Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 1:16

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 18 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Si za to?
Da 71%  71%  [ 5 ]
Ne 29%  29%  [ 2 ]
Skupaj glasov: 7
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: ASP .NET
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 25, 2005 18:28 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Ne Jan 18, 2004 11:22
Prispevkov: 112
Nisem vedel, kje naj odprem novo temo, pa jo bom kar tule.

Zanima me, če bi se kdo rad naučil programirat ASP .NET aplikacije za internet? Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 25, 2005 19:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
asp.net je saj kr se mene tiče zadeva, ki živi samo zaradi Microsofta in denarja. Drugače nimam pojma sem pa videl nekaj primerjav z običnim aspjem. mene bi zanimalo recimo raje php pa my sql.
Zanima me pa tudi recimo če bi mi kdo znal razložiti primerjave med asp, aspx, php, my sql, postgre, access baze, MS SQL...
Imaš mogoče skipija pa se kaj slišiva?

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 25, 2005 20:07 
Janton na sreco obstaja svetla alternativa projekt mono

http://www.mono-project.com/Main_Page

zadeva je baje ze dovolj zrela za resne stvari.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 25, 2005 21:46 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Hvala babylon9, sammeni je bolj malo jasno kaj bo iz tega ratalo. Ă

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 25, 2005 23:08 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Ne Jan 18, 2004 11:22
Prispevkov: 112
V bistvu nisem htel, da bi pri tej temi padali v spopade a je Microsoft vredu al ne, pac predlagal sem, da bi vam pokazal kaj nardit s tem, ce vas zanima. Uporabljali bi pa Access bazo, katere ze skoraj ime pove, da je malo cudna ;)

Ce bi kdo hotel, da se kak poseben projekt nardi, bi ga lahko skupaj nardili, drgac pa lahko par tutorialov opisem na kakem primeru spletne trgovine, e-fotogalerije ali kaj podobnega.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 25, 2005 23:57 
dobra bazo, kaksen mysql pa php je pa precej vec dela, kot z asp, sam, ko uspes si pa se tolk bolj happy. Tud z javo se da primer novi openoffice 2, novost med programi program za delo za bazami podatkov podoben kot access deluje s pomocjo jave, koncno pravi office bo.

metalminator nekje je treba zaceti, sam jaz se raje nagibam v druge vode. Vsak kolikor dober tutorial, guide je lahko samo dobra stvar. Kar se ticej mono je v bistvu net tehnologija prenesena na linux in ostale sisteme podpira se Windows, OSX, BSD, Netware, tako da ce obvladas ze net od MS, ti ne bi smel delati ne vem kaksnih preglavic. Vsaka noviteta bo popestrila nas forum.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 26, 2005 0:55 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
metalminator vsekakor pohvalno da si odprl tole temo, sam lahko ti povem iz prakse, da se access baza zelo slabo obnese na webu, če imaš veliko obiskovalcev-mislim, da se problemi začnejo lahko že pri nekje 25 ljudi, ki zahtevajo podatke. Veliko boljši je seveda MS SQL strežnik pa tudi podatke prenesti iz Accessa v MS SQL ni problem. Zanima me če veš ali se da v IIS strežnik namontirati podporo za PHP in MY SQL, tako, da bi lahko na svojem PCju odpiral strani narejene v PHPju.
@babylon9 morda veš ali je MY SQL slabši od MS SQL in če je kje so slabosti.
Predvsem me zanima kolko uporabnikov je lohka istočasno na strani brez kakih problemo?

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 26, 2005 9:43 
Citiram:
IIS strežnik namontirati podporo za PHP in MY SQL, tako, da bi lahko na svojem PCju odpiral strani narejene v PHPju
Odgovor je seveda DA, ze dolgo cajta je to omogoceno. Ceprav jaz preferiram rajs Apache saj z moje strani.
Citiram:
morda veš ali je MY SQL slabši od MS SQL in če je kje so slabosti.
mal sem pogledu na webu in nasel tole citiram

I beleive MySQL is more prefered for WEB and MSSQL more for DB intensive work. coz MySQL has only less featurs compared to MSSQL/ORACLE etc.. but one must not forget MySQL is for free. and with MySQL the data is more secure because of the flexible system of authorisation allows to set privileges to specific users or group.The theoretical limit of MySQL is 8 million terabytes(TB).

trenutno podpira:

MySQL 5.0 ima podporo za:

* Stored procedures
* Views
* Cursors
* True VARCHAR support
* Easier GIS access
* Triggers

dela se na izboljsavah verzija MySQL 5.1

* Online backup for all storage engines
* Foreign key support for all storage engines
* Fail-safe replication
* Column-level constraints


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 26, 2005 10:14 
Kolega dela spletno stran za diplomsko, in si je postavu IIS in podporo za PHP na win xp z mySQL bazo. Zadeva bo potem lavfala na Apaču na lx. Vprašanje je, če lahko pričakuje kake probleme pri prenosu, oziroma ali zadevo tam samo postavi in bo delela?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 26, 2005 10:37 
v principu naj bi stvar delala, ce bi jaz delu, bi stvar testiru na obeh platformah, ker nikoli nisi 100% dokler stvar ne dela, tik tak tak, pa tud ni ne vem kaksna stvar dan danes laufat na apache serverju (sploh ce preberes dokumentacijo ali kaksno knjigo v roke vzames ..)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 18 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited