Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 7:25

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Ne ostra slika na tv
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 23, 2004 14:25 
Pozdravljeni!

Imam problem ko sem povezal izhod iz grafične tv out-a (ATI radeon 9600) na televizijo in nastavil na Slovenijo (pal),probal sem vse nastavitve z barvami ter ostrino pa ne pomaga...
Slika je ne ostra in se hoče v določenih trenutkih premikovati tako da si filma sploh ne da ogledat,tudi miškin kurzor se premika-tako da se lomi.Tudi črnobela slika je podobna le da je nekoliko manj izrazito vse kar sem napisal zgoraj...

Kaj lahko storim??Prosim vas za pomoč!

Hvala vam!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 23, 2004 14:56 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kopija računalniške slike na TV-ju je vedno obupna, kar se pa tiče zatikanja videa ti pa ne znam pomagati.
Ali je na monitorju video OK.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 23, 2004 15:18 
Na monitorju je vse ok samo na televiziji ga neki svira pa nevem kaj .


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 23, 2004 15:19 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Mislim, da imajo problem z tvout samo radeoni, geforce dela ok (gf5600). Mogoče ti pomaga tvtool?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 23, 2004 15:33 
Tudi jaz sem tako slišal na kanalu sathack je bila 1x diskusija o tem.Kolikor je izzvenela je da je NVidia prišla na tem področj dlje.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 23, 2004 16:22 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
opet krneki :shock:

meni dela tv-out na atiju, kot v pravljici...kaksne motnje? kaj je to??
malo sprobavaj z driverji in ce original ne delajo dobro probaj se z omega driverji...pa probaj zamenjat kabl

@bob
tvtool deluje samo za nvdidiine kartice, atijev sploh ne povoha...

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 23, 2004 16:42 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Matrox je kar se tega tiče zakon, slika da na r't padeš.

@link_up ali imaš kak navaden sprejemnik in SS2 kartico
Daj na oba isti program in TV out priklopi na TV in primerjaj sliko s sprejemnikovo. Pri meni praktično ni razlike.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 23, 2004 16:44 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Nisem vedel, moj pc mehanik prisega na nvidia, zato nimam pojma, kako delajo radeoni. Ima pa znanec probleme z 9600pro, ker mu ne rata, da bi imel hkrati sliko na monitorju in tv.
Meni dela ok, bi pa rad dobil sliko hkrati na dveh tv-jih, pa še ne vem, kje bi razdelil signal. Sedaj gre iz s-video (tvout) na scart vmesnik, ki je vtaknjen v tv. Zvok imam pa itak iz zvočne kartice direkt na ojačevalec hi-fi, tako da ga ni treba peljati na tv :D .
Mogoče bi delil iz scart-a na dva scarta, pa nato vsako linijo na svoj tv. Vsi ti kabli pa kar stanejo, pa je težko kupiti nekaj, kar nato ne bi delovalo, prej pa je težko probati.
Me pa živcira, ker dela radeon istega cenovnega razreda tretjino boljše pri zadnjih zahtevnih 3D igrah (Far Cry), pa ne vem, za katero grafično kartico naj varčujem :oops: .


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 24, 2004 13:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Simpl povežeš oba kabla na isti izhod in če ti bo slika všeč super.
Druga možnost je na video rekorder vhod in če ima 2 izhoda bo še boljša slika.

Torej imaš nvideo. Ali imaš možnost preveriti kvaliteto slike - mislim tako kot sem zgoraj napisal link_up-u


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 24, 2004 15:13 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Za moje pojme je slika iz tvout na tv (sharp 51) malenkost slabša, kot ista na monitorju (hansol 19"), pa še to samo zaradi slabše resolucije tv-ja. Je pa kao lepša za gledati slabše divx-e, ker je bolj grobozrnata, pa opaziš manj napak. So pa močnejše barve na tv, isto kot so močnejše pri analogni tv (sem slišal, da to zaradi močnejšega toka na scartu analogne sat. Tudi igrice se da igrati na pc, sliko pa gledati na tv, edino word in excel pa ne razbereš texta, je pregrob.
SS2 pa še nimam, sem ravno v fazi nakupa, me že ornk denar žuli. Samo še cincam med varianto motor ali dva lnb-ja, pa da bi še ohranil sat sprejemnik (mogoče nov comag).

Lp Bob


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited