Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 12:29

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Kvalitetna slika
OdgovorObjavljeno: To Maj 25, 2004 21:11 
Odsoten

Pridružen: Ne Apr 18, 2004 8:33
Prispevkov: 11
Povsem,se strinjam z Tehničnem ko pravi da z Matroxsom dobiš res kvalitetno sliko na tv,tudi moji kolegi ki so videli sliko niso takoj verjeli
da je to slika.Zato se Tehničnemu zahvaljujem za zelo dober nasvet
Zpog :shock:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 25, 2004 22:01 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka: ..
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 26, 2004 0:27 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Po Mar 15, 2010 0:34, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 26, 2004 7:36 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Naj že enkrat en nvideovec s SS2 in digitalcem priklopi vse skupaj in naredi primerjavo slik na TV. Vse ostalo je sviranje k...
Močne besede samo ko enkrat vidiš kaj vse ljudje hvalijo, ne verjameš nič več.
Torej z Matroxom je TV out slika iz SS2 praktično enaka kot iz digitalnega sprejemnika. Ko bom dobil kako dobro testno sliko na satelitih bom probal narest primerjavo med IRCI-jem, Nokio 9600, SS1 in SS2 iz Matroxa. Žal NVideje nimam, da bi imel kdo poleg nje še dobro tuner kartico, s katero bi zajel sliko iz video izhoda pa tudi težko verjamem.

Mimogrede imam viška Matrox G450.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 30, 2004 2:15 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Končno sem si vzel malo časa in preiskal kar nekaj transponderjev ter našel za silo testno sliko. Vodoravna ločljivost je resda le 528 pik, zato test ni tak kot bi lahko bil - namreč z največjo ločljivostjo 720 pik.

Primerjal sem 3 slike, Nokia9600 in SS1 (oba preko video izhoda) ter SS2 preko Matrox video izhoda.
Slike sem zajel s tuner kartico s "pametnim" ločevanjem Y in C signala, zato ni značilnih vijug v navpičnih gostih črtah.

Opazna je premajhna nasičenost barv na Matrox izhodu, kar se ni dalo popraviti (nastavitev je sicer šla preko 50, samo barve so bile vedno enako nasičene - pod 50% so bile pa vedno bolj blede - verjetno gre za napako na driverjih)

Rezultate si oglejte tule

http://work.sibila.si/splosno/forum/PC2TV/528


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne To Jun 01, 2004 7:42, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 01, 2004 7:41 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Še mal časa in najdu 720 pikslov široko testno sliko, ki je delovala tudi zvečer: Satelit Hispasat 11731 H SR 28120 ime programa 41_OCS_2.
- Matrox je v zgornjem primeru sliko nekoliko povečal v vertikalni smeri, kar ni ravno logično, saj je originalna imela 576 vrstic. Topot je vertikalno resolucijo pustil na miru.
- Matroxa sem imel nekaj časa v dual monitor modu in ko sem ga preklopil nazaj v TV mode, se je odpravila težava z barvami - morda zato, ker sem imel barve nastavljene na 100%, prej na 50.

- Na naslovu http://work.sibila.si/splosno/forum/PC2TV/720/ imate tri slike, katerih imena sama po sebi povedo za kaj gre. Nekaj je napak tuner kartice (pikice na prehodu iz barvnega v čb del, ki pri običajnih slikah niso vidne.

- Torej če povzamem, slika iz SS2 poslana skozi Matrox video izhod je praktično identična sliki iz satelitskega sprejemnika - v našem primeru hardverskega dekoderja SS1 kartice. Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited