Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Apr 25, 2024 17:34

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Po Jul 31, 2006 13:59 
Pred tedni sem se tudi jaz za dve leti obesil k siolu z namenom malo "racionalizirati" stroške. Prej sem imel isdn in adsl čez (sem bil en prvih naročnikov, zato so me takrat še nategnili s tem isdnjem) sedaj pa ta Duo paket. Problem je v tem ker mi ip telefon prekinja, moj sogovornik me sliši prekinjajočega, medtem, ko jaz njega slišim v redu. Problem naj bi bil v firmwareju mojega Sagem modema menda, ker ne daje prioritete telefonu in zmanjka uplouda za telefon. Razne Emule in podobno pa lavfa seveda nonstop.. brez teh mul zadeva deluje v redu, podobno kot je problem pri skajpu... Ker sem se za danes že načakal na siolovi hot liniji, vprašam še vas, kako so vam problem rešili, ker če imate ip telefon ste prav gotovo naleteli nanj.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 31, 2006 19:41 
treba jih naseskat po nagi riti. :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 31, 2006 19:57 
Sedaj so mi na daljavo dali zadnji firmware za modem in zadeva res deluje, upload iternetu se spusti ko telefoniraš in moten ni več.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 31, 2006 21:07 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 03, 2005 12:36
Prispevkov: 463
mam isti problem le da sem 3tedne naročnik t2, pa tudi mutijo :cry:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 31, 2006 22:31 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
A ni nekaj najbolj normalnega, da v času ko si pretežno doma in uporabljaš internet in telefon, znižaš hitrost na eMuli ali čem podobnem. Sam imam nasavljeno nočno brzino na vseh 32, popoldne in zvečer, ko uporabljava s sosedom internet na 8, dopoldne pa na 24.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 01, 2006 7:00 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 03, 2005 12:36
Prispevkov: 463
najbolj normalno se mi zdi da modem da prioriteto telefonu ko se le ta uporablja, brez kakih mojih nastavitev, to bi moral urediti ponudnik saj ti plačaš paket za uporabo, ne da se boš igral kdaj ti dela telefon in kdaj ne.
Se pa strinjam da si zaradi lažjega brskanja po spletu -predvsem hitrejšega, urediš nastavitve emule kot ti ustrezajo
lp
Peter


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 01, 2006 9:12 
Delovanje mule ne vpliva bistveno na hitrost prikaza internetnih strani, medtem, ko imajo torneti zelo velik vpliv.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 01, 2006 11:08 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
To misliš če vse teče v istem compu, sam imam pa za stalna opravila en serverček.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 01, 2006 12:08 
Ne, ne. Torneti ful zabijejo promet, ne vem sicer kako, vem pa da je učinek tak, da se ping ful poveča in posledično se mi internetne strani, recimo www.delo.si odpira 10 sek namesto, da bi ga takoj vrglo gor. Pri polno zabitem bandu z kako Emulo ali ODC tega NI.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 01, 2006 12:37 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Seveda. če se pa vzpostavi kakšnih 100 povezav z ostalimi clienti. Tvoja povezava pa je ena. Na voljo imaš torej le 1% pasovne širine.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited