Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 9:29

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 01, 2006 11:27 
so bla (so še?) na smartcom.si strani


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 01, 2006 11:33 
tudi po drugih forumih se jezijo da je ta T 2 ena velika stala , da se nimas na koga obrnit ko crkne pa da ostajajo po vec dni brez povezave....siol gor al dol vseeno jih lahko poklices in tezis na T 2 nimas niti moznosti koga poslat v pm :?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 01, 2006 13:02 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Citiram:
so bla (so še?) na smartcom.si strani
Prosim daj link. Jaz ne najdem. In tudi ne morem verjeti, da je to mogoče.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 01, 2006 13:56 
http://www.smartcom.si/en/index.php?sv_path=7,764,780

direkt linki:

http://www.smartcom.si/en/media/svd48_i ... ver1_2.pdf
http://www.smartcom.si/en/media/svd48_o ... ver1_2.pdf
http://www.smartcom.si/en/media/en_rele ... 48_1_2.pdf
http://www.smartcom.si/en/media/svd48lreprospekt_sc.pdf

za modem, ki ga t-2 daje zravn so pa tud navodila zravn...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 01, 2006 14:00 
ni glih tako gerrr.

stvar je pri meni bila taksna


telekom ima dostop do kolokacij, in prikljucevanje paric na DSLAM izvaja telekom in ne T-2.

lahko ti povem osebno, ker imam tudi T-2 .

da je telekom prisel in "priklopil" parico in se mi je montazer telekoma smejal v faco ter mi povedal "fantje boste vidli da ta t-2 ne bo deloval dobro".
potem pa so pripeljali opremo od t-2 in jo prikljucili, vdsl modem se ni sinhroniziral.

takoj sem poklical na t-2 in jih obvestil, poklicali so me cez 2 uri nazaj in mi rekli, da bodo se poskusali enkrat se povezati na daljavo na dslam al neki takega...
minilo je 2 dni se nic, LINK lucka za sinhronizacijo je dalje utripala kot prej.

spet sem klical na t-2, tam so mi njihovi operaterji govorili "gospod pomirte se, bomo poskusali cimprej urediti stvar."

klicem na 116 in na telekomu mi govorijo da jaz na tej parici vec nisem njihov uporabnik, ampak sem od t-2 in da ce na t-2 mislijo da je napaka na telekomu, da potem naj nalog posljejo pa da bodo oni preverili.

klicem spet na t-2 in mi pravijo da so poslali nalog na telekom da preverijo linijo kaj je narobe.

mine ti 7 dni in spet klicem na t-2, tam pravijo da niso nic dobili od telekoma se.


in tako se to vrti v zacaranem krogu 13 dni.


potem sem pa popizdil do konca.

sel sem do dva prijatelja, vzeli smo eno bejzbolsko palico pa smo se odpeljali do centrale, in poiskali tega tipa, ki je operater za ta telekomov rajon.

takoj ko sem vstopil tja sem ga vprasal, kdo se norca dela z mene 13 dni da jaz doma nimam t-2 interneta, na kar mi je frajer odgovoril, da on nima nic s tem.
da on odklopi parico s telekomovega omrezja in jo pusti tam, pa da t-2 sam prikljucuje svoje uporabnike.

clovek trdi da na t-2 lazejo, pa da njim vse adsl deluje, da varovalke niso krive ...

potem pa sem vzel gsm, poklical na 0590 00 002 (tehnicna pomoc) in dal gsm na speaker, ter sem to povedal t-2 operaterju, na kar je ta povedal da telekom prikljucuje in ne oni.

potem je ta operater od telekoma postal rdec v lice ter zacel jecljat, da on s tem nic nima, da je on navaden elektricar in da on dela po nalogu nadrejenih.

po pol urnem pogajanju in prepiranju smo ga dobesedno prisiljevali, da naj mojo parico prikljuci v t-2 dslam na port-u 3 kjer bi jaz moral biti prikljucen.

tip je grozil da bo klical policijo, da so to prostori telekoma kjer ni dovoljen vstop nezaposlenim in podobne bla bla bla...


potem se je delal pametnega, ter klical nadrejene v PE Murska Sobota, in povpraseval ce je ze slucajno prisel nalog od T-2, na kar bi mu nadrejeni rekel, da se ima en dan do roka, ko bi moral to prikljuciti.

na koncu je prikljucil in govoril "decki brez zamere, jaz s ten neman nic".




po 13 dnevih sem koncno bil prikljucen na t-2, napaka je bila pri telekomu, kateri sploh moje parice ni vkljucil v t-2 kolokacijo


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 01, 2006 14:35 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
A je kdo ugotovil s kakšno modulacijo dela ta VDSL od T-2, gre za star sistem, ki je kt vem deloval z enim nosilcem in QAM modulacijo, ali pa gre za sodobnejši VDSL oziroma isti šmorn kot ADSL? torej OFDM.

Sicer je pa po moje tu krvec regulator, ki bi moral predpisati polurni izpad ob preklopu iz telekom v T-2, ne pa da je po 13 dneh mrka še vedno en dan časa da vklopijo nov sistem, pa jim nihče nič ne more. Še več, moralo bi biti prehodno obdobje v katerem bi lahko prešel nazaj, če ti novi sistem nebi deloval. Koneckoncev je pri starem VDSL-u stvar veliko bolj tvegana kot pri ADSL in lahko iz povsem objektivnih razlogov povezava ne dela. Zakaj je pa pri Vzajemni lahko 2 meseca luknje.

Si predstavljate eno firmo, ki je 14 dni odrezana.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: T2
OdgovorObjavljeno: Po Jan 02, 2006 15:02 
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Feb 04, 2006 13:12 
mam eno vprašanje.pri T-2 imam paket 20Mbps/4Mbps. koliko je to v Kb/s ?
zanima me zaradi nekaterih nastavitev (router). in pri tolikih označbah hitrosti prenosa , ne vem koliko je kaj.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Feb 04, 2006 14:11 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Simpl:
Tako kot je 1000 gramov en kilogram, je tudi 1000 bitov en kilobit in 1000 kilobitov en megabit in 20Mb/s je torej 20000kb/s


http://www.beesky.com/newsite/bit_byte.htm


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Feb 04, 2006 14:17 
Ampak njega verjetno zanima vrednost v Byte-ih...ne v bit-ih.. 8)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited