Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 17:00

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 17, 2015 8:47 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Je morda že kdo linkal na ta http://citymagazine.si/clanek/kako-prav ... -telefona/ ?
Presenetile so me navedbe , da naj bi pred polnim 100 % prenehali s polnjenjem. Nisem vedel to. Piše še da je optimalno za baterije 40 -80 % nafilanosti. Piše tudi o vročini ter izpostavljenosti soncu, kar pa je seveda znano. Jaz se skoraj vedno odločim za polnjenje ko že začne aparat milo stokat in ga polnim normalno do daske, in ne vidim nobenih težav z baterijami.

_________________
Matjaž »»»»»


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 17, 2015 13:58 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Citiram:
V enem letu sem uničil foto baterijo Samsung, ker sem ga polnil na usb-pc.
Polna je bila vroča...
Šele potem sem videl, da ima priloženi polnilec nazivno napetost 4v2.
V resnici pa 4v1.
Si se zatipkal, 4,1V je vsekakor bolje za baterijo.
V mojem Bluetooth stereo sprejemniku se baterija polni na 4,8V (če ga priključim na USB, ki ima 5,2V). Zato sem naročil V, A in C meter.
Citiram:
Jaz se skoraj vedno odločim za polnjenje ko že začne aparat milo stokat in ga polnim normalno do daske, in ne vidim nobenih težav z baterijami.
Kaj je to 100% je vprašanje, če je v resnici 80, potem res ni kriza. Tesla ima za 100% polnjenje izrecno opozorilo, da kvariš baterijo. Sicer pa, bistveno je, da če se giblješ v sredini, življenska doba ni odvisna od števila ciklov.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 17, 2015 16:11 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Kaj potem telefonskih prikazanih 100% po tvoje tehnični pomeni priporočljivih 80%? Kot je že nekdo zgoraj v postu zapisal bi bilo torej logično, da pamet modrih telefonov že sama uravnava kdaj je tisti še znosni maximum in potem navedbe avtorja članka na mojem linku da naj priporočeno kar mi fizično prekinemo še pod 100 % polnjenje je nepomembno. Ta isti avtor tudi piše, da je tudi kontra se pravi (pogosto) popolno praznjenje baterij, kot smo jih bili včasih vajeni, pri teh novih litijionskih baterijah škodljivo.

_________________
Matjaž »»»»»


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 17, 2015 20:55 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Citiram:
Sicer pa, bistveno je, da če se giblješ v sredini, življenska doba ni odvisna od števila ciklov.
Mislim, da se motiš!


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 17, 2015 22:25 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Če sem prav zapopadel uvodni video, je bistvena razlika med litijevimi in ostalimi baterijami, da se s cikliranjem ne kvarijo.
Kaj je 100% je pa stvar odločitve vodstva firme, po moje jih terajo do konca, itak se telefone v dveh letih menja, če pa kdo prej zamenja baterijo, pa tudi ni slabo za dohodek firme.

Ni pa vse napetost, do katere se polni, le ta se nekoliko razlikuje glede na tehnologijo izdelave baterije. Samsung Galaxy S3 ima višjo napetost od večine ostalih v tiste času.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited