Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 21:07

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Polnjenje Samsung Galaxy S3
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 11, 2014 1:20 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ob zadnji nadgradnji FW-ja pri SiMobilu sem opazil počasnejše polnjenje, na Googlu pa odkril, da imajo z Androidom 4.3 tudi drugi probleme
Nainštaliral sem Galaxy Charging Current Lite in videl, da se polnenje postavlja na zelo različne vrednosti, od 100 - 600mA. Kot izgleda, telefon proba koliko lahko potegne iz polnilca in se postavi na nek tok, če konektor pretaknem, se lahko tok iz 100mA dvigne na 500mA. Da se z istim napajalnikom in kablom ne polni vsakič enako sem vedel že prej, ampak z originalnim kablom se mi je prej vedno polnil hitro, vsekakor pa se je polnil tudi ko sem ga uporabljal z ekranom na ful in vedno se je čez noč napolnil. Z original polnilcem in malenkost daljšim kablom se mi je pa postavljal precej različno. Sedaj se mi z original kablom+polnilcem čez noč napolni tudi samo 50%.
Kontakte na obeh koncih sem pošprical z WD40 in se je polnjenje izboljšalo, celo več, po nekaj pretikanjih na obeh koncih kabla se je tok dvignil na nazivnih 1000mA in je bil po nekaj pretikanjih vedno tak. Špricajte kabel, ne telefon in polnilca, itak v konektorju ostane preveč spreja za čiščenje kontaktov na kontra strani.

Ko telefon priključim na kak drug USB priključek, se tok vedno postavi na 460mA.
Program poleg toka napiše še neko Referenco, ki je pri original polnilcu 999mA, pri ostalih pa 466mA. Probal sem tudi z doma narejenem napajlniku v USB habčku z napetostjo 5,1V, daje pa več kot 2A in tudi na njem napiše referenco 466mA, tok 460. Original polnilec ima par mV pod 5V. V čem je fora, da original polnilec polni z 1A? Skoraj gotovo v srednjih dveh kontaktih. Ko telefon na original napajalnik priključim preh USB habčka, je Referenca prav tako 466mA, tok seveda 460mA, ko pa original kabel podaljšam z USB podaljškom pa spet napiše 999mA, parkrat poizkuša z 1A a ker je kabel predolg preklopi na 300mA. S tanjšim ali daljšim USB kablom se polnilni tok precej zniža, celo na samo 100mA. Očitno ima original napajalnik neko skrito foro, ki telefonu pove, naj fila z 1A, morda zato, da bi jih več prodali, ali pa da telefon ve omejiti tok na 460mA, da ne bi sesul kakega napajalnika - v računalniku recimo.

Probal sem še Galaxy Charging Current HUD in mi je veliko bolj všeč, saj se polnilni tok izpisuje kjerkoli na ekranu in to vedno, ko se telefon polni. Referenca se v tem programu imenuje maksimalni tok. Vsekakor super, če hočeš hitro polnjenje in kontakti ali kabel niso v najboljšem stanju.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 11, 2014 6:44 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Kako se pa napolni če ga samo na usb pc-ja priklijučiš,
s kablom za prenos podatkov?

Meni Samsung ACE dobro napolni.


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 11, 2014 9:37 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Imam tenak dolg kabel in se pri 100mA komajda polni, normalno pa 460mA, se pravi enkrat dlje kot z originalnim.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 11, 2014 10:37 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Sklepam, da tipa napetost na mikro USB priključku telefona.
Daljši je kabel in tanjši vodniki, pomenij večji padec napetosti in posledično manj napetosti na telefonu.
Zato telefon omeji tok.
Jaz sem sicer sklepal, da je to zapečeno v regulatorju, ampak ker praviš da se je to spremenilo z novejšim softwerjem, je očitno softwersko nastavljeno.


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 11, 2014 12:31 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Lahko, da so kaj spremenili v SW, lahko pa da gre za slučajno sovpadanje s slabimi kontakti.
Pri maximalnem teoretičnem toku, ki ga napiše program, gre očitno samo za prepoznavanje original napajalnika. S podaljškom mi original polnilec polni od 100 do 300mA, piše pa Reference: 999mA.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 11, 2014 15:23 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Morda ima original kabel večji premer vodnikov?


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited