Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 9:52

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: SPDIF koaks OUT
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 31, 2011 1:40 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Pozdravljeni.

Nikjer nisem našel podobne teme zato jo na novo odpiram:

Imam HP hišni PC ( p6721it ) z vgrajeno osnovno ploščo: http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te ... =c02668523

Problem nastane, ker ima ta plata samo optični digitalni izhod, jaz pa bi potreboval koaksialnega ( potegnjen kabel od PC-ja po stenah do Receiverja ). Ima pa ta plata " Internal SPDIF output connector ", ki pa ima 3 pine ( poglej sliko Figure 3: layout - na levi strani SPDIF_OUT2 ).

Kje dobit ta vmesnik ? Doma imam enega, ki pa ima samo dve žički ( in ne paše gor ).
Nevem kak se sploh temu "vmesniku" reče, da bi lahko iskal po Googlu.

Slika

Hvala za vsakršno pomoč.

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 31, 2011 7:32 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Enkrat sem nekaj delal s tem, celo galvansko ločitev sem naredil - zaradi strele in nasploh dolžine kabla in problemov mase.
V glavnem ta reč ni komplicirana, če vzameš 75 ohmski koaks in na maso (ohišje) PC-ja prišraufaš činč, potrebuješ le še povezavo na pravi pin (poizkušaš dokler ne zaigra) tega konektorja, vmes pa en upor recimo 100R, da ne pripelješ morebitnih 5V direkt na vhod Hi-Fi-ja. SPDIF vhod deluje v precej širokem območju, tako da ne bo krize. Huje je kako to narest, da ti ob streli ne bo vse odletelo ali ob vklopu hladilnika (CM motnje) ne bo sekundna tišina. Spomnim se, da sem vzel toroidno jedro in nanj navil dvakrat po ene 20 ovojev. Na stran proti mamaplati bi bilo smiselno dati en kondi, recimo 0,1uF, proti činču pa mislimda ni treba dati nič. Moraš pa činč ločiti od mase, da bo stvar res ločena in ti ne bodo not letele CM motnje.
Itak ti bo pa google marsikaj povedal, če nič drugega vsaj nivoje signalov in če imaš osciloskop.. Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 31, 2011 12:24 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Na 3 polnem internem konektorju je običajno na enem priključku + 5V. Tega ne uporabiš. Od ostalih dveh je eden masa (ohišje).

Preveri z instrumentom in ne bi smelo biti problemov.

Glede strele pa mislim, da kakih hujših problemov ne bi smelo biti .....
dokler sta PC in Receiver na istem potencialu.
Ker naj bi bilo oboje priključeno na elektriko preko šuko vtičnice, imaš dve možnosti:

a) v hiši je uporabljen poseben vodnik za zaščito (rumeno zelen vodnik), ta pa je v razdelilni omarici (varovalke) vezan na posebno letvico, kot zaščita pa je po možnosti uporabljeno FID stikalo. Taka napeljava se uporablja že cca 30 let. V tem primeru ne potrebuješ nobenih dodatnih ukrepov.

b) v hiši je uporabljeno "ničenje". To pomeni, da imaš v vsaki vtičnici mostiček med "nulo" in zaščitnim kontaktom. Tako se je delalo pred mnogimi leti. V tem primeru bi ti priporočil da s posebnim vodnikom povežeš ohišja PC in tvojega receiverja. S tem bosta napravi na enakem potencialu. Vodnik naj bo vsaj enakega preseka kot je električna napeljava (2,5 mm2). Ta vodnik poveži preden priklapljaš SPDIF!

Seveda pomagajo tudi toroidni transformatorji, kot je predlagal Tehnicni, a se mi zdi da je izenačitev potencialov v teh primerih enostavnejša rešitev, pomaga pa tudi v primeru analognih povezav, kjer je možno da se pojavijo brnenja.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 31, 2011 14:47 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Brnenje pri analognih je itak problem, če nimaš zemlje, hujše je pa pokanje oziroma tišina pri SPDIF-u, ki ga ne eliminiraš z ločeno ozemljitvijo oziroma če sploh nimaš ozemljitve na nobeni strani. Do problema prihaja zaradi induciranih napetostnih špic zaradi preklopov hladilnikov, fluorescenc ipd. Toroidek te špice skorajda povsem izniči, saj je povezava na eni strani v zraku.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 31, 2011 15:48 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
Citiram:
... Nevem kak se sploh temu "vmesniku" reče, da bi lahko iskal po Googlu.
spdif out cable bracket

Citiram:
Na 3 polnem internem konektorju je običajno na enem priključku + 5V. Tega ne uporabiš. Od ostalih dveh je eden masa (ohišje)...
Slika
http://www.fixya.com/support/t6164741-pin_configuration

DIY
http://forum.videohelp.com/threads/3337 ... -connector

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 31, 2011 16:17 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Hvala vsem za info - problem je glih v tem, da nikjer ne najdem manualov za plato - tudi na plati ne piše kateri pin je za kaj. Na eni strani sem dobil ravno kontra shemo ( kje je 5V in kje je ozemljitev ).

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 31, 2011 17:29 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 31, 2011 18:32 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Sem z mojim vmesnikom sprobal vse varijante ( 1 in 2 , 2 in 3 ) pol pa sem še obrno žički ( črno in rdečo ) - ne duha in sluha o kakem signalu na receiverju.

Pol sem še sprobal koaks priklop na receiverju z DVD predvajalnikom in dela brez problema ( z istim kablom, da stestiram receiver, če nisem kaj skuro ).

Je možno, da PC zazna ta SPDIF_OUT2 samo z originalnim 3 žičnim adapterjem ?

Probal sem tudi optični priklop iz PC-ja na receiver in dela brez problema.

Na HP-ju pa kot da ne vejo kaj govorim.

_________________
Kabelska.net


Zadnjič spremenil DognerDJ, dne Sr Avg 31, 2011 18:35, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 31, 2011 18:33 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Zdaj razmišljam, da bi nabavil pretvornik iz optike na coax - lahko kdo zrihta kakega bolj poceni varijanto ?

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 31, 2011 18:47 
Citiram:
Sem z mojim vmesnikom sprobal vse varijante ( 1 in 2 , 2 in 3 ) pol pa sem še obrno žički ( črno in rdečo ) - ne duha in sluha o kakem signalu na receiverju.
A maš v winsih sploh vklopljeno????

Slika


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited