Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Apr 25, 2024 17:33

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Sodrga IP-jevska
OdgovorObjavljeno: Po Okt 13, 2008 8:46 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Dobim račun za Siol IP telefonijo in notri 1h50min pogovora na In-life omrežje, znesek 9,18€, zraven pa manj kot 2 uri zastonj pogovorov v telekom omrežje. KojiQ se gredo si rečem in grem na https://servis.siol.net kjer ugotovim, da sem klical dvakrat v UPC omrežje in sicer številko 0982+klasična telekom cifra

Siolovi IP naročniki imamo po ceniku na spletni stranivse v €/min
0,0 Klici v omrežje Telekoma Slovenije (do 120 minut)
0,0205 Klici v omrežje Telekoma Slovenije (od vključno 120 minute dalje)
0,0542 za klice v države EU, ZDA, Rusijo, Kanado
0,0835 Klici v omrežje InLife, UPC Telemach, Ljubljanski kabel, KRS Rotovž (Triera)
Skratka človek misli, da kliče zastonj, v resnici je pa 54% dražje kot bi klical v Rusijo ali Kanado

Navadni Telekom naročniki plačajo za klic v UPC omrežje "Cena minute klica do prenesene telefonske številke iz omrežja Telekoma Slovenije z DDV znaša: 0,0696 EUR".

Gospodje na Telekomu so celo tako prijazni, da lahko preverite katera cifra je kam prenesena, da bi vas obvestili na začetku pogovora pa morate izvesti vklop storitve, opis postopka na tem linku.
http://www.telekom.si/zasebni_uporabnik ... evilk/#req


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne To Okt 14, 2008 20:57, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 13, 2008 8:57 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Ja tako je to kot pravi pregovor: "Ni vse zlato kar se sveti"
Ravno zaradi takih frk, se IP telefonije več ali manj otepam. Pravzaprav oklevam da bi prešel na IP telefonijo. Ă

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 13, 2008 9:09 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
No ja, kar se IP naročnikov tiče je praktično vse ceneje, huje je, da prehod iz navadnega v IP omrežje plačajo naavdni naročniki, ki imajo itak večjo naročnino in nič brezplačnih klicev, tako da si krepko v minusu.

Glavni problem pa vidim v APK, ki dovoljuje taka razmerja cen. Najhuje je recimo da je klic iz fiksne na tušmobil GSM (svojega otroka čez cesto)dražji kot klic pastirja v albanskih gorah.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 13, 2008 9:39 
Tehnični, imaš več možnosti:
-začneš se boriti preko skoraj popolno nekoristnega, odvečnega vladnega urada za zaščito potrošnikov
- preko zveze za zaš. potrošnikov, kjer te še dodatno olupojo za €
- ustanoviš svojo državljansko pobudo in BLAaa
-začneš ilegalno...
.....................................

-ali pa si kako zažvigaš ib zapoješ, da te mine.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 13, 2008 11:12 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Sem bil član zveze iz čisto konkretnih interesov, pa ni bilo nič uspeha, samo ob dodatni keš sem bil.

Meni že dolgo ni jasno, zakaj ni drastično več dinamit akcij ponižanih svetovljanov, od muslimanskih, preko bosanskih, do slovenskih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 13, 2008 11:53 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Kar se tiče IP telefonije, je v mojem primeru cenejša, pa še vidim, kdo me kliče :D Danes sem ravno dobil račun, ki znaša 31,90€. Imam vklopljeno storitev duo študent (1Mbit/s + IP telefonijo in ker sem študent mam 2€ popusta). Ă

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 13, 2008 15:29 
Citiram:
Meni že dolgo ni jasno, zakaj ni drastično več dinamit akcij ponižanih svetovljanov, od muslimanskih, preko bosanskih, do slovenskih.
Vse še pride. Ne se bati.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 13, 2008 16:01 
Citiram:
V splošnem velja, da IP telefonija ni stabilna. To velja samo v primeru, če na polno šopaš internet s kakimi P2P programi, meni je npr. IP telefonija zablokirala, ko sem kaj downloadal z Emule.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 13, 2008 20:32 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Sem mal poklical na Apek in koj prvi, ki sem ga poklical, šef enega odseka ali kaj že, je nekdanji sodelavec. :)
Glede cen se oni ukvarjajo samo z monopolisti, zaščita potrošnikov jih pa v primeru nategovanja s strani manjših operaterjev ne briga.
Glede opozorila na začetku pogovora na preneseni cifri so pa menda celo zaščitniki potrošnikov navijali k temu, da to "nadležno" opozarjanje umaknejo. In stare mame sedaj pojma nimajo kdaj jih nesramno odirajo.

In posledica, vsak dan dva zaljubljenca 3h 20min telefonirata na preneseno cifro in v mesecu dni imaš namesto 0€ 500€ računa.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 14, 2008 12:05 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
V Nemčiji so to lepo porihtali - namesto da ti nekaj sekund gnjavi da kličeš v drugo omrežje ti pred vzpostavitvijo zveze dvakrat zapiska.

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited