4 5 6 79 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited