Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 14:08

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Iz Notebook-a na TV
OdgovorObjavljeno: Če Okt 28, 2004 15:11 
Najprej en lep pozdrav vsem skupaj!

Imam notebook z ATI Radeon Mobility 7500 32MB grafično z izhodom S-Video. Notebook bi sedaj želel povezati s televizijo, ki nima S-Video vhoda, ima pa SCART priključek.

Ko sem v trgovini spraševal za kabel iz S-Video na SCART, me je trgovec opozoril, da v kolikor nimam televizije, ki podpira S-Video preko SCART-a, bom imel na televiziji samo črnobelo sliko (o tem sem tudi že nekaj bral na internetu). Glede na to, da je televizija malce starejšega datuma, močno dvomim, da bi podpirala S-Video preko SCART-a.

Zanima me, ali obstaja kakšna možnost, da bi se kljub temu dalo povezati omenjeni Notebook z omenjeno televizijo in da ne bi imel črnobele slike. Obstaja morda kakšen pretvornik signala ali kaj podobnega? Televizije ravno ne bi kupoval nove :roll:

Za odgovore se že vnaprej najlepše zahvaljujem!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 28, 2004 16:04 
Pri Ati-ju ne ve,pri nVidiji se ta to rešiti z gonilniki.
Nekdo,ki ga poznam,je to rešil s poskušanjem z žičkama masa je vedno ista,tako da je malo možnosti,torej lahko hitro ugotoviš.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 28, 2004 20:05 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Na TV-ju pritiskaš AV in če se med vhodi izpiše tudi S-Video potem imaš S vhod.
Drugače pa probaj kar oba izhoda skupaj povezati, ali še bolje v C izhod veži upor recimo 100ohmov, tako da gre Y direkt na video vhod, C pa preko tega upora. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 28, 2004 20:13 
Jaz sem dobil zraven graficne ki imam tud atijovo - zraven je bil kabel iz svideo-za na graficno v svideo-na tv in zraven je se en kabel ki je iz svideana izhodu samo razdelen v navaden cinc :D dobis pa ta kabel za 900sit v bigbangu, tako da najbol da ga kupis, ker ze sama kvalitetna chinca sta 600sit, kje je potem se svideokonektor :)
lep pozdrav


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 28, 2004 20:28 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
ja al pa ce bi cloveku rekl, da nej gre u bigbanga na rac oddelek in rece, da rabi kabl za ATI in TV! oni bojo vedl...in dobis lepo 10 cm dolg kablck za ene 700 sit al kolk...potem ga pa vezes naprej v tist univerzaln skart... :) in dela...


edit: :oops: :oops: je ze nejc napisu...se opravicujem :)

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 28, 2004 20:49 
Citiram:
ja al pa ce bi cloveku rekl, da nej gre u bigbanga na rac oddelek in rece, da rabi kabl za ATI in TV! oni bojo vedl...in dobis lepo 10 cm dolg kablck za ene 700 sit al kolk...potem ga pa vezes naprej v tist univerzaln skart... :) in dela...
In je slika barvna, četudi televizija ne podpira S-Video preko SCART-a?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 28, 2004 20:53 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ta kablček dela v barvah na navadnem TV-ju, če prepričaš ATIja, da oddaja obični video, ne pa S, jaz sem pa razumel, da je problem v tem, da prenosnik nima video izhoda.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 28, 2004 22:58 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
kaj pa ? vga izhod?

@celsius
slika je barvna

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Okt 29, 2004 10:03 
Sem bil v BigBangu in vprašal za ATIjev kabelček... pa me je tip nekam čudno gledal... potem je dejal, da tega kabla ne prodajajo posebej, pač pa da ga dobiš le zraven grafične... na koncu pa mi je ponudil nek Belkinov S-video kabel dolžine 5m, ki da je super oh in sploh ter da bi bila slika sigurno barvna, saj da je kabel zelo kvaliteten (Gold Series, karkoli že to pomeni). Ker se mi je vse skupaj zdelo sumljivo in nisem bil prepričan, da trgovec ve za kaj pri vsej stvari gre, raje nisem kupil ničesar.

Potem sem spraševal še v eni računalniški trgovini in trgovec me je gledal kot da bi ga spraševal za življenjsko dobo indijskega slona.

Skratka, ali mi lahko kdo priporoči, kje naj kupim ta kabelček (kje ga imajo) - v poštev pride Ljubljana z bližnjo okolico.

Hvala in lp!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Okt 29, 2004 10:14 
:D notebook vzemi s seboj in trgovcu pokaži,kam bi ga rad vtaknil :shock:


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited