Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Apr 25, 2024 10:09

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 07, 2008 7:07 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
???
Kakšno računico imaš ti, da raje plačuješ 6e več za veliko manjšo hitrost? Vzemi optiko, saj te nič ne stane, še celo prihranil boš. Glede priklopa se najbrž da zmeniti tako, da ne boš ostal brez. Tudi, če bi, pa kaj pol (razen, če imaš podjetje, ki je odvisno od tega, samo se mi zdi, da ga nimaš). Joj, če bi jaz imel tako možnost kot ti, se sploh ne bi izmišljeval. Sicer so pa oni na boljšem, če jim rad več plačuješ.
Glih gre se mi, da bom pršparal za eno pico na mesec, al kaj... :lol: Glede na to, kok sem včas plačval "Tele-Komi", mam zdaj vsaj 4x cenej net (pa 20x hitrejš) in mi tistih 6 eur & 10/10 ne pomenta tok... Optika itak ne bo nikamor šla, pa še obe sta na voljo, na vsaki strani vrat ena. 8) Mogoče bo pa Telekom ipak bolj ugoden (vsaj glede iptv), glede na to, da ponujajo za trojčke gratis HBO (pa še neki), skratka se ne mudi... :mrgreen: BTW: Presel se iz mrdul v mesto, take naročnike rabjo... :P

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 08, 2008 7:20 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Citiram:
Citiram:
jebela cesta ne se norca delat z optike :lol:
pri nas je hudič ko jo noben noče napelat in bo tko ziher vsaj še pet let :twisted: :twisted: :twisted:
Pri nas bo treba verjetno še x2 pomnožit. :evil:
Podobno, menim, bo tudi pri nas, kjer še ADSL-ja nekateri ne morejo dobiti :(


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 08, 2008 17:54 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Citiram:
Podobno, menim, bo tudi pri nas, kjer še ADSL-ja nekateri ne morejo dobiti :(

Tudi v centru Ljubljane, 1000 m od centrale, nekateri ne morejo do ADSL.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 08, 2008 21:11 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Telekomova TV preko optike je čisto navadna analogna, kar ima več prednosti (lahko priklopiš videorekorder, kolikor hočeš televizorjev..), včasih je še slika boljša kot na IP.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 11, 2008 9:15 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Citiram:
Telekomova TV preko optike je čisto navadna analogna, kar ima več prednosti (lahko priklopiš videorekorder, kolikor hočeš televizorjev..), včasih je še slika boljša kot na IP.
:shock: A si o tem 100% prepričan? Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 11, 2008 20:13 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
S to tehnologijo so lani štartali, imel sem modem (v bistvu optični modem in konverter iz optike na VHF/UHF) v zoki, odprt, imel je dva optična konektorja (TV in internet) kdaj in če se bodo premislili pa ne vem, nimam insiderskih informacij, so se pa nekateri zgražali zaradi tega - nazaj v srednji vek, ampak meni je ta poteza na nek način všeč, sploh ker je verjetno cenejša kot IP, pa tudi veliko bolj primerna za naročnike.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Feb 12, 2008 13:23 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Tudi meni je veliko bolj všeč ta način, ki je preizkušen in zanesljiv, proti IP tehnologiji, ki pa že v osnovi ni namenjeno prenosu videa oz. streamingu. Vsekakor se bo to poznalo pri uvedbi HDTV programov.
Edina slabost tega je da za prenos potrebuje eno optično vlakno samo zase. Ampak glede na to da se v kanale polagajo kable z na desetine vlaken v sebi, to ne predstavlja tak problem.
Edino kar pa je lahko malce zastarelo je to analogna tehnologija. Menim, da bi bilo bolje če bi po tej optiki pošiljali DVB-C ali DVC-T signale. Sem prepričan, da bi bilo za potrošnike bolj prijazno slednje. Kar pa ne velja za operaterja v smislu nabave ustrezne opreme, za zagotavljanje DVB-T signalov sprejete iz SVB-S.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Feb 12, 2008 16:56 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Triera po Mariboru polaga optične kable in tudi oni bodo preko njih med drugim ponujali analogno kabelsko + DVB-C. Največja prednost analogne kabelske je, da lahko brez problema obesimo gor več TV sprejemnikov istočasno brez zunanjih sprejemnikov + brezpogojna uporaba VCR in DVDR. Ă

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited