Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 1:18

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: To Okt 24, 2006 22:17 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Včasih iščem kake stvari - lecimo koke mp3-je in potem se izkaže, da večino tega že imam. Se da nekako urediti, da si sistem zapomni kaj sem že zdownloadal.
To, da je fajl še na računalniku v šeranih mapah je neuporabno, kaj čem vse imeti tam, sploh pa kake fake fajle.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Okt 25, 2006 20:32 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Na ZS sem dobil namig za program za pregledovanje arhivov, a to ni to na kar sem mislil.
Ko v Searchu v eMuli nekaj iščem, se mi stvari, ki jih že imam na disku, obarvajo rdeče. Rad bi, da se mi to dogaja tudi za fajle, ki so bili izbrisani ali arhivirani na izmenljive medije.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Okt 25, 2006 22:31 
Vem kaj misliš, jaz bi tudi to rad, samo pomoje ni mogoče.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Okt 25, 2006 23:45 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
To, kar imaš posneto na cd-dvdjih, bi moral spustiti preko programa za arhiviranje.
Tako bi imel bazo posnetih stvari, ki bi jo pa moral ob vsakem iskanju ročno zagnati in preveriti vsak fajl posebej, če ga že imaš.

To bi bilo po moje smiselno za glasbo, ne pa za filme. Te imaš najbrž popisane v kakšni excelovi tabeli.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 26, 2006 7:24 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 12:25
Prispevkov: 659
@Tehnični

Zakaj misliš, da bi naredil zmedo, če bi fajle skrajšal (prekopiral) na 0 KB. Imena fajlov bi ti ostali na disku, prostora pa ne bi porabil. Probaj tisti moj program (empty_copy), po mojem ne bi smelo biti problema.

_________________
T2 na Telekom optiki


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 26, 2006 7:46 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Vsi ti fajli bi verjetno morali biti v Inbox ali v sher folderju, torej jih bo eMule obravnaval kot šerane fajle.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 26, 2006 13:50 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 14:09
Prispevkov: 385
Pa še eno off topic vprašanje: Kje eMula shranjuje nastavitve o razmerju UL:DL? Mislim ga ohranit, ko bom formatiral disk, pa ne vem kje je.

LP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 26, 2006 14:19 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Citiram:
@Tehnični

Zakaj misliš, da bi naredil zmedo, če bi fajle skrajšal (prekopiral) na 0 KB. Imena fajlov bi ti ostali na disku, prostora pa ne bi porabil. Probaj tisti moj program (empty_copy), po mojem ne bi smelo biti problema.
Kako skrajšaš na 0KB?

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 26, 2006 18:26 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 12:25
Prispevkov: 659
S programom empty_copy

http://work.sibila.si/splosno/Forum/Soft/

http://forum.sibila.si/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

_________________
T2 na Telekom optiki


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Okt 27, 2006 0:04 
Emule pregleda vsak fajl, ki ga imate v share mapi in ga hashira (primer 710809344|D3B9F99F8A60E0C60AB3FAD8D9804068 mogoče pa boste ugotovili za kaj gre). Tako je brez problema mogoče, da tretja oseba od drugih dveh prenaša datoteko, kljub temu, da sta fajla pri drugih dveh poimenovana različno. Seveda se lahko zgodi, da imata dva fajla enako hash kodo (verjetnost zelo mala), vendar se nadalje istovetnost datoteke lahko ugotavlja preko tako imenovanih chunk hashov.

No odgovor na tvoje vprašanje :
Ko dobiš neko datoteko iz mule si v eno podatkovno bazo vpiši hash. Potem pač moraš stalno pregledovati, če v bazi že imaš hash kodo datoteke ali ne.

Seveda pa to ne bo rešilo vseh tvojih težav. NPR : Dva ripata isto pesem z enakim programom in enako kvaliteto. Dovolj je da eden vpiše v MP3 svoj ID3 tag in že imata glasbeno enaki datoteki različno hash kodo!


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited