Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 16:29

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: So Sep 07, 2013 15:46 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Na dopustu na drugi strani Piranskega zaliva za silo lovim piranski WiFi. Kvaliteta signala v kratkem času precej niha, strim prekinja, zato mi spletni radio s kar nekaj baferja pogosto prekinja. Ko gledam kaj se dogaja s hitrostjo povezave vidim, da niha od 1 do 54M. Imam enega najboljših WiFi adapterjev AWUS036H, na Win7 64bit sem probal dvoje drajverjev, a nikjer ne morem nastaviti omejitev hitrosti, standarda oziroma modulacije. Če bi lahko omejil na 1M oziroma QPSK, bi bil po moje sprejem stabilno odličen, tako pa verjetno valovito morje nenehno sesuva povezavo.
Prokleta softveraška golazen, WiFi redkokomu dela stabilno in je prenos za silo OK. Doma imam signala kot toče, prost kanal, s velikokrat ne spravim skozi en bogi TV strim iz Muxa A - anteni se vidita. :(

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: So Sep 07, 2013 17:31 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Če uporabljaš originalno palčko, to ne bo šlo.
Proti naravi namreč ne moreš....
In narava pravi, da boš imel toliko odbojev od morja, da bo na teh frekvencah fading katastrofalen.

Edino kar ti bo pomagalo, bo ožanje sprejemno/oddajnega snopa.
Torej vsaj yagica (kar verjetno ne bo dovolj), še bolje parabola.

Ampak tudi s parabolo ne bo nikakršne garancije, ker na Piranski strani antene sevajo, kar sevajo (najbrž v morje).


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: So Sep 07, 2013 22:06 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Imam kvadraten panel cca 15x15cm.
Samo če bi delal s QPSK na ozkem frekvenčnem pasu, bi bil sprejem čisto OK, saj amplitudna nihanja ne igrajo vloge. Signala imam namreč zelo veliko in je stabilen, skače damo kvaliteta, zato adapter nenehno menja modulacijo.
Statejša aplikacija sicer omogoča nastavitev samo b standard, ampak tega ne moreš potrditi in se sploh ne uporablja - čidta softveraška napaka.

Je pa zsnimivo, da me še niso dol zabrisal, ker sem dnevno priključen po ene 10h in mi igra spletni radio.
Sem si naredil AP z v HTPC vgrsjenim WiFijem, tsko da imam net tudi na telefonu.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 08, 2013 5:36 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Tisti faading je frekvečno odvisen.
Zato ti zbriše del spektra, kar se prej pozna v kvaliteti kot v jakosti.

Podoben problem je s sprejemom DVB-T iz Italije: signala veliko, a tako slabe kvalitete, da ne dekodira. In to potem gre gor pa dol. Seveda ni čisto enako kot na WIFI, ker gre na DVB-T za nižje frekvence in večje razdalje, so ta nihanja bolj počasna.


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 08, 2013 16:46 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Off topic:
Če si še na dopustu "na drugi obali", me zanima kako sprejemaš MUX-C (22K)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Po Sep 09, 2013 23:01 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Oba Muxa sta uletel neglede na smer sobne antene - obračal sem še proti severu in SZ zaradi italijanov, pri čemer je bila v smeri Nanosa hiša in nekaj zelenja, luknja pa le proti Pirano. Mikrolokacija Crveni breg v pritličju apartmaja SŽ.

Homer
Ne mi rečt da QPSK v širini enega kanala ne bi rešil zadeve, če se je uspel pivezovat vse do 54M seveda v širini 5 kanalov. In sramota je, da tako dober hardver nima Win7 drajverjev, ki bi omogočal nastavitev moči in omejitev modulacije oziroma standarda.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Po Sep 09, 2013 23:19 
Odsoten

Pridružen: Če Maj 24, 2012 23:00
Prispevkov: 2033
Najbrž obstaja kak soft.
Se mi zdi, da ima dx 4,2 € ključ to.
Proban na xp, potem ni delovalo nič.
Sigurno je imel omejitev pretoka up in down.

_________________
Pomoč? - 666 - Branko
Prodajam ga zaradi neuporabe in ga ne potrebujem.


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: To Sep 10, 2013 9:35 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ne razumem, a ko si nastavil omejitev na b standard ni več nič delalo? Morda je bil router nastavljen, fa ne dela v b modu. Pri javnih omrežjih bi bilo to sploh možno, saj nižja hitrost pomeni nižjo modulacijo in s tem večjo porabo časa APja zate. V mojem primeru je dostikrat najbolje delalo, če sem anteno obrnil malo stran od Pirana in je bila hitrost pretežno na 1M.
Je bilo pa zadnji dan skoraj nemogoče kaj dobiti preko zaliva, signala je bilo raje več kot prejšnje dni, kvaliteta pa ubitačno slaba. Za vzpostavitev povezave je rabil več minut.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited