Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 19:16

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Če Okt 20, 2011 11:32 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Niti ne znam napisat pravi naslov teme.
V dnevni sobi imam najslabši oziroma nikakvi WiFi sprejem. Za računalnik ob TV sem si omislil panelno anteno v shrambi in 3m kabla do WiFi kartice in sprejem je odličen. Kako bi lahko spravil internet do spletnega radia ob tem računalniku. Radio ima žični in brezžični dostop.

Potrebujem torej brezžični ali žični AP. V PC-ju je prost mrežni priključek, na WiFi kartici pa je še ena antena in podpira AP mode, samo kot si predstavljam, bi AP delal samo če bi bil v internet povezan preko žične povezave.

Po moji logiki bi morala iti žična povezava med računalnikom in radiem in da v PC-ju nastavim prehod iz ene na drugo mrežno povezavo. To sem enkrat sicer že počel na računalniku z dvema mrežnima karticama in je delovalo, samo se ne spomnim več kako.

Kaj predlagate?

Obrazložitev stanja
Moja bajta je stara masivna + knaufar mi je dal v spuščen strop alu folijo kot parno zaporo. Posledica je slab WiFi sprejem. Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Okt 21, 2011 20:44 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Nihče ne ve?

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Okt 21, 2011 22:34 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Pravilno!
Moraš nastavriti prehod med brežično in žično povezavo. Kabel med tvojim radijem in PC pa bi moral biti crosower.
Povezavo bi moral nastaviti nekje v nastavitvah omrežnih kartic
(povezava mostu).

Žal z brezžično povezavo tega nikoli nisem počel, žično pa so tudi minila že leta ......


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Okt 21, 2011 23:54 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
:) Selektiraš mrežno in wireles povezavo in z desnim klikom izbereš Bridge in naj bi sam skonfiguriral. Navzkrižnega kabla nimam, z navadnim pa ne dela.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Okt 22, 2011 10:32 
Se ena dokaj enostavna varjanta, ce imas odvec kak stari router, najbolje Linksys Wrt54g in njemu podobni. In sicer da nastavis ta router kot repeater signala, torej repetitor. Sam sem imel v sobi slab signal zaradi pozicije originalnega ruterja na drugi strani bajte. Potem sem odvecnega samo postavil pod mizo, vklopil v elektriko in postimal nastavitve (ter na novo nalozil firmware), da router deluje kot repeater brezzicnega signala.
Sedaj imam odlicen signal po celi hisi, fizicno sicer izgleda kot da imam dve omrezji, je pa seveda samo eno in je sprejem dober tudi okoli hise. Zanimiva varjanta vglavnem, ce imas moznost.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Okt 22, 2011 11:09 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Klinac, po nastavitvi bridge-a mi je nehal delat gb*x strežnik.
Ker imam modem povsem na koncu bajte, mu bom morda dodelal externo anteno in priklopil panelno anteno.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited