Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 12:04

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Brezžični prenos AV signala
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 19, 2013 22:18 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Upam, da nisem podvojil kakšne starejše teme.

Stvar je sledeča:
Na terasi imam projektor, v dnevni sobi imam DVB-C receiver in zdaj bi jaz to brezžično povezal ( video direkt na projektor, zvok na mini ojačevalec ).

Projektor ima S-VHS in chinch vhod ( RCA če se ne motim, tisti rumeni ), ojačevalec pa 2 x chinch ( rdeči / beli ).

Sem na spletu našel nekaj poceni varijant za katere pa ne vem, če delujejo dokaj solidno / stabilno ).

Razdalja med sprejemnikom in oddajnikom je cca. 3 m zračne linije, vmes je ena stena.

Rabim nekaj kar ni občutljivo na raznje motnje ( GSM, kosilnica in podobno ).

Kakšen predlog ?

Hvala

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Če Jun 20, 2013 9:02 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Se mi zdi da je to vse CE, pa ne zato ker bi bilo v EU, ampak ker je "China Export".
Torej lahko dela perfektno, ali pa imaš probleme.

Glede motenj pa tako:
Za nobeno brezžično napravo nimaš garancije, da jo ne bo kaj motilo, zlasti če je motilec blizu sprejemnika.
Vse je odvisno od razmerja koristni signal / motnja


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Če Jun 20, 2013 11:51 
Odsoten

Pridružen: To Feb 08, 2011 20:25
Prispevkov: 1140
Kraj: Ravne na Koroškem
Homer a veš kaj opažam, da so nekateri na tem forumo tako leni, namesto da bi za iskanje svojih odgovornov uporabili google, jih on išče na tem forumo :-)))

_________________
Slika


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Če Jun 20, 2013 16:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Odvisno od stene, sicer je pa vse to približno isto, neglede na peoizvajalca, je omwjitev moči, ki se je vsi držijo, frekvenca je pa tudi verjetno ista, 2,4G. In če je ta zasedena z kup modemi v bližini bo tudi kriza.
lahko da te bo motila sosedova kamera oziroma boš lahko gledal kar on gleda :-)

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Če Jun 20, 2013 17:14 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Homer, jaz pa opažam da so eni na tem forumu hudo pametni in ko nimajo kaj pametnega za napisat kar nekaj bluzijo in si nabijajo poste. :roll:
Če bi bil tak pameten kot tisti par postov nazaj verjetno tega tu gori sploh nebi napisal !

Po drugi strani pa so tu tudi ljudje, ki se spoznajo na take stvari ( in niso sami teoretiki tak kot stric google ) in so mogoče kaj takega že sprobali oziroma to napravo v tem trenutku tudi uporabljajo ( zadnje čase papir vse prenese ) :wink:

Sem pred par leti imel na sposojo eno tako napravo, ki pa me je razočarala na celi črti ( ni pa bila niti približno poceni ).

Mogoče sem pa ravno zaradi tega napisal, da bi prosil za predlog ( hvala tistim, ki kaj pametnega napišejo - tudi, če napišejo, da to ne obstaja ) !

V najslabšem primeru bom moral vrtat v stene in si kabel do projektorja fizično napeljat.

p.s.: če koga zanima, kak brezplačno gledat angleške SKY Movies in SKY Sport programe preko Raspberry-ja PI me naj kontaktira na privat ;)

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Če Jun 20, 2013 17:45 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Ne vem kaj point tvojega pisanja. Niti sem ti kaj svetoval ali kaj kritiziral.....

Glede kvalitete pa sem napisal kar slišim od uporabnikov iz moje bližnje okolice.
Med ostalim od mojega bližnjega sorodstva kjer so od treh identičnih naprav dve delovale brezhibno (in še danes delujejo), ena pa je bila v garancijskem popravilu, kmalu zatem pa ponovno v okvari. Potem jo je uporabnik s tozadevnim znanjem popravil sam (menda elektroliti).
Omenjene škatlice delujejo po diagonali čez hišo in med dvema etažama čez betonsko ploščo.

Ker je več ali manj vsa ta zabavna elektronika porekla iz daljne PRC, sem napisal tudi, da je vse odvisno od sreče in se kakršnegakoli svetovanja o nabavi raje vzdržim. Tako kot tudi ne svetujem o nabavi DVB-T STB, ki sem jih tudi imel kar nekaj po rokah in to različnih znamk ampak tam skrito pod nalepko, vedno iz PRC, ki so dobro delale, ne delale, se nikoli pokvarile, ali pa kvarile........... Nisem pa šlogar, da bom vedel, če boš iz košarice slučajno potegnil "gnilo jajce".
Pa še nekaj: ne primerjaj naprave izpred "par let", ki so bile dokaj primitivne z današnjimi.
In če ti misliš s compozitnim signalom dobiti dovolj dobro sliko na projektorju pač streljaš mimo.

Tako!
Dovolj bluzenja in ne bom več komentiral!


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Če Jun 20, 2013 18:17 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Homer, post ni letel na tebe ampak na nekoga, ki je pisal za teboj !

Tebi pa hvala za trud !

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Če Jun 20, 2013 18:54 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Mene si imenoval in temu primerno sem mislil da leti na mene.


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Če Jun 20, 2013 20:31 
Odsoten

Pridružen: To Feb 08, 2011 20:25
Prispevkov: 1140
Kraj: Ravne na Koroškem
DognerDJ kaj takšnega, baje ga zelo hvalijo: http://www.elsat.si/spletna-trgovina/pr ... =99&page=2

_________________
Slika


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Če Jun 20, 2013 21:15 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Nisem prebral vso tisto "solato" v opisu, ampak meni to deluje bolj kot multimedijski predvajalnik in ne neki brežični prenosnik AV


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited