Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 17:53

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 13, 2006 13:18 
Pozdrav vsem.

Imam problem ki mi ni logičen. Na dveh kasetah posnetih v Grčiji se na posnetku vidijo kockice ki so tako namnožene da ni možno nič gledati. Ko smo prišli domov smo vse gledali 2-3 x direktno s kasete in je bilo vse OK.
Nato pa naenkrat to. Kaseta je res presneta. Ko prideš do prejšnega posnetka ( kaseta ni posneta do konca ) je motnja čedalje manj inzrazita naprej ter nato izgine. Vse je isto tudi na drugih kamerah. Vse ostale kasete delujejo normalno. Na eni od teh dveh kaset sem tudi na začetku ponovno posnel 30 sekund ki so OK. Eden od akomulatorčov je original 7.2 V drugi pa je 7.4 V. Po mojem 0.2 V razlike ne igra vloge.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 13, 2006 13:44 
Ena od možnosti je, da se je trak premaknil levo ali desno in ne teče lepo čez glavo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 13, 2006 20:19 
@Pingvin To si jo pa res pihnil popolnoma mimo. Tako bedarijo lahko reče nekdo, ki nima pojma o tem kako te stvari delujejo !!!!

Tudi sam imam kamero (Sony) ter se vsake toliko soočam z popolnoma enako težavo. Razlika pri meni je ta, da vedno uporabljam nove kasete in jih nikoli ne presnemavam. Namreč glava v kameri Mini DV je tako majhna ter občutljiva, da ji škodi res skoraj nevidna smet, ki prileti v kamero ponavadi med menjavanjem kaset. Tako svetujem samo eno - kamero je potrebno vsakih 20-30 ur delovanja dobro očistiti (poudarek seveda na glavi in koleščkih kjer teče trak) to pa lahko naredi samo res dober serviser.

Ă


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 13, 2006 23:41 
Citiram:
Vse je isto tudi na drugih kamerah.
Izhajal sem predvsem iz tega stavka. In seveda nimam pojma o tem, jasno. Nazadnje sem tako napako odpravil s švicaskim nožem. Po 5ih pivih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 14, 2006 0:33 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Morda sta bili obe kaseti izpostavljeni magnetnemu polju. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 14, 2006 9:16 
@rbl888, v 5-6 letih obratovanja moje JVC kamere jo nisem še nikoli ščistil ali karkoli drugega prčkal po njej in dela brezhibno kar se tiče snemanja in predvajanja. Naz začetku mi je uničila ene dve kastete ker mi je trak požrla in na enem mestu potem ni bil več uporaben (kockice) to pa je tudi vse.
Hranim jo z vsatvljeno kaseto ob televiziji in ojačevalcu pa do sedaj nisem še naletel na kak pokvarjen zapis.
Glede na to, da @Vito pravi, da je na novo posnel 30 sek in je ok, bi se nekako strinjal, da je zapis razmagneten. To se še najbolj logično sliši, ampak od magnetnega polja TVja, hmm to pa nevem.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 14, 2006 13:21 
Vse lepo in prav vendar tukaj govorimo o "MINI DV" kamerah, ki imajo točno tak problem z kockami ki enkrat so drugič ne in problem je rešljiv s in samo s čiščenjem !!!!!!!!!

Pri navadnih analognih kamerah tega problema skoraj ni ker je gostota zapisa na traku pač toliko manjša.

Res je, da je pri digitalni kameri možnost napake 16X manjša kot pri analogni, vendar ko pa pride do napake je ta bistveno bolj vidna.

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 14, 2006 13:23 
@Pingvin - ko boš prešaltal na DIGITAL se oglasi kako je po 5-6 letih nečiščenja. Me prav zanima če boš še tako pameten.

LP, Robert


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 14, 2006 14:43 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Ko bo pingvin prešaltal na digital bo to najmanj JVC MZ 200E ali kaj boljšega in teh problemov ne bo-lahko bodo pa kaki drugi, kdo bi vedel :wink:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 14, 2006 20:35 
Pingvinova kamera je JVC GR-DVL 157E. @rbl888, v živo si mi zgledal bolj pamaten. Ti pošlem sliko, račun?


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited